اصول تبليغات در شبکه هاي اجتماعي

استفاده از تبليغات در شبکه‌هاي اجتماعي در کنار بهينه سازي سايت، باعث جلب بيشتر مشتريان به کسب و کار آنلاين شما مي‌شود. در واقع حضور دائم و موثر يک کسب و کار در شبکه‌هاي مختلف که قواعد گوناگوني براي حضور دارند، باعث مي‌شود مشتريان علاوه بر مصرف خدمات يا محصول، از همراهي مکرر و مداوم آن کسب و کار، احساس رضايت بيشتري هم داشته باشند. موفقيت از طريق بازاريابي شبکه هاي اجتماعي در واقع کلاً اعمال نفوذ از طريق ارتباطات مي باشد. فعاليت در شبکه‌هاي اجتماعي باعث مي‌شود آگاهي نسبت به کسب و کار شما بهبود يابد. جداي از آن‌چه منتشر مي‌کنيد و به اطلاع مشتري مي‌رسانيد، شبکه‌هاي اجتماعي يک کانال ديگر براي رساندن پيغام شما به مشتري است. بازاريابي شبکه هاي اجتماعي امري خطير است براي اينکه در مسير درستي قرار بگيريد و بتوانيد کسب و کار آنلاين خود را به سرعت با استفاده از اين رسانه هاي اجتماعي گسترش دهيد بايد نکاتي را مدنظر قرار دهيد:

1- با سرعت بالا و غير معمول شبکه خود را گسترش ندهيد

چيزي که مي تواند شما را بد جلوه دهد، تلاش براي افزايش و گسترش سريع آمار تعداد دوستان و طرفداران تان آن هم با سرعتي بيش از حد معمول مي باشد. داشتن چند طرفدار در ابتداي راه و ناگهان پيدا شدن هزاران طرفدار ديگر، موجب مي شود که افراد به اين موضوع فکر کنند شما تنها به فکر جمع نمودن طرفدار هستيد سعي کنيد با بهبود کيفيت مطالب هوادران را جذب کنيد کيفيت محتوا سبب مي شود بعد از مدتي بصورت طبيعي و البته تساعدي زرفداران شما افزايش يابد.

2- علاقه خود را به ديگران و مطالب آنها بروز دهيد

يکي از راه هايي که شما مي توانيد شبکه و کسب و کار آنلاين خود را به سرعت گسترش دهيد اين است که به کاربران ديگر نشان دهيد که به فعاليت ها و کارهايي که آنها انجام مي دهند علاقمند هستيد. البته نه با ارسال يک ايميل پيش فرض، بلکه با خواندن مشخصات فردي در پروفايل افراد و ارسال يک پيغام شخصي؛ تا به آنها نشان دهيد که به آنها و فعاليت هاي آنها اهميت مي دهيد. با اين کار اکثر افرادي که براي آنها درخواست دوستي ارسال کرده ايد، آن را مي پذيرند و يا به زبان ساده تر بايد بگوييم که پيگير کارهاي مخاطبان خود باشيد تا آنها نيز در عوض پيگير شما شوند . مطالب و محتوايي که ديگر کاربران به اشتراک مي گذارند لايک و محبوب نماييد.

3- پاسخ به کامنت هاي کاربران ديگر

اگر شخصي بر روي wall شما چيزي نوشت و يا به موضوعي اشاره کرد، بايد براي پاسخ به نظر و مطلب آن فرد وقت بگذاريد. اين موضوع به افراد اطمينان مي دهد که يک فرد واقعي پشت صفحهء کاربري شما نشسته و کمک زيادي به ايجاد اعتماد در ميان طرفداران و مخاطبين شما خواهد کرد. بديهي است هنگامي که ارتباطات شما گسترش يابد، مطمئناً پاسخ به تک تک افراد کمي مشکل خواهد بود. اما در مراحل اوليه شما بايد سعي کنيد براي هر يک از طرفداران و پيروان خود کاري انجام دهيد که حس فوق العاده ويژه اي در آنها ايجاد شود.

4- مطالب افراد ديگر را به اشتراک بگذاريد

اشتراک گذاري و retweeting مطالبي که افراد ارسال کرده اند مي تواند اعتماد و علاقه زيادي بين افراد و پيروان شما را افزايش دهد. اولاً نشان مي دهد که شما در وب سايت به عنوان يک شخص معمولي حضور داريد و فقط براي ارسال لينک وب سايت تان به افراد در آن محيط قرار نگرفته ايد. هر مطلب مرتبطي که شما به اشتراک مي گذاريد، ارزش و اعتباري را براي آنهايي که مطالب را برايشان به اشتراک گذاشته ايد اضافه مي نمايد. اکثر مواقع آنها به همين دليل به شما به همان اندازه علاقه مند مي شوند که خود شما مطلب ايجاد نماييد. ثانياً اين امر به پيروان شما نشان مي دهد که اگر هر يک از آنها يک مطلب با کيفيت ايجاد کنند، شانس اينکه شما زمان خود را صرف اشتراک گذاري مطالب آنها نماييد، وجود خواهد داشت.

5- از ديگران ياد بگيريد

اگر هنوز به انجام کاري که براي موفقيت در بازاريابي شبکه هاي اجتماعي مطمئن نيستيد، بايد بدانيد که يکي از بهترين کارهايي که مي توانيد انجام دهيد، نگاه کردن به کارهاي کساني است که در حال حاضر در اين کار موفق هستند و ببينيد که آنها چگونه و از چه روشي کار انجام مي دهند. با افرادي که اهداف آنها با شما يکي است ملاقات نماييد که داراي تعداد زيادي دوست و طرفدار هستند و ببينيد که آنها چطور با مخاطبان خود در شبکه در تعامل هستند. تکنيک هاي مختلفي که آنها به کار مي برند را ياد بگيريد و راهي را پيدا کنيد که شما هم بتوانيد از طريق بازاريابي شبکه هاي اجتماعي مانند آنها طرفداران خود را گسترش دهيد.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو - طراحی سایت

ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 5776