خدمات فاواکو

فروشگاه الکترونیک

توسعه تکنولوژی و رسانه های دیجیتال فعالیت جدیدی را به زندگی انسان ها اضافه کرده است . و باعث شده قابلیت های جدیدی برای گسترش کسب و کار مردم فراهم آورده شود . قابلیتهایی که تجارت و خرید و فروش کالا و خدمات و کسب درآمد را از شکل سنتی خود کاملا جدا کرده و دنیای تازه را به روی تاجران باز کرده است.
قابلیت هایی که فعالان این عرصه را قدرتمند تر از همیشه کرده است و نبوغ و خلاقیت می تواند در این عرصه کسب و کارتان را متحول نماید و در کمترین زمان فراتر از تصوراتتان پیشرفت نمایید. مطالعه سرگذشت بزرگان تجارت الکترونیک دنیا شاهد این توانمندی تجارت الکترونیک می باشد. تجارت الکترونیک در حال تبدیل شدن به یکی از ملزومات اصلی در هر کسب و کاری شده است و می توان انتظار داشت در آینده ای نزدیک جایگزین بازار سنتی گردد.
یکی از این راه ها ،طراحی سایت فروشگاهی یا راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای صاحبان صنایع است . فروشگاه اینترنتی یا فروشگاه آنلاین یک وب سایت است که مانند یک فروشگاه سنتی، اجناس مختلفی را برای فروش عرضه می‌کند.خریداران پس از ورود به سایت فروشگاه ، کالاهای موردنظر خود را سفارش می‌دهند. طراحی سایت فروشگاهی می تواند قابلیت های فراوانی داشته باشد که در ذیل به آن اشاره خواهیم نمود :


1- افزایش چشمگیر قدرت خریدار ،حق انتخاب ، مقایسه آسان :
امروزه تنها با یك كلیك، خریداران می توانند رقبا و محصولاتشان را با هم مقایسه كرده و پاسخ های خود را در كسری از ثانیه دریافت كنند. دیگر نیازی به رانندگی تا فروشگاه و پارك، انتظار در صف اتوبوس و جر و بحث با فروشندگان نیست.
حتی در مواردی می توانند قیمت های درخواستی خود را تعیین كنند (مثلادر مورد هتل و بلیت هواپیما) تا عرضه كنندگانی كه می توانند شرایط خریدار را فراهم كنند با او تماس بگیرند، به عبارتی به یك مناقصه دست بزنند. خریداران می توانند با دست به دست دادن به دیگران و افزودن حجم خریدشان، از تخفیف بیش تری بهره مند شود.


2- دسترسی به انواع بیش تری از كالاها و خدمات:
امروزه خریداران می توانند تقریبا هر آنچه را كه می خواهند از طریق اینترنت سفارش دهند (در كشور خودمان هم مسیر توسعه تجارت و كسب و كار اینترنتی به این هدف تمایل دارد) به عنوان مثال آمازون دات كام (Amazon.com) خود را بزرگ ترین فروشگاه كتاب با بیش از سه میلیون جلد كتاب معرفی می كند; شرایطی كه هیچ فروشگاه كتاب فیزیكی نمی تواند از پس آن برآید. به علاوه، خریداران قادرند این كالاها را از سرتاسر جهان سفارش دهند.


3- كسب اطلاعات فراوان در مورد همه چیز:
خریداران می توانند تقریبا تمامی روزنامه های جهان از اقصی نقاط آن را بخوانند و به دایره المعارف ها، فرهنگ های لغت، اطلاعات پزشكی، رتبه بندی فیلم ها، گزارشات مصرفی و بی نهایت منابع اطلاعات آنلاین دسترسی داشته باشند.


4- سهولت بیش تر در سفارش دادن، روابط متقابل و تحویل گرفتن سفارش:
مشتریان امروزی می توانند از خانه، دفتر كار و حتی از طریق تلفن همراه، به صورت 24 ساعته و در تمامی هفت روز هفته سفارشات خود را ارایه بدهند و در ضمن این محصولات در كم ترین زمان به دست آن ها می رسد.


5- قابلیت تبادل نظر در مورد محصولات و خدمات:
امروزه مشتریان می توانند با ورود به اتاق های گفت وگو (Chatrooms) در برخی حوزه های مورد علاقه مردم به مبادله اطلاعات و عقاید بپردازند.


6- توسعه کانال های اطلاعاتی و بازار فروش:
شركت ها می توانند كانال های اطلاعات و فروش جدیدی (از طریق اینترنت) با دسترسی جغرافیایی گسترده تر ایجاد كنند تا از طریق آن به اطلاع رسانی و ترفیع محصولات و كسب و كارشان در سراسر ایران و حتی دنبا بپردازند. از مجرای به راه انداختن وب سایت، شركت ها می توانند محصولات، تاریخ و فلسفه كسب و كار، فرصت های شغلی و دیگر اطلاعات مورد علاقه بازدیدكنندگان را ارایه كنند. برخلاف آگهی ها و بروشورهای سابق، اینترنت به شركت ها این امكان را می دهد كه حجم زیادی از اطلاعات با کمترین هزینه را انتقال دهند.


7- تهیه بانک اطلاعاتی کامل:
شركت ها می توانند درباره بازار، مشتریان فعلی، مشتریان بالقوه و رقبا اطلاعات كامل تر و غنی تری را به دست آورند. آن ها همچنین می توانند تحقیقات بازاریابی را از طریق اینترنت و با ترتیب دادن گروه های كانون، ارسال پرسشنامه و جمع آوری داده های اولیه از چندین طریق مختلف به انفجام برسانند. و در زمانهای مورد نیاز از طریق ایمیل به مشتریان هدف محصول یا خدمات جدید را معرفی کرد و اطلاع رسانی و بازاریابی هدفمند را انجام داد.


8- تبادل نظر و بالا رفتن بازده مجموعه:
به واسطه حضور اینترنت، شركت ها می توانند یك اینترانت خصوصی (شبکه داخلی) كه ارتباطات داخلی میان كاركنان را تسهیل و تسریع می كند راه اندازی كنند و از آن طریق كاركنان سوالات خود را از هم بپرسند، پیشنهادات و توصیه های دیگران را دریافت كنند و اطلاعات لازم را از سرور مرکزی شركت بارگیری و بارگذاری كنند و اتوماسیون سازی صورت گیرد.


9- تسهیل ارتباط با مشتریان و شرکت های دیگر:
شركت ها قادرند ارتباطات دو طرفه با مشتریان بالفعل و بالقوه داشته باشند و در ضمن مبادلات كارآتری داشته باشند. تبادل اطلاعات، سفارش دهی و سفارش گیری و سیستم پرداخت كارآمدتری با توزیع كنندگان و تامین كنندگان خواهند داشت.
همچنین شركت ها می توانند به ارسال آگهی ها، كوپن های تخفیف، نمونه ها و اطلاعات به مشتریانی باشند كه این اقلام را تقاضا كرده اند و یا اجازه ارسال آن ها را به شركت مزبور داده اند.


10- تحلیل اطلاعات و ارائه خدمات بر پایه نتیجه تحلیل:
شركت ها می توانند محصولات و خدمات خود را با استفاده از اطلاعات پایگاه داده ها درباره تعداد بازدیدكنندگان از سایت و همچنین تناوب بازدید، برای مشتریان مشاهده نمایند و در جهت بهبود کالا و خدمات خود علاقه مندیها و نیازهای مشتریان را در نظر گرفت.

