خبری از رنگ سفید آیفون 8 نیست

آن‌طور که پیداست، روند انتشار شایعات پیرامون آیفون ۸ پایان‏‌ناپذیر است؛ پس از گذشت یک روز از اعلام خبر تولید آزمایشی آیفون‎های‌های ۲۰۱۷، وب‌سایت Macotakara در گزارش جدید خود به زمان عرضه احتمالی آیفون ۸، پرچم‎دار جدید اپل اشاره کرده است.

در گزارش جدید این وب‌سایت، Macotakara چندان به عرضه آیفون ۸ به همراه آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس خوش‌بین نیست و مانند برخی از شایعه‎پردازان و تحلیل‌گران دیگر به گمانه‏‌زنی‌ها پیرامون تأخیر در عرضه آیفون پرچم‎دار جدید اپل دامن زده است. براساس این گزارش، شرکت اپل آیفون ۸ را در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۸ خود عرضه خواهد کرد؛ اگر در این گزارش دقیق‌تر شویم، به‌نظر می‌رسد که این مدل در بازه مشخصی بین ماه اکتبر تا دسامبر (مهر تا آذر) وارد بازار خواهد شد.

با مطابقت گزارش Macotakara با شایعات قبلی پیرامون زمان عرضه احتمالی آیفون ۸ نیز، می‌توان بازه زمانی مورد انتظار برای عرضه گوشی پرچم‎دار جدید اپل را محدودتر کرد. در شایعات پیشین، اعلام شده است که آیفون ۸ اواخر ماه اکتبر یا اوایل ماه نوامبر وارد بازار می‎شود و به همین جهت، انتظار می‌رود که آبان ماه، پرچم‎دار جدید اپل به فروش برسد.

حتی با اینکه آیفون ۸ با تأخیر وارد بازار خواهد شد، گزارش Macotakara حاکی از این موضوع است که فروش اولیه آیفون جدید، محدود خواهد بود. در این گزارش، هم‏چنین اشاره شده است که خبری از رنگ سفید برای آیفون ۸ نخواهد بود؛ در همین رابطه، مدتی پیش نیز اعلام شد که رنگ‌بندی آیفون پرچم‏دار جدید اپل محدود است. با وجود اعلام عرضه احتمالی آیفون ۸ در یک رنگ با بدنه‌ای آینه‎ای شکل (مانند مدل کروم گوشی‌ اکسپریا زد ۵)، گزارش جدید وب‌سایت Macotakara به این نسخه از آیفون 8 اشاره‎ای نکرده است.

اگر به خاطر داشته باشید، مدتی پیش تصاویر رندری از آیفون ۸ مبنی بر جای‌گیری یک دکمه پاور بزرگ‎تر در لبه سمت راست این مدل منتشر شده بود و گمان می‌رفت که تاچ‎آی‌دی به لبه سمت راست گوشی آیفون ۸ منتقل خواهد شد. با این‌‏حال، وب‌سایت Macotakara شایعات پیشین را مبنی بر جای‌گیری سنسور تشخیص اثرانگشت در دکمه پاور، غیرمحتمل عنوان کرده است و ادعا می‎کند که این گزارش‌ها صحت ندارد.

البته، این وب‌سایت به جای‌گیری احتمالی تاچ‎آی‌دی اشاره نداشته است؛ به همین جهت، شاید حسگر اثرانگشت به بدنه پشتی منتقل شده باشد یا اپل آن‎را با صفحه‎نمایش OLED آیفون ۸ ادغام کند. هرچند، گزارش تازه منتشر شده توسط بنجامین گسکین مبنی بر آغاز تولید آزمایشی آیفون ۸ به همراه آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس، این موضوع را تأیید می‌کند که شرکت اپل موفق به ادغام سنسور تشخیص اثرانگشت با نمایشگر شده است.

با وجود سرنوشت نامشخص سنسور تشخیص اثرانگشت، Macotakara اعلام کرده است که آیفون ۸ به سیستم تشخیص چهره سه‎بعدی مجهز خواهد بود و اپل آن‌را به عنوان Face ID ارائه می‌دهد. به همراه این ویژگی، هم‎چنین اعلام شده است که آیفون ۸ از مکانیزم جدیدی تحت عنوان Raise To Wake برای باز شدن قفل دستگاه استفاده خواهد کرد؛ هرچند، در حال‎حاضر جزئیات چندانی در رابطه با این ویژگی وجود ندارد.

طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 5290