تولد گوشی هوشمند سرفیس

به گزارش شبکه خبرگردی فاواکو به نقل از فوربس، ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت قبلا اعلام کرده بود که این شرکت در سال ۲۰۱۷ گوشی هوشمند عرضه می‌کند و حالا وعده مذکور عملی می‌شود.

وی در این مورد گفته است: ما در بازار تلفن همراه حضور خواهیم یافت، اما نه به شیوه ای که توسط رهبران فعلی این بازار تعریف شده است. ما کار خود را به شیوه ای خاص و بی همتا انجام می‌دهیم.

همین اظهارنظرها باعث شده تا کارشناسان گمانه زنی در مورد امکانات و ویژگی‌های گوشی سرفیس تازه مایکروسافت را آغاز کنند. البته مایکروسافت هنوز اطلاعات خاصی را در این مورد منتشر نکرده است.

لپ‌تاپ‌های سرفیس مایکروسافت پیش از این با استقبال نسبی مواجه شده بودند و اگر چه از نظر طراحی و سخت‌افزار برتری خاصی نداشتند، اما قیمت مناسب و برخی امکانات جذاب آنها را به گزینه‌ای مناسب برای خرید مبدل کرد.

هولولنز یا هدست واقعیت افزوده مایکروسافت که به طور مستقل و بدون اتصال به رایانه عمل می‌کند، دیگر محصول موفق این شرکت است که برای برقراری تماس ویدئویی، دسترسی به اینترنت و اجرای برنامه‌های ثالث قابل استفاده است و گفته می شود گوشی سرفیس نیز دارای قابلیت‌های یاد شده بوده و با هولولنز نیز سازگاری دارد.

برخی منابع خبری نیز می‌گویند مایکروسافت احتمالا گوشی سرفیس را با نمایشگری منعطف و خم شدنی و قابلیت‌های لمسی پیشرفته عرضه می‌کند.

ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 5646