منبع : واحد تحقیق و توسعه فاواکو

فروشگاه اینترنتی ، فروشگاه آنلاین ، فروش اینترنتی ، فروشگاه مجازی

دنبال کردن این مطلب

بهینه سازی سایت

سئو سایت

سئو یا SEO (search engine optimization) به معنی بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو یکی از مهمترین و پر اهمیت ترین قسمت ها در طراحی وب سایت می باشد. سئو سایت به معنی پیاده سازی صحیح استانداردها و الگوریتم های موتورهای جستجو بویژه موتور جستجوگر گوگل می باشد که در نهایت منجر به حضور در صفحه اول موتورهای جستجو بویژه موتور جستجو گوگل در کلمات کلیدی خاص و عبارات بهینه سازی شده وب سایت می شود.

بهینه سازی سایت

پس از پایان طراحی سایت ممکن است میزان بازدید کنندگان وب سایت شما با انتظار شما مطابقت نداشته باشد، در این مواقع مشکل را می توان در عدم استفاده از بهینه سازی سایت در طراحی سایت مشخص نمود و این یعنی جهت بالا بردن ترافیک بازدیدکنندگان سایت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو مهمترین نقش را ایفا می کند.

سئو وب سایت

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر (search engine optimization) به معنای ساده به مجموعه اقداماتی گفته می شود در جهت افزایش میزان ترافیک بازدیدکنندگان سایت از طریق موتورهای جستجویی نظیر google , yahoo , bing و غیره.

بهینه سازی را می توان به دو قسمت اصلی طبقه بندی نمود:

1. بهینه سازی در طراحی سایت

2. بهینه سازی در محتوی سایت

پر واضح است که طراحی وب سایت و بهینه سازی وب سایت به شرطی با موفقیت در جذب مخاطب همراه خواهد بود که در زمینه بهینه سازی سایت به هر دو بخش بهینه سازی سایت توجه کامل شود.

سئو

برخی به اشتباه بر این باور هستند که خرید بک لینک های زیاد و یا تبلیغات در سیستم تبلیغات گوگل منجر به داشتن یک سایت درجه اول در موتورهای جستجو به ویژه گوگل می باشد، اینگونه روش ها در اصل مربوط به بازاریابی موتورهای جستجو یا همان search engine marketing یا SEM می باشد و هیچ ارتباطی به سئو و بهینه سازی سایت ندارد، در اصل سئو یا بهینه سازی سایت به صاحبان سایت در جهت افزایش میزان ترافیک بازدیدکنندگان خود کمک می کند.

بهینه سازی سایت و تاثیر آن در نتایج گوگل

چنانچه سایت شما پس از طراحی سایت در رتبه چندم در جستجوی یک کلمه کلیدی خاص قرار دارد، جهت بهبود رتبه سایت شما در جستجوی آن عبارت کلیدی خاص طراحی سایت شما نیاز به یک بهبود یا بهینه سازی سایت در خصوص آن کلمه کلیدی را خواهد داشت. با توجه به رشد بدون مرز موتورهای جستجو در بستر وب و میزان مخاطبان بسیار قابل توجه آن ها هر سایتی که بخواهد در اینترنت دیده شود بایستی از بهینه سازی استانداردی در طراحی سایت خود استفاده نماید.

نقش کلمات کلیدی در بهینه سازی وب سایت

اولین گام در بهینه سازی طراحی سایت برای موتورهای جستجو انتخاب کلیدواژه یا کلمات کلیدی مورد نظر می باشد، شما ابتدا بایست بدانید نیاز است چه کلمات کلیدی را مورد هدف قرار دهید. برای آغاز شما می توانید با انتخاب 4 کلمه کلیدی که مایل هستید در نتایج جستجو موتورهای جستجوگری مانند گوگل در جایگاه مناسب تری قرار گیرید اقدام به بهینه سازی سایت خود نمایید. در آغاز فرآیند بهینه سازی هدف شما بایست بر این باشد که در کلمات کلیدی مشخص شده جزء 10 نتیجه اول موتورهای جستجو و به ویژه موتور جستجو گوگل باشید، کلمات کلیدی مورد نظر شما می توانند کلماتی خاص و یا عمومی باشند. شما می توانید پس از انتخاب کلمات کلیدی مدنظر خود به رایگان از خدمات مشاوره کارشناسان بهینه سازی ما استفاده نمایید تا بهترین بازخورد را از بهینه سازی طراحی سایت خود بدست آورید.

ارتباط سئو و کلمات کلیدی

کلمه کلیدی عام در بهینه سازی سایت کلمه ای است که بسیاری از کاربران اینترنت بدلیل عدم دانش کافی و نظر معلوم نسبت به آن کلمات بوسیله موتورهای جستجو به دنبال نتایج آن کلمات می باشند. از ویژگی های کلمات کلیدی عام می توان به کوتاهی آن ها اشاره نمود، کسب رتبه های بالا برای کلمات کلیدی عام بسیار دشوارتر از کلمات کلیدی خاص می باشد، دلیل این موضوع هم این است که بسیاری از طراحی وب سایت ها برای این کلمات کلیدی محتوی و مطالب مناسب و شامل این کلمات کلیدی دارند، اما این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که اگر شما بتوانید رتبه خوبی برای یک کلمه کلیدی عام در طراحی سایت خود بدست آورید ترافیک بازدیدکنندگان بسیار زیادی را در طراحی سایت خود خواهید داشت. در مجموع سعی کنید برای کلمات کلیدی عام رتبه مناسبی بدست آورید ولی به این نکته توجه داشته باشید که این پروسه بسیار زمان گیر می باشد، پیشنهاد ما این است که در صورتی که موضوع و زمینه طراحی سایت شما خیلی رقابتی نیست اقدام به انتخاب یک کلمه کلیدی نزدیک به موضوع طراحی سایت خود نمایید.

بررسی و آنالیز بهینه سازی وب سایت

ابزارهای بررسی کلمات کلیدی دو نوع می باشند، ابزارهای جادویی و ابزارهای آمارگیری جزئی.

توجه به این نکته بسیار ضروری می باشد که در هر صفحه از طراحی سایت نباید بیش از سه تا چهار کلمه کلیدی تعریف نمود، تعداد زیاد کلمات کلیدی باعث می گردد موتورهای جستجو با استفاده از الگوریتم های بسیار پیشرفته و پیچیده اقدام به بررسی سایت شما می نمایند. بدیهی است استفاده بی رویه از کلمات کلیدی توسط الگوریتم های پیشرفته خود متوجه این ترفند شما خواهند شد. بهترین اقدام این است که از تعداد کمی از کلمات کلیدی کوتاه و مختصر کار بهینه سازی سایت خود را آغاز نمایید.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای طراحی وب سایت های جدید برتری رتبه برای کلمات کلیدی زیاد عملا غیر ممکن می باشد.

جهت بررسی و آنالیز بهینه سازی وب سایت، سرویس ها و سایت های زیادی در اینترنت وجود دارند که با کمی جستجو می توانید آنها را پیدا کرده و از آنها استفاه نمایید.

نقش PageRank در سئو سایت

لغت PageRank به معنای رتبه صفحه می باشد و نوعی سیستم رتبه دهی به صفحات می باشد که توسط معروف ترین موتور جستجو یعنی گوگل ابداع گردید. در آغاز موتورهای جستجو به تمامی طراحی سایت ها بصورت یکسان امتیاز و رتبه می دادند و نتایج جستجو توسط آن ها صرفا بر اساس محتوی و تگ های متایی بود که در هر صفحه وجود داشت. اما امروزه سیستم PageRank که توسط موتور جستجو گوگل ابداع گردیده و نام دیگر آن رتبه بندی صفحات می باشد فرآیند اجراء جستجو را در موتورهای جستجو متحول ساخته و بعنوان یکی از مهمترین فاکتورها در بهینه سازی وب سایت نقش خود را ایفا می نماید.

