آموزش فروش و تبلیغات الکترونیک

مدیریت تجربه مشتری در نگاه اعداد

۲۰۱۷(۲۰۱۷ Digital Marketing Trends Report) که توسط Econsultancy و Adobe اعلام شد، نظرسنجی بین شرکت ها انجام شد، از آن ها خواسته شد که از بین فرصت های موجود برای سازمان و کسب و کار، هیجان انگیز ترین فرصت را انتخاب کنند.

این گزارش شامل موارد زیر بوده است:

مقدمه و نگاهی به سال ۲۰۱۵
اولویت های زیادی در CEM(مدیریت تجربه مشتری)
فرهنگ، سیاست ها برای بهبود CEM(مدیریت تجربه مشتری)
هدایت داده ها
مردم متحرک هستند(Mobile)، اما برندها هنوز ایستاده اند!
بازاریابی به سمت واقعیت های در حال تغییر
برنامه ریزی ها در سال ۲۰۱۶
از بین جواب ها که شامل: مدیریت محتوا، موبایل، شخصی سازی، مدیریت تجربه مشتری و شبکه های اجتماعی بودند، برای سال سوم مدیریت تجربه مشتری با ۲۲% رای بالاتر از همه قرار گرفت.

“جای تعجب نیست که مدیریت تجربه مشتری بالاتر از همه قرار گرفته است!!!”

در حقیقت، شرکت هایی که با موفقیت یک استراتژی مدیریت تجربه مشتری را پیاده سازی می کنند، میزان رضایت مشتری را بالاتر می برند، و در نهایت افزایش درآمد را به همراه دارند. علاوه بر این، تحقیقی که توسط American Express انجام شد، نشان داد که ۶۰ درصد مشتریان، حاضر به پرداخت بیشتر برای کسب تجربه بهتر در طول یک رابطه ی تجاری هستند، تجربه ای که می تواند شامل آگاهی، کشف، حمایت، خرید و خدمات باشد.

در واقع، در یک مطالعه ی دیگر توسط Oracle نشان داده شده است که ۷۴ درصد از مدیران اجرایی معتقدند که سرمایه گذاری در مدیریت تجربه مشتری تاثیری بر تمایل مشتری به وفاداری دارد.

یک قانون ساده ی نانوشته وجود دارد:

“هرچه ارتباط با یک برند(نام تجاری)قوی تر باشد، ماندگاری در ذهن مشتری بیشتر است.”

حیات یک کسب و کار بدون مشتری امکان ناپذیر است و به همین دلیل شرکت ها تمرکز خود را بر چگونگی غلبه بر راه های رسیدن به مشتریان جدید و شاید مهمتر از آن، حفظ مشتریان موجود می گذارند.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

راه هایی برای انگیزه دادن به کارمندان تنبل

بسیاری از مدیران یک شرکت یا رهبران یک کسب‌و‌کار زمانی که مشاهده می‌کنند کارمندانشان بهره‌وری بالایی ندارند یا کارها را با سرعت انجام نمی‌دهند، فکر می‌کنند اخراج کردن آن‌ها بهترین راه‌حل است. درصورتی‌که زمان و هزینه‌ی لازم برای استخدام و آموزش کارمندان جدید را در نظر نمی‌گیرند. راه‌های آسان‌تر و کم‌هزینه‌تری نیز برای انگیزه دادن به کارمندان و افزایش بهره‌وری آن‌ها وجود دارد. البته این روش‌ها همیشه جواب نمی‌دهند و افرادی که به‌طور ذاتی به این شکل باشند، نمی‌توانند پیشرفتی در کارشان حاصل کنند؛ اما ممکن است این راه‌حل‌ها جواب بدهند و کارمندان تنبل شما را به بهترین و مفیدترین کارمندان تبدیل کنند.

1- مفهوم کلمه‌ی سازنده را برای کارمندان خود تعریف کنید

قبل از هر چیزی باید سطح انتظار خود را برای کارمندانتان تعریف کنید. گاهی اوقات آن‌ها با توجه به استانداردهای موجود وظایف خود را انجام می‌دهند و نمی‌دانند که شما چه انتظاری از آن‌ها دارید. بنابراین فراموش نکنید که در مرحله‌ی اول باید این موضوع را برای خودتان و آن‌ها روشن کنید.

2- بپرسید چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید

گاهی اوقات علت بروز چنین رفتارهایی این است که شما استانداردهای لازم برای یک محیط کار را فراهم نکرده‌اید. شاید یک کارمند ناکارآمد روی نتیجه‌ی کلی اعضای تیم تأثیر می‌گذارد یا شاید یک ضعف سیستمی سرعت فرآیند کاری را کاهش می‌دهد. بنابراین از کارمندان خود بپرسید چه مشکلات و ضعف‌هایی در شرکت می‌بینند. اگر نظراتشان درست باشد، می‌توانید با اعمال یک سری تغییرات، بهره‌وری اعضای تیم و درنتیجه بهره‌وری شرکت را بالا ببرید.

3- بینشان رقابت ایجاد کنید

ایجاد احساس رقابت میان اعضای یک تیم یا کارمندان یک شرکت یکی دیگر از استراتژی‌های آسان برای افزایش بهره‌وری کارمندان است. گاهی ‌اