لیست سیاه گوگل چیست ؟

یکی از مهمترین بخش در طراحی سایت جذاب بودن و مناسب بودن مطلب هم برای خواننده و هم برای خزنده ها و ربات های موتورهای جست و جو است.موتورهای جست و جو به صورت مداوم به سمت بهینه سازی جستجو ها گام برمیدارند و الگوریتم های جدیدی رو استفاده میکنند مانند لیست مخصوص ، کپی کنندگان مطالب ، لیست سیاه و …

گرچه باید طراحی سایت رو برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید ( سئو ) ولی باید از طرفی از مطالب اسپم (جفنگ) هم خودداری کنید چرا که این مسئله جز مواردی است که موتورهای جستجو با اونها سختگیرانه برخورد میکنند.گوگل هر روزه به دنبال راه هایی است که جلوی این کارهای ناجوانمردانه رو بگیره و مطالب اینگونه سایت ها رو بلوک کنه و در لیست سیاه خودش قرار بده.

برای اینکه در لیست سیاه گوگل قرار نگیرید کارها و نکاتی هستند که باید رعایت کنید

لیست سیاه گوگل عبارت است از محروم کردن سایت هایی که خلاف قوانین بهینه سازی، برای افزایش بازدید غیر قانونی سایت عمل می کنند که در واقع نه تنها باعث افزایش بازدید نمی شود بلکه کاهش کاربران را به دنبال خواهد داشت.

مواردی که شما را در لیست سیاه گوگل قرار میدهد : 

1- یکی از دلایل اصلی از بین رفتن رنک سایت ها نداشتن فعالیت طولانی مدت در سایت می باشد. آنچه برای گوگل اهمیت دارد عمر سایت است، آهسته و پیوسته اقدام به گذاشتن مطلب در سایت کنید. قرار دادن مطالب در سایت باید به گونه ای باشد که موتورهای جستجو پی به فعالیت مداوم شما در سایت ببرند.

2- فوروارد (forward) کردن چند دامنه به سایت و دامنه اصلی. چنانچه دامنه خود را با چند پسوند ثبت کرده و تمام دامنه ها را به یک هاست متصل کرده اید برداشت موتورهای جستجو این است که بقیه سایت ها از سایت اصلی کپی برداری کرده اند و این مورد باعث رنک منفی می شود.

3- استفاده از لینک های پنهان در سایت به طور مثال رنگ یکسری از کلمات سایت با رنگ پس زمینه یکی باشد و قابل تشخیص نباشد.

4- بعضی از افراد صفحاتی را سئوسازی می کنند که کاربرد و بازدیدی از جانب کاربران ندارد.

5- کلمات کلیدی یکی از مواردی است که در سئو سایت و در رنک گیری سایت اهمیت دارد حال اگر در این موضوع افراط شود و از کلمات کلیدی استفاده شود که ارتباطی با موضوع اصلی ندارند در رنکینگ سایت تاثیر منفی خواهد گذاشت.

6- زمانی ممکن است بر روی یک مطلب بسیار کار شود و مطلب ارزشمندی برای سایت باشد اما اگر از این مطلب سودمند در سایت چندین بار استفاده شود در واقع مطلب در سایت تکرار شود نه تنها تاثیر مثبت ندارد بلکه باعث کاهش رنک و قرارگیری سایت در لیست سیاه گوگل می شود.

7- استفاده از مطالب اسپم و غیر اخلاقی در سایت باعث واکنش و برخورد موتور های جستجو می شود، مطالب موجود در سایت است که باعث بازدید کاربران و علاقه مندی موتورهای جستجو به سایت شما می شود، حال اگر این مطالب اسپم باشد مشخص است که از تعداد کاربران سایت کم شده و در نتیجه با تنبیه گوگل و قرارگیری در لیست سیاه گوگل مواجه خواهید شد.

8-کپی برداری از سایت های دیگر و قراردادن آن مطالب در سایت خود نیز یکی از دلایل ورود سایت به لیست سیاه می باشد، تقلب و کپی برداری از سایر سایت ها یکی از دلایلی است که گوگل سرسختانه با آن مقابله خواهد کرد و جریمه سایت شما، ورود به لیست سیاه می باشد.

9- ثبت مکرر سایت در موتور های جستجو یکی از عواملی است که مورد خوشایند موتورهای جستجو نمی باشد و درصورت تکرار این کار گوگل سایت شما را وارد لیست سیاه خواهد کرد پس بهتر است یک بار سایتتان را به گوگل معرفی نمائید و منتظر بک لینک ها و رنک گیری سایت خود باشید.

چگونه از لیست سیاه گوگل خارج شویم ؟

1- انتقال هاست (سرویس میزبانی) و بالا آوردن سایت جدید که با این کار اطلاعات سایت شما در هاست جدید قرار خواهد گرفت و چون اطلاعات از هاست جدید خوانده می شود سایت شما از لیست سیاه خارج خواهد شد.

2- با تغییر نام دامنه به طور کلی سایت شما به یک سایت جدید تبدیل خواهد شد و اطلاعات طراحی شما با نام جدید در مرورگر نمایش داده می شود.

3- تهیه IP جدید از شرکتی که هاست تهیه کرده اید نیز می تواند سایت شما را از لیست سیاه خارج کند البته به خاطر داشته باشید که IP تهیه شده باید به صورت اختصاصی باشد.

4- ادامه دادن به فعالیت و به روز رسانی اطلاعات سایت می تواند کمک کند که به مرور زمان سایت شما از لیست سیاه گوگل خارج شود اما به طور کلی ممکن است سایت از 1 هفته تا 3 ماه در لیست سیاه بماند و رنک گیری سایت شما به کندی انجام شود.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

ratingValue4.9 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 5351