PageRank یا اعتبار طراحی سایت یک عدد بین 0 تا 10 می باشد، این عدد بر اساس مقبولیت یک طراحی سایت می باشد و به اینگونه محاسبه می گردد که طراحی وب سایت هایی که به یک سایت مشخص لینک داده اند. هر طراحی سایتی که به سایت شما یک لینک داده است برای سایت شما یک امتیاز محسوب می شود، حال هر چه تعداد طراحی سایت های لینک داده به شما بیشتر شود و خود آن طراحی سایت ها از امتیاز بیشتری برخوردار باشند امتیاز یا اعتبار طراحی سایت شما بیشتر شده و در نتیجه از مقبولیت بیشتری برخوردار خواهید شد. در نهایت این مقبولیت موجب افزایش رتبه طراحی سایت شما در کلمات کلیدی مورد نظر شما می شود.

بهینه سازی سایت و پیج رنگ گوگل

جهت مشاهده اعتبار یا رتبه طراحی سایت خود (PageRank) می توایند از نوار ابزار گوگل به نام Google’s toolbar استفاده نمایید. این ابزار بصورت یک نمودار کوچک سبز رنگ می باشد که میزان رتبه طراحی سایت را از 0 تا 10 نمایش می دهد. لازم به ذکر می باشد که عدد نمایش داده شده در نوار ابزار گوگل بصورت تخمینی در زمینه بهینه سازی وب سایت می باشد و به تنهایی در زمینه بررسی وضعیت بهینه سازی وب سایت قابل بررسی و اتکا نمی باشد.

الگوریتم گوگل و بهینه سازی سایت

در ابتدای پیدایش سیستم PageRank تنها موتور جستجو گوگل از این تکنولوژی به عنوان یکی از فاکتورهای خود در رتبه بندی بهینه سازی وب سایت ها استفاده می نمود، اما اندکی بعد دیگر موتورهای جستجو نیز متوجه اهمیت PageRank و نقش آن در افزایش دقت و صحت اطلاعات ارائه شده توسط گوگل شدند و تقریبا تمام آن ها PageRank را بعنوان یکی از فاکتورهای اساسی و بخشی از الگوریتم خود در سئو طراحی سایت قرار دادند. در گذشته برخی از موتورهای جستجو جهت استفاده از سیستم PageRank خود بصورت مستقل اقدام به ایجاد این سیستم نمودند و برخی نیز از سیستم PageRank گوگل جهت آنالیز بهتر و دقیق تر طراحی سایت ها استفاده کردند. 

 

نقش پیج رنک در سئو سایت

در ابتدای ابداع فاکتور PageRank تنها معیار و فاکتور این موتور جستجو محسوب می شد و رتبه بندی طراحی وب سایت ها در این موتور جستجو صرفا با استفاده از فاکتور PageRank انجام می شد، اما پس از گذشت مدت کوتاه و پی بردن جامعه سئو و طراحان وب سایت به این فاکتور سعی در ایجاد روشی برای افزایش مصنوعی و ساختگی PageRank خود نمودند و این طراحی وب سایت ها اعتبار و امتیازی بیشتر از اعتباری که گوگل در مبحث بهینه سازی وب سایت باید داشته باشند پیدا کردند. بنابر این گوگل نیز موتورهای جستجو و به ویژه گوگل اقدام به تغییرتغییر در روش رتبه بندی طراحی سایت خود نمود و از میزان تاثیر PageRank در رتبه بندی طراحی سایت خود کاهش داده است. یکی از روش های گوگل برای جلوگیری از تقلب در میزان PageRank مقادیر PageRank هر سایت را به جای تغییر روزانه یا هفتگی یا ماهانه در فاصله هر سه ماه بروز می نماید این امر به جهت آن است که طراحان سایت و متخصصان بهینه سازی سایت در اطلاع دقیق از رتبه بهینه سازی سایت و سئو سایت دچار مشکل و چالش شوند. یکی دیگر از روش های گوگل جهت جلوگیری از تقلب در PageRank جلوگیری از طراحی وب سایت هایی است که به قصد افزایش رتبه در طراحی سایت های دیگر اقدام به فروش بک لینگ به دیگر وب سایت ها می نمایند. 

نقش بک لینک در سئوی وب سایت : 

پس از طراحی سایت و بهینه سازی طراحی سایت و بهینه سازی محتوی سایت مرحله بعدی انتشار و کسب مقبولیت سایت شما می باشد در این مرحله شما باید تدابیری اتخاذ کنید که لینک ( بک لینک ) سایت شما به صورت مستقیم در سایت یا سایت های دیگر ثبت گردد . روش گوگل در این خصوص بدین صورت می باشد که چنانچه سایتی با پیج رنگ بالا به عنوان مثال پنج رنک 5 ، به شما لینک ( بک لینک ) دهد به زودی امتیاز بالایی را به جهت وجود این لینک برای سایت شما قائل خواهد شد و چنانچه سایت یا سایت هایی با پیج رنک پایین ، مثلا صفر به سایت شما لینک دهند ، هیچ امتیاز خاصی از نظر گوگل برای طراحی سایت شما قائل نخواهد شد . 

جهت ثبت لینک طراحی سایت خود در سایت یا سایت های دیگر و کسب پیج رنک بیشتر و بهینه سازی سایت بهتر ، روش های مختلفی وجود دارد به عنوان مثال ثبت طراحی سایت شما به صورت طبیعی در سایت های دیگر و یا خرید بک لینک از سایت هایی با پیج رنک بالا و یا فعالیت در شبکه های اجتماعی و نرم افزار های ارتباط مجازی .  در این خصوص اطلاعات کامل تر و جامع تری را جهت بهره برداری در قسمت مقالات قرار داده ایم . تا با مزیت ها و معایب هر روش در سئوی سایت و بهینه سازی سایت آشنا شوید . 

متا تگ ها و نقش آنها در بهینه سازی وب سایت : 

متا تگ ها یا meta tags از مؤلفه های html می باشند که وظیفه فراهم آوری توضیحات دقیق برای موتور های جست و  جو را بر عهده دارند  . متا تگ ها انواع مختلفی دارند که هر یک وظیفه انتقال ساختاری از اطلاعات را برای موتورهای جست و جو را بر عهده دارند . در قسمت بعد با برخی از مهم ترین این متا تگ ها آشنا می شویم . 

تگ عنوان و نقش آن در بهینه سازی وب سایت : 

 اولین و مهم ترین متا تگ که در بهینه سازی وب سایت بسیار اهمیت دارد ، متا تگ Title tag یا تگ عنوان نام دارد . بسیاری از افرادی که از طریق سیستم های غیر معمول و یا غیر استاندارد و یا دستی جهت طراحی سایت استفاده می کنند قراردادن متا تگ ها را که می تواند برای آنها در موتور های جست و جو محبوبیت و یا رتبه بهتری در بهینه سازی سایت داشته باشد را فراموش می کند . 

استفاده از متا تگ عنوان چند فایده خواهد داشت نخست اینکه به موتورهای جست و جو کمک می کند تا به صورت دقیق تر و بهتر اقدام به شناسایی محتوای صفحه شما و ایجاد تمایز بین صفحاتی با محتوای مشابه می باشد . دوم باعث افزایش رتبه ی سایت شما در موتور های جست و جو می گردد در انتها در هنگام جست و جوی کاربران در موتورهای جست و جو تگ عنوان به صورت پر رنگ تر برای کاربران قابل مشاده می باشد که به قطع موجب درک بهتر کاربر از محتوای صفحه و در نهایت کلیک بر روی سایت شما در موتور های جست و جو خواهد شد . و ماه عسل این پروسه افزایش ترافیک بازدید کنندگان سایت شما خواهد بود . 

