بازاریابی با تمرکز بر بازار مصرف کنندگان فیزیکی

 مفهوم بازار، مفهوم آشنایی برای بسیاری از افراد است اما؛ بازار داری بخش های متعدد و گوناگون است. در این مطلب به آموزش بازاریابان با تمرکز بر بازار مصرف کنندگان فیزیکی می پردازیم زیرا، هنگامی که شخص بازاریاب تحت آموزش بازاریابی قرار می گیرد باید توانایی تشخیص انواع بازار را داشته باشد.

بازار مصرف کنندگان فیزیکی از جمله بازار هایی است که دارای زیر شاخه های متعددی است و به همین علت بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا در آموزش بازاریابی شرکت خود نیرو های فروش و بازاریاب خود را با این بازار آشنا نمایند.

بازار مصرف كنندگان فيزيکی

بازار مصرف کنندگان فیزیکی دارای زیر بخش هایی می باشد که باید برای موفقیت بازاریابان، بتوانید این زیر بخش ها را در آموزش های بازاریابی شرکت خود اعمال نمایید.

بازار خرده فروشی غذا مانند بازار های كشاورزان، بازار های ماهی، بازار های مغازه های خواربار فروشی.

بازار های خرده فروشی مانند؛ بازار های عمومی، ميدان های بازار مانند، خيابان های اصلی شهر، چهار سوق ها، بازار های شب، مراكز و فروشگاه های خريد.

فروشگاه های بزرگ مانند؛ سوپر ماركت ها، هايپر ماركت ها و فروشگاه های تخفيف خورده.

بازار های حراجی تک كاره به عنوان مثال: فرآيند خريد و فروش كالا ها و خدمات با پيشنهاد مزايده به آن ها، و مزايده گذاشتن و بنابراين فروختن محصول مورد نظر به بالاترين پيشنهاد خريد كننده.

بازار های كالا های استفاده نشده مانند؛ بازار های Flea.

و در نهایت بازار های موقت مانند نمايشگاه ها.

تمامی بازار هایی که در بالا ذکر کردیم  از جمله بازار هایی می باشد که شناخت آن برای موفقیت یک بازاریاب ضروری می باشد و به همین علت در آموزش فروش و همچنین آموزش بازاریابی، مدرسین تلاش می کنند که به این بازار ها اشاره نمایند. دوره های آموزش بازاریابی هر شرکتی برای موفقیت باید توجه ویژه ایی به بازار مصرف کنندگان فیزیکی داشته باشد بنابر این بسیاری از آموزش های بازاریابی بر این مفاهیم تاکید دارند.

 

دپارتمان طراحی سایت و بهینه سازی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 5648