اولین گوشی ضد آب بلک بری بدون کیبورد فیزیکی

اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که کمپانی چینی تی‌سی‌اِل که گوشی‌های هوشمند با برند بلک‌بری را تولید و راهی بازار می‌کند در نظر دارد تا محصولات جدید خود را با پشتیبانی از قابلیت مقاومت در برابر نفوذ آب و حذف کیبورد فیزیکی که مشخصه‌ی اصلی گوشی‌های بلک‌بری است راهی بازار کند. براساس گزارش انگجت، تی‌سی‌اِل در ماه اکتبر سال جاری میلادی گوشی‌های هوشمندی را با برند بلک‌بری نظیر Z10 و storm یا Thunder راهی بازار خواهد کرد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که تی‌سی‌اِل پیش از این گوشی‌های DTEK 50 و 60 را بدون کیبورد فیزیکی و با بهره‌گیری از یک نمایشگر تمام صفحه راهی بازار کرده بود، حال آنکه محصولات جدید این کمپانی علاوه بر حذف کیبورد فیزیکی از وجود گواهی ip67 برای مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار بهره خواهند برد. هرچند جزئیات زیادی در مورد محصولات آینده بلک‌بری ارائه نشده، اما طبق شنیده‌ها این محصولات در حالت استفاده معمولی عمر باتری ۲۶ ساعته را در اختیار کاربران قرار خواهند داد. به گفته‌ی فرانسوا ماهیو از تی‌سی‌اِل، عمر باتری بالا در کنار پشتیبانی از گواهی IP67 را باید مهم‌ترین قابلیت‌های این گوشی‌‌های هوشمند خواند. تی‌سی‌اِل در نظر دارد تا مشتریان گوشی‌های جان سختی را که باید در سفر به یاری کاربران آید را مورد هدف قرار دهد.

ماهیو به اندازه‌ای در رابطه با گوشی‌های جدید مطمئن است که اعتقاد دارد پس از رونمایی این گوشی‌ها در ماه اکتبر سال جاری میلادی شماری از کاربران گوشی‌های سامسونگ و آیفون‌های اپل به سمت این گوشی جذب خواهند شد. ماهیو گوشی‌های جدید با برند بلک‌بری را محصولاتی خوانده که با بهره‌گیری از گواهی مقاومت در برابر نفوذ آب و گردو‌غبار، عمر باتری بالا و همچنین امنیت بالای گوشی‌های بلک بری، می‌تواند با برچسب قیمتی پایین‌تر از رقبای موجود در بازار، سهم خوبی را به خود اختصاص دهد. ماهیو معتقد است که با توجه به آموخته‌ها و دانش بلک‌بری در خصوص امنیت، تی‌سی‌اِل امن‌ترین گوشی اندرویدی را راهی بازار خواهد کرد.

بلک‌بری امیدوار است که با توجه به فروش موفق بلک‌بری پریو، به عنوان گوشی هوشمندی که از وجود کیبورد فیزیکی در پنل اصلی گوشی بی‌بهره بود، بتواند فروش خوبی را در مورد گوشی‌های هوشمند جدیدش تجربه کند. با توجه به شواهد موجود به نظر می‌رسد تی‌سی‌اِل در پی فروش میلیونی گوشی‌های هوشمندی است که در نظر دارد تا در ماه‌های آینده راهی بازار کند.

 

گروه تحقیقات و فناوری شرکت فاواکو - طراحی سایت فاواکو

ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 5304