متا تگ توضیحات و نقش آن بهینه سازی سایت : 

یکی از مهمترین متا تگ ها در بهینه سازی سایت متا تگ توضیحات یا Description می باشد . وظیفه این متا تگ معرفی شرح کوتاه و چکیده ای از محتوای کامل صفحه به موتورهای جست و جو می باشد . اهمیت این تگ در آن است که در هنگام جست و جوی کاربران در موتورهای جست و جو پس از لینک سایت و تگ عنوان ، تگ توضیحات یا Description tag نمایش داده می شود . بدیهی است چنانچه توضیحات شما به اندازه ای جذاب ، مرتبط ، ساده و روان باشد که کاربر را به سمت خود جذب نماید این فرایند منجر به کلیک بر روی سایت شما در نتایج نمایش داده شده در موتورهای جست و جو و یا به عبارت بهتر منجر به افزایش ترافیک بازدید کنندگان سایت شما می شود . توجه داشته باشید که به صورت استاندارد این تگ حداکثر شامل 160 کارکتر می باشد . لذا تمام کوشش خود را برآن استوار سازید که در کوتاه ترین حالت ممکن ، بیشترین اشاره را به محتوای صفحه با جذاب ترین جمله بندی داشته باشید . 

متا تگ کلید واژه و نقش آن در بهینه سازی سایت :

یکی دیگر از متا تگ های مهم در زمینه بهینه سازی یک سایت ، تگ کلید واژه یا Key words Tag می باشد . این تگ شامل اطلاعات مربوط به کلید واژه های هر صفحه می باشد و به عبارت بهتر شامل کلماتی می باشد که از نظر محتوایی در محتوای صفحه تکرار شده اند و از نظر اهمیت برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد . توجه به این نکته ضروری ست که استفاده از کلمات کلیدی به صورت بی رویه و کلمات کلیدی که در محتوا وجود ندارند و یا بسیار کم تکرار شده اند ، خود اشتباه بزرگی است . 

افزایش بازدید کننده یا تعداد کلیک به واسطه سئو : 

بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو صرفا به معنای قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات اولیه جست و جو در موتور های جست و جو نمی باشد . بلکه بهینه سازی سایت به معنای افزایش ترافیک بازدید کنندگان سایت شما به گونه ای که انتظار دارید می باشد . اگر شما برای یک کلمه کلیدی خاص در صفحه جست و جو در موتور های جست و جو برای آن کلمه کلیدی خاص در رتبه هشتم قرار گرفته باشید اما از نظر سئو و بهینه سازی سایت ، طراحی سایت شما فاقد استاندارد های لازم باشد ، کاربر بین طراحی سایت شما و دیگر سایت ها هیچ وجه تمایزی قائل نخواهد شد و منجر به کلیک روی لینک و ورود به سایت شما نخواهد شد . حال آنکه اگر به عنوان مثال از تگ عنوان به درستی استفاده کرده باشید و کلمه کلیدی مورد نظر شما در داخل تگ عنوان قرار گرفته باشد ، کاربر پس از جست و جوی آن کلمه کلیدی ، سایت شما را به صورت پر رنگ تر و مشخص تر مشاهده می نماید و به طبع آن امکان کلیک بر روی لینک سایت شما و ورود به سایت شما بیشتر خواهد شد . 

استفاده مناسب از تگ ها یا تایپو گرافی : 

با وجود پیشرفت قابل توجه اینترنت و زبان های برنامه نویسی تحت وب و ارائه نسخه های متنوع از زبان استاندارد Html همچنان تایپوگرافی از مهم ترین مؤلفه های بهینه سازی سایت برای طراحی سایت حرفه ای می باشد . که وب مستر ها یا مدیران سایت جهت نمایش اطلاعات و مطالب مهم و سر فصل های طراحی سایت خود آنرا با تگ های Header مشخص می کنند . ( H1 و H2 و ... ) تگ های هدر یکی از بهترین راه ها جهت افزایش درک موتور های جست و جو  و افزایش رتبه بندی محتوای هر صفحه در موتورهای جست و جو می باشد . به عنوان مثال چنانچه شما در طراحی سایت خود به دنبال نمایش کلمه کلیدی خاصی می باشید ، بهترین راه جهت معرفی بهتر آن کلمه به موتورهای جست و جو ، نمایش آن کلمه کلیدی در قالب یک تگ هدر می باشد . به این نکته توجه داشته باشید که صفحه ای که به صورت نامتعارف شامل تگ های هدر باشد ، برای موتورهای جست و جو به عنوان spam شناخته خواهد شد و امتیاز منفی خواهد گرفت . نکته دیگر در زمینه تگ های هدر استفاده از یک تگ H1 در صفحه می باشد . استفاده از چند تگ H1 در سئوی سایت موجب سردرگمی موتورهای جست و جو در امتیاز دهی به طراحی سایت شما می باشد . 

همچنین مطالب مهمی که در محتوای سایت وجود دارد را در تگ های Bold یا Strong ( به صورت پر رنگ و برجسته ) نمایش می دهد . این کار جهت اطمینان از توجه کاربر و بازدید کننده سایت به محتوای مورد نظر می باشد . در این حالت نه تنها کاربر و یا بازدید کننده سایت متوجه قسمت های مهم سایت شده ، بلکه موتورهای جست و جو نیز به سادگی متوجه این قسمت ها می شوند . و می توانند درک کنند که در آن صفحه در مورد چه چیزی صحبت شده و چه چیز یا چیز هایی از اهمیت بیشتری در محتوای آن صفحه برخوردارند . 

 

منبع : واحد تحقیق و توسعه فاواکو

طراحی سایت ، طراحی وب سایت ، سئوی سایت ، سئوی وب سایت ، بهینه سازی وب سایت ، بهینه سازی سایت ، طراحی وب

 

دنبال کردن این مطلب

طراحی سایت | طراحی وب سایت | طراحی پرتال

شرکت طراحی سایت فاواکو از سال 1384 تا کنون به صورت مداوم خدمات طراحی سایت تخصصی و بهینه سازی سایت تضمینی را به کارفرمایان خود ارائه می نماید . مهم ترین وجه تمایز خدمات طراحی سایت تخصصی فاواکو این مورد می باشد که تمامی خواسته های طراحی و برنامه نویسی کارفرمایان خویش را به صورت کامل و بدون اعمال تغییرات و یا سلیقه ی شخصی ، به مرحله اجرا درمی آورد . طراحی سایت تخصصی در فاواکو شامل نه مرحله می باشد ، در ابتدا و پس از درخواست کارفرما واحد مشاوره به صورت رایگان اقدام به دریافت اطلاعات از کارفرما ، پردازش اطلاعات و نیاز سنجی می کند . در مرحله ی دوم واحد مشاوره اقدام به تعیین امکان سنجی و تحلیل نیاز های کارفرما در پروژه طراحی سایت دریافت شده ، می نماید . در مرحله بعد کارشناسان ضمن تماس با کارفرما استعلام هزینه ، زمان اجرا و اطلاعات لازم دیگر را به حضور کارفرما ارائه می دهند . و در نهایت پس از تفاهم با کارفرما عقد قرارداد صورت خواهد گرفت . در مرحله بعد ظاهر گرافیکی سایت ، طراحی شده و جهت تایید و اعمال تغییرات مدنظر کارفرما به حضور ایشان ارسال می گردد . در مرحله بعد پس از اعمال نظرات کارفرما در ظاهر سایت گروه برنامه نویسی اقدام به طراحی سایت به صورت حرفه ای می نماید . مرحله بعد شامل تست و تحلیل سایت و رفع مشکلات احتمالی آن می باشد . پس از آن نسخه آزمایشی سایت آماده شده و جهت تایید کارفرما ، ارائه خواهد شد . در مرحله بعد پس از اعمال تغییرات مورد نظر کارفرما ، پروژه طراحی سایت آماده تحویل به کارفرما و بارگذاری می باشد . در نهایت تیم پشتیبانی و خدمات پس از فروش که جزئی از تعهدات دپارتمان طراحی سایت فاواکو می باشد ، وارد عمل می شود . جهت اجرای این فرآیند چهار قسمت به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با کارفرما در ارتباط هستند : 1 - واحد مشاوره: که وظیفه ارائه مشاوره تخصصی طراحی سایت به صورت رایگان به کارفرما را بر عهده دارد . 2 - مدیر پروژه: که کارشناسی متخصص و مسلط به کلیه امور از طراحی تا پیاده سازی سایت که با عنوان ناظر بر حسن اجرای هر پروژه و پل ارتباطی با کارفرما و تیم های طراحی و اجرا می باشد ، وظیفه ایشان در طول اجرای پروژه نظارت بر حسن انجام پروژه طراحی سایت ، دریافت نظرات ، خواسته ها و سوالات کارفرما و ارائه پاسخ مناسب به هر یک از درخواست های کارفرما می باشد . 3 - واحد طراحی گرافیک سایت : وظیفه اصلی این گروه طراحی ظاهر سایت مطابق با خواسته ها و نیازهای کارفرما و منطبق بر طراحی اصولی می باشد . 4 - واحد برنامه نویسی طراحی سایت : وظیفه این گروه دریافت خواسته های کارفرما و طراحی سیستم مدیریت محتوا و الحاقات مورد نیاز کارفرما و هماهنگ سازی ظاهر طراحی شده توسط واحد طراحی گرافیک سایت ، می باشد . بدیهی ست هرگونه تداخل ، عیوب و ایرادات احتمالی پس از تهیه نسخه اولیه نمایان خواهد شد و توسط کارشناسان بخش برنامه نویسی طراحی سایت این مشکلات به صورت کامل مرتفع خواهد شد . در انتها کارشناسان بخش پشتیبانی وظیفه دریافت مشکلات و خواسته های کارفرما و ارائه پاسخ مناسب و ارائه اقدامات لازم را برعهده دارند .

بدیهی ست شرح وظایف این مجموعه تضمین عملکرد کلیه امکانات سایت در لحظه تحویل و بروزرسانی و یا جا نمایی اطلاعات در سایت در چهارچوب قرارداد منعقده می باشد و درخواست های فراتر از چهارچوب قرارداد متضمن صرف هزینه و الحاقیات مربوطه به قرارداد منعقده می باشد .  

شما می توانید با خیالی آسوده طراحی سایت و یا طراحی وب سایت خود را به متخصصان فاواکو واگذار نمایید، متخصصان ما با داشتن دانش و تجربه در خصوص جدیدترین سیستم ها و استانداردهای طراحی سایت شما را در طراحی سایت حرفه ای همراهی خواهند نمود. شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو از اینکه طراحی سایت خود را به ما می سپارید بسیار خرسند است و به پشتوانه سابقه ده ساله خود در زمینه طراحی سایت به شما این اطمینان را خواهد داد که طراحی سایت شما با توجه به برنامه نویسی استاندارد و ظاهر مورد نظر شما و بهینه سازی مناسب می تواند رضایت شما را بصورت کامل جلب نماید. همواره توجه ما به نیازها و اهداف کارفرما و نوع فعالیت سایت ایشان و میزان بودجه اختصاص یافته به پروژه طراحی سایت ایشان در میزان هزینه لحاظ می گردد.
در طراحی سایت فاواکو رعایت اصول طراحی سایت و بهینه سازی سایت لحاظ شده و از نظر ساختار و کد نویسی بصورتی طراحی سایت انجام می گردد که به سرعت در موتورهای جستجو ایندکس یا ثبت شده و از امتیاز بالاتری برخوردار شود و در نهایت موجب افزایش میزان بازدیدکننده سایت شود.
هدف فاواکو از راه اندازی این طراحی وب سایت ارائه خدمات طراحی سایت، طراحی وب سایت، پیاده سازی سیستم ها ی تحت وب، پرتال های تحت وب، نرم افزارهای تحت وب ، بهینه سازی سایت و سئو سایت می باشد. در ادامه به نکاتی در مورد طراحی وب سایت فاواکو اشاره می کنیم.
* طراحی وب سایت فاواکو با ده سال تجربه در زمینه طراحی سایت محل اطمینانی برای شما است که پروژه طراحی سایت خود را به ما بسپارید. مراحل طراحی سایت در فاواکو به ترتیب شامل: مشاوره رایگان و نیازسنجی کارفرما، امکان سنجی و تحلیل نیازهای کارفرما، استعلام هزینه و زمان اجرا و عقد قرارداد، طراحی گرافیکی ظاهر سایت و تایید کارفرما، برنامه نویسی و طراحی سایت، تست و تحلیل سایت و رفع مشکلات احتمالی، ایجاد نسخه آزمایشی سایت و تایید کارفرما، تحویل پروژه و بارگذاری سایت، پشتیبانی و خدمات پس از فروش می باشد.
* سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو: عملیات بهینه سازی سایت شامل دو قسمت می شود: 1. طراحی وب سایت بهینه شده 2. محتوی مناسب و بهینه شده. فاواکو طراحی سایت شما را به گونه ای انجام می دهد که مرحله اول که طراحی سایت بصورت بهینه شده می باشد بصورت کامل مرتفع گردد و با این کار صفحات مختلف سایت شما بهتر و بیشتر و سریعتر در موتورهای جستجو ایندکس یا ثبت شده و موجب افزایش قابل توجه ترافیک سایت شما به ازاء کلمات کلیدی مورد جستجو و قرار گرفتن در صفحات و رتبه بالاتری در موتورهای جستجو می شود. به تبع آن شما بیشتر در معرض دید مشتریان بالقوه ای که بدنبال جستجو محصول و یا خدماتی که شما ارائه می کنید هستند قرار خواهید گرفت.
* طراحی سایت مقرون به صرفه: شرکت طراحی سایت فاواکو برای کارفرمایان خاص خود که نیاز به امکانات ویژه و خاصی دارند امکان ارائه خدمات و برنامه نویسی اختصاصی را دارد . همچنین کارفرمایانی که از لحاظ طراحی سایت نیاز به امکانات خاص و ویژه ای ندارند و صرفا نیازمند یک سایت با ظاهری زیبا جهت ارائه محصولات یا خدمات خود می باشند با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای متنوع امکان ارائه خدمات و طراحی سایت و بهینه سازی سایت با قیمت مناسب و مقرون به صرفه را داراست .
کاربردی بودن طراحی سایت : امروزه با گسترش وب سایت های اینترنتی و طراحی سایت های مختلف دیگر به مقوله طراحی سایت صرفاً به عنوان یک قالب گرافیکی زیبا توجه نمی شود ، بلکه طراحی سایت بایست به گونه ای انجام شود که در عین سادگی و زیبایی و کاربردی بودن امکان جذب مشتریان بالقوه و معرفی هر چه بیشتر طراحی سایت به جامعه آماری موجود در بستر اینترنت می باشد .

 

توضیحات :

 1 - کلیه پرسنل فاواکو به عنوان کارمند دارای حقوق و مزایا می باشند و به صورت تمام وقت در این مجموعه فعالیت می کنند از این رو رقم قرارداد پروژه ها هیچ تأثیری در چگونگی اجرای شرح وظایف هیچ کدام از بخش های طراحی سایت نمی باشد .

2 - گزارش پیشرفت هر پروژه به صورت مجزا از طریق پیامک یا ایمیل برای کارفرما ارسال می گردد .

 3 - ثبت دامنه و اختصاص سرویس میزبانی متناسب با نیاز کارفرما و ایجاد سیستم ایمیل دهی از تعهدات فاواکو در قالب کلیه قرارداد های طراحی وب می باشد و این خدمات متضمن بار مالی مضاعف نیست  .

 

دنبال کردن این مطلب

برنامه نویسی و تولید نرم افزار

برنامه‌نویسی رایانه در فرهنگ واژه غیر متخصّصین ممکن است به تمام پروژه ساخت نرم‌افزار یا برنامهٔ رایانه‌ای گفته شود. با این همه برنامه‌نویسی تنها بخشی از فرایند توسعهٔ نرم‌افزار یا برنامه رایانه‌ای است. اهمیت، توجه و منابع اختصاص داده شده به برنامه‌نویسی، بسته به ویژگی‌های مشخص شده محصول و خواست افراد درگیر در پروژه و کاربران و در نهایت شیوهٔ انتخاب شده مهندسی نرم‌افزار متغیر است.

برای درک بهتر از برنامه نویسی میتوان مثالی از نیاز به برنامه نویسی را مطرح کرد :
مثلا " ، اگر شما با برنامه های کاربردی زیادی کار کنید بعد از یک مدت کنجکاو میشوید که این برنامه های کاربردی چگونه به وجود آمده اند یا شاید نیازتان به یک برنامه آنقدر زیاد باشد و اصلا نتوانید آن برنامه مورد نیاز خود را پیدا کنید ، مجبور میشوید به یک برنامه نویس مراجعه کرده و نیاز خور را به آن ارائه میکنید تا با پرداخت مبلغ هنگفتی آن برنامه را برای شما بنویسد .
مثالی دیگر اینکه ، مثلا " شما کتابخانه مدرسه ای را در نظر بگیرید .

خب در آن مسلما " در آن کتابخانه تعدادی کتاب وجود دارد که این کتابها در موضوعات مختلفی طبقه بندی هستند . حالا فکر کنید مسئول این کتابخاه خواهد برنامه ای را برای مدیریت بهتر کتابخانه تهیه کند . آیا در بازار نرم افزاری است که لیست اعضا ، کتابها و .... مخصوص آن کتابخانه را داشته باشد ؟؟؟ پس مسئول کتابخانه باید چکار کند ؟؟؟
اینجا است که مفهوم برنامه نویس بهتر و روشنتر بیان می شود .

برنامه نویسی توسط زبان هایی که تا کنون اختراع و ارائه شده اند ، قابل انجام است . در ذیل به برخی از زیان های برنامه نویسی و توسعه نرم افزار اشاره میکنیم : 

زبان سی ، سی شارپ ، جاوا ، زبان برنامه نویسی بیسیک ، پایتون ،پی اچ پی ، پرل ، ویژیوال بیسیک ،دِلفی و ...

فرایند توسعه نرم افزار به مجموعه ای از فعالیت های مهندسی نرم افزار اطلاق می شود که با هدف مدیریت چرخه عمر یک محصول نرم افزاری، طراحی و برنامه ریزی می گردد. فرایندهای تولید نرم افزار با این هدف بوجود آمده اند که این مجموعه فعالیت ها را در یک چارچوب مشخص سازمان دهی، استاندارد و مستند کرده و به این ترتیب سرعت و کیفیت تولید نرم افزار را بهبود بخشند.
اگر چه چرخه عمر یک محصول نرم افزاری شامل مراحل متعددی نظیر تعریف، استخراج نیازمندی ها، تحلیل، طراحی، پیاده سازی، آزمون، نگهداری و ... می باشد لیکن در یک نگاه کلی می توان آن در سه بخش عمده برنامه ریزی ( امکان سنجی، تعریف، تبیین نیازمندی ها ) ، اجرا ( طراحی، پیاده سازی، آزمون، مستند سازی ) و نگهداری تقسیم بندی نمود.

از مهمترین کارها در تولید نرم‌افزار استخراج نیازمندی‌ها یا تحلیل نیازمندی‌های آن سامانه است. مشتریان عمومی معمولاً تصور مفهومی، انتزاعی و مبهمی از نتیجه نهایی خواسته‌هایشان دارند و نمی‌دانند به درستی نرم‌افزار مورد نظرشان چه کاری باید انجام دهد.

در این مرحله نیازمندی‌های ناتمام، پیچیده و مبهم، و حتی متضاد توسط مهندسان نرم‌افزار ماهر شناسایی می‌شوند. در این برهه تکه نرم‌افزارهای آماده، تجربه‌شده و فعال ممکن است برای پایین آوردن ریسک (و مشکلات) نیازمندی‌ها کمک کنند. نخست نیازمندی‌های عمومی از کاربران جمع‌آوری شده و دامنه توسعه و تولید نرم‌افزار که باید تولید شود شناسایی و تحلیل می‌شود، سپس مستندات بصورت شفاف نوشته می‌شوند. معمولاً به این مستند، مستند دامنه یا محدوده سامانه اطلاق می‌شود.

شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو با تشکیل تیم قوی و فنی برنامه نویسی و توسعه نرم افزار ، قادر به انجام انواع پروژه های سفارشی شما مشتریان عزیز می باشد . 

 

دنبال کردن این مطلب

اتوماسیون اداری اختصاصی

سیستم هایی که در آنها کار به دقت آنالیز می‌شود و کارهای تکراری یا کارهایی که توسط هوش مصنوعی نرم‌افزار قابل انجام است جدا شده و برای آنها نرم‌افزار یا سخت‌افزار خاصی طراحی می‌شود و سایر کارها که نیاز به هوش و قدرت تصمیم گیری انسانی دارد توسط انسان انجام می‌شود.

اتوماسیون اداری عبارت است از: متصل کردن اطلاعات کامپیوترهای موجود در یک سازمان به کمک شبکه و یا استفاده از یک برنامه نرم‌افزاری مشترک، تا انتقال اطلاعات، آمارها، نامه‌ها و مکاتبات و نیز دستورالعمل‌ها به‌صورت کاملاً یکپارچه و آسان انجام پذیرد و بدین ترتیب فرمولی جدید جهت طبقه‌بندی، تبادل، تنظیم و تصحیح اطلاعات درون‌سازمانی و تسریع بخشیدن به امر اجراء بدون نیاز به روش‌های دست‌وپاگیر و مرسوم اداری و با صرفه‌جوئی در زمان و مواداولیه مصرفی ایجاد شود.

در این راستا شرکت مهندسی نرم افزار اروم مهر پرداز با بهره گیری از متخصصین نرم افزار و استفاده از نیروهای مجرب اقدام به تولید اتوماسیون های اداری می نماید. این نرم افزارها که بنا به نیاز مدیران شرکت ها و ادارات تولید می شوند قابلیت حذف و اضافه خدمات را داشته و بطور اختصاصی تنها برای شما تولید می گردند. به عنوان مثال شما مدیر یک کارخانه با تعدادی پرسنل اداری، پرسنل خدماتی، پرسنل تولیدی و ... هستید. از طرفی جنبه های تجاری کارخانه مانند حسابداری، انبارداری و ... برایتان مشغله دیگری ایجاد میکند. قطعا نگهداری و بروزرسانی این اطلاعات برایتان دشوار است. اما یک اتوماسیون اداری قدرتمند دستیار بسیار خوبی برای انجام این امور است. این نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند که شما می توانید پس از ورود اطلاعات آنها را تغییر داده، حذف کنید، جستجو کنید یا عملیات دیگری را انجام دهید. شرکت مهندسی نرم افزار اروم مهر پرداز بطور روزانه یا هفتگی از اطلاعات شما یک نسخه پشتیبان تهیه می کند تا در صورت بروز هر گونه مشکل اطلاعات شما را برگرداند. این تعهد ما به مشتریانمان است.

هرشرکت یا سازمانی بسته به نوع فعالیت خود و چارت سازمانی ، میتواند اتوماسیون های متفاوتی داشته باشد . به همین دلیل استفاده از اتوماسیون های آماده برای هر ارگان یا شرکت قابل استفاده نمی باشد . 

با استفاده از اتوماسیون تحت وب شما می‌توانید در بیرون محیط كار از امكانات مشاهده و پیگیری نامه های ارسال شده، ارجاع كار به سایر كاركنان سازمان، جستجو روی نامه ها و ثبت نامه‌ استفاده نمایید.

برخی از امكانات اتوماسیون تحت وب به شرح زیر است:

كنترل دسترسی كاربران به كارتابل از طریق فرم ورود به سیستم.
امكان مشاهده online نامه های ارسال شده از افراد مختلف سازمان.
امكان ارجاع برای افراد مختلف سازمان و تعیین مهلت پیگیری برای اشخاص.
از آنجایی كه بانك اطلاعاتی سیستم در هر دو محیط وب و شبكه یكسان می‌باشد، تمامی فعالیت های مربوط به ارجاعات در هر كدام از سیستم ها، قابل ردگیری از سیستم دیگر نیز می‌باشد.
جستجوی پیشرفته برای تمامی اطلاعات موجود در كارتابل.
درج اتوماتیك زمان مشاهده نامه به محض مشاهده اطلاعات نامه.
امكان مشاهده پیوست ها و ضمائم با كلیه فرمت ها.
امكان درج انواع نامه های وارده، صادره و داخلی.
امكان دریافت متن از طریق الگوهای ms-word.
با توجه به ساختار امنیتی مناسب در نگهداری اطلاعات، امكان سوء استفاده از اطلاعات نرم افزار نظیر تصاویر نامه‌ها و پیوست های الصاق شده به نامه وجود ندارد.

در سیستم های اتوماسیون اداری تحت وب میتوان امکانات فراوانی را جای داد که مطابق با سلیقه و نیاز مشتری قابل انعطاف می باشد . از جمله موارد کاربرد اتوماسیون میتوان به نکات ذیل اشاره کرد : 

دبیرخانه ،فرم ساز ، مدیریت جلسات و ملاقات ها ، آرشیو اسناد به صورت الکترونیک ، پرتال مکاتبات برون و درون سازمانی ، کارتابل آفلاین ، صندوق ارتباط با همکار و ...

بدیهی ست اسفاده از سیستم های اتوماسیون اداری تحت وب یا تحت ویندوز در مقابل سیستم های سنتی بسیار مقرون به صرفه تر و مکاتبات و مراجعات بسیار سریع تر انجام می شود و ارباب رجوع نیز از این گونه سیستم ها در مقابله با سیستم های سنتی و حضوری استقبال فراوانی خواهد کرد . 

 

منبع : بخش تحقیق و توسعه فاواکو

اتوماسیون اداری ، طراحی اتوماسیون اداری ، اتوماسیون اداری تحت وب ، طراحی سیستم های تحت وب

 

دنبال کردن این مطلب

طراحی مالتی مدیا

مالتی مدیا "Multimedia" در لغت به معنای چند رسانه ای است یعنی ارتباط و انتقال موضوع ها و مفاهیم با استفاده از رسانه های متفاوت همچون گفتار ، موسیقی ، عکس ، متن ، انیمیشن ، محیط های تعاملی و رابط با کاربر و ... و هر چیز که شما فکرش را بکنید. تا قبل از آمدن سیستم عامل ویندوز، واژه مالتی مدیا در فرهنگ کامپیوتر وجود نداشت. چند سال پیش از آن حتی کارت صوتی هم شناخته نشده بود. با ورود ویندوز 95 و همچنین بهبود کیفیت صوت و تصویر کامپیوتر ها، مالتی مدیا یا چند رسانه ای بعنوان یک تکنولوژی مطرح شد. یک نرم افزار مالتی مدیا نرم افزاری است که متن، تصویر ( شامل تصاویر ثابت ، فیلم ، و انیمیشن ) ، و صدا (  گفتار و موزیک ) را در خود بگنجاند. البنه بعضی ها تعامل یا Interaction را نیز در این دسته می گنجانند. ولی در واقع تعامل یک مکمل برای مالتی مدیا محسوب میشود و چنین نرم افزار مالتی مدیایی که امکان تعامل داشته باشد را Interactive Multimedia یا چند رسانه ای تعاملی می نامند. البته امروزه وجود صوت و تصویر در اکثر نرم افزار ها، قضیه را خیلی عادی کرده است ولی در آغاز کار، نرم افزار های مالتی مدیا بسیار لوکس و چشمگیر بودند. تا جایی که شرکت اینتل آخرین مدل پنتیوم خود را با نام Pentium MMX یعنی پنتیوم با ضمایم چند رسانه ای به بازار عرضه کرد . 

بطور کلی محصولات مالتی مدیا به سه قسمت عمده تقسیم می شوند :

مالتی مدیای آموزشی :

در این نوع از مالتی مدیا یا چند رسانه ای از تمام قابلیت ها برای تولید یک نرم افزار آموزشی استفاده می شود. و در فضایی جذاب و متنوع (Interactive) در این گونه از نرم افزار ها سعی می شود مفاهیم آموزشی به صورت تعاملی به مخاطبان آموخته شود.

مالتی مدیای تبلیغاتی :

در ابتدا تبلیغات یا رساندن صدای خود به مخاطبان خاص را در نظر بگیرید. لذا در همین راستا با بهره گیری از قابلیت های کامپیوتر میتوان از طرق مختلف از قبیل استفاده از عناصر دیداری وشنیداری مانند: انیمیشن ، صوت ، عکس و … به هدف مطلوب دست یافت.

مالتی مدیای کاربردی :

نرم افزارهای کاربردی از قبیل پخش کننده های صوتی و تصویری، برای ساخت خود دارای تعریف های استانداردی هستند.

مالتی مدیا معمولا با وسایلی نظیر دستگاههای پردازش محتوایی الکترونیکی و کامپیوتری ذخیره، پخش یا نمایش داده می شوند ولی آنها همچنین می توانند بخشی از عملیات زنده از یک صحنه باشند. مالتی مدیا (بعنوان صفت) همچنین وسایل رسانه ای الکترونیکی را توصیف می کنند که برای دخیره سازی محتویات مالتی مدیا مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت اصلی مالتی مدیا با رسانه های ترکیبی، در هنری بودن آنها می باشد، بعنوان مثال مالتی مدیا می تواند شامل صدا باشد و همچنین آنها حیطه وسیعتری را به خود اختصاص داده اند. عبارت "رسانه غنی" مترادف با مالتی مدیا تعاملی است. همچنین هایپرمدیا می تواند نوع خاصی از برنامه های مالتی مدیا قلمداد شود.

مزایای استفاده از سی دی های مالتی مدیا :

قابلیت توسعه و تغییر محصولات تولید شده در کمترین زمان ممکن.

قابلیت تهیه رونوشت و چاپ از مطالب ارائه شده متناسب با نیاز کاربرانقابلیت ارائه متمرکز مطالب و مستندات و یا هر نوع داده دیگر در قالبهای سامان یافته به مخاطبان.

با توجه به چندرسانه ای بودن بهترین تاثیر را در نظر بازدیدکنندگان دارد.

یکی از مزایایی مهم استفاده از سی دی های مالتی مدیا سهولت کپی برداری و به تعداد مورد نظر تکثیر کردن سی دی می باشد.

سی دی های مالتی مدیا از هر کتابچه، بروشور و یا کاتولوگ چاپی جذابتر بوده و به علاوه هزینه کمتری را در پی دارند.

سی دی های مالتی مدیا به اندازه یک سایت محدودیت ندارد و ما می توانیم به راحتی تمامی اطلاعات وتصاویر رابه طور کامل درآن شرح دهیم.

و بطور کلی طیف گسترده ای از امکانات و ویژگیهای منحصر به فرد دیداری و شنیداری را شامل می شود که بنا به نوع کاربرد قشر مخاطب سی دی استفاده هر دسته از امکانات در اولویت قرار می گیرد. 

دپارتمان تبلیغات دیجیتال شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو با تجربه ای چند ساله در زمینه طراحی نرم افزار های مالتی مدیا ، آماده ارائه مشاوره در این زمینه و عقد قرارداد با اشخاص و ارگان های دولتی می باشد . 

 

منبع : بخش تحقیق و توسعه فاواکو

 

مالتی مدیا ، نرم افزار مالتی مدیا ، چند رسانه ای ، تبلیغات دیجیتال ، تبلیغات چند رسانه ای 

 

دنبال کردن این مطلب

طراحی وب سایت

طراحی سایت|طراحی سایت ارزان|طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت: شما می توانید با خیالی آسوده طراحی سایت و طراحی وب سایت خود را به متخصصان ما واگذار کنید.متخصصین فاواکو با داشتن دانش و تجربه بالا در خصوص جدیدترین سیستم ها و استاندار های روز دنیا شما را در امر طراحی سایت (طراحی وب سایت)همیاری خواهند نمود.فناوری اطلاعات فاواکو از این که طراحی سایت خود را به می پارید بسیار خرسند خواهد شد. 14سال تجربه ما، اطمینانی است برای شما که پروژه طراحی وب سایت خود را به ما بسپارید. تحلیل و آنالیز رقبای شما قبل از طراحی سایت، آنالیز کلمات کلیدی،طراحی و بهینه سازی صفحات وب، وب سایت شما را از دیگر شرکتها متمایز خواهد کرد.

هدف ما طراحی وب سایت حرفه ای و شکیل بر اساس استانداردهای موجود بر روی وب در حداقل زمان و هزینه است. فرآیند انجام کار پس از قرارداد شامل انتخاب قالب، دادن اطلاعات لازم از سوی مشتری، مشاوره و ارائه راهکار های لازم و در نهایت پیاده سازی آن است که درکمترین زمان ممکن انجام می شود.

طراحی وب سایت ما، با توجه به اهداف و نیازمندیهای مشتری، نوع فعالیت و با توجه به بودجه درنظر گرفته شده برای طراحی صورت می پذیرد.
طراحی وب سایت رابطه مستقیمی با شناخته شدن در موتور های جستجو و پیشی گرفتن از رقبای تجاری دارد. در طراحی وب سایت علاوه بر نیاز به سرعت بالای بارگذاری صفحات وب سایت در عین زیبایی ، می بایست  استفاده از کلمات کلیدی و تکنیک های سئو باعث افزایش آمار بازدیدکننده شد.
یک بازدیدکننده وقتی برای اولین بار به طراحی سایت شما سر می زند، اولین چیزی که نظر او را به خود جلب می کند رنگبندی و طراحی سایت شما می باشد.

آیا طراحی سایت شما آزار دهنده است؟
بله،آزار دهنده بودن خیلی کار سختی نیست. ولی برخی وب سایت ها در طراحی سایت و طراحی پرتال در آزار دهنده بودن ماهرتر از برخی دیگر از سایت ها هستند. پنج نکته ای که در ذیل می آید را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا طراحی سایت درطراحی سایت و طراحی پرتال شما بینندگان تان را آزار میدهد یا نه.

 1. استفاده از فونت هایی با سایز خیلی بزرگ – چنانچه هدف شما طراحی سایت برای کم بینایان می باشد، در اینصورت هدف شما قابل تحسین هست ولی اگر هدفتان این نبوده، در اینصورت این کار شما همانند فریادی بلند بر سر بیننده بیگناه هست. مردم دوست ندارند کسی بر سر آنها فریاد بزند.پس نه فریاد بزنید و نه خفیف صحبت کنید.

 2. روی هم اندازی لایه ها – در طراحی سایت و طراحی پرتال لایه ها می توانند خیلی مفید باشند ولی نه هنگامی که از آنها برای پیامهای آزار دهنده استفاده می شود. سعی نکنید بزور خواننده های شما را مجبور به خواندن پیامهایتان کنید. سعی در متقاعد کردن آنها برای خواندن کنید تا آنها را مجبور به خواندن کنید.

 3. موسیقی پیش زمینه – مگر آن که سایت شما مربوط به یک ایستگاه رادیویی یا فروش سی دی موسیقی باشد. چرا باید موسیقی را برای هر صفحه از وب سایت در طراحی سایت و طراحی سایت خود بطور پیوسته برای بینندگان تان پخش کنید؟

4. پنجره های ظاهر شونده – اگرچه در طراحی سایت و طراحی پرتال بسیاری از پنجره های ظاهر شونده توسط بسیاری از ابزارهای نصب شده روی مرورگرهای بینندگان، بلوکه می شود، ولی هنوز برخی از مدیران وب سایت ها و وبلاگ ها، از آنها استفاده می کنند. آزار دهنده ترین بخش این پنجره ها، آن است که خوانندها معمولا پیام های مهمی را که باید مشاهده کنند را نمی توانند دریافت کنند، زیرا اکثر آنها توسط مرورگرهای کاربران، بلوکه خواهد شد. آیا این ضرب المثل قدیمی را تا به حال شنیده اید؟ "وقتی نمیتوانی شکستش بدهی، باهاش رفیق شو". وقتی نمی توان با فیلترهای مرورگرهای کاربران مقابله کرد، باید با آن رفیق شد. سعی کنید از پنجره های ظاهر شونده استفاده نکنید. پیامهای مهم تان را در قسمتی ویژه از صفحه سایت شما قرار دهید.

هدف ما از راه اندازی این طراحی وب سایت ارائه خدمات طراحی وب سایت و پیاده سازی پرتال های تحت وب است. برخی از خدماتی که توسط طراحی وب سایت در شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو ارائه می شوند به صورت زیر است:

طراحی وب سایت طراحی وب سایت 10 سال تجربه ما، اطمینانی برای شما است که پروژه طراحی وب سایت خود را به ما بسپارید. مراحل طراحی وب سایت عبارتند از نیاز سنجی، آنالیز رقبا، طراحی قالب سایت، مهندسی فناوری اطلاعات، برنامه نویسی، ارتقا رتبه طراحی سایت و تست نهایی. همچنین مشاورین ما در تمام مراحل در کنار شما خواهند بود و وب سایت شما را پشتیبانی خواهند کرد.

طراحی وب سایت ارزان با توجه به تجربه ما در طراحی سایت و سیستم های مدیریت محتوا، این امکانبرای شما وجود دارد تا از راه حل های ارزان ما برای طراحی سایت استفاده کنید و طراحی سایت مورد نظر خود را با توجه به تعرفه طراحی سایت ای که دارید راه اندازی کنید.

سئو سایت برای موتورهای جستجو دربهینه سازی وب سایت، ما سایت شما را طوری طراحی  می کنیم که درموتورهای جستجو، بهتر ایندکس شود و ترافیک بیشتری را جذب نماید در نتیجه به ازای کلمات کلیدی که جستجو می شود در صفحات بالاتری قرار می گیرد و بیشتر در معرضدید مشتریان هدفیکه به دنبال جستجوی محصول یا خدمات شما هستند قرار گیرد.

طراحی سایت تبلیغات یکی از رایج ترین انواع وب سایت در دنیای وب فارسی وب سایت های تبلیغاتی هستند. شما هم می توانید یک وب سایت متفاوت با طراحی سایت اختصاصی داشته باشید و در دنیای رقابت اینترنتی حرف جدیدی برای گفتن داشته باشید.

طراحی سایت شخصی امروزه اهمیت اینترنت به عنوان یک بستر اطلاعاتی بر هیچکس پوشیده نیست. شما هم می توانید با توجه به تخصصی که دارید و هدفی که در ذهن می پرورانید یک وب سایت شخصی داشته باشید و از این طریق با دنیا در ارتباط باشید و ارتباطات جدیدی بدست آورید.

 

دنبال کردن این مطلب
ratingValue4.9 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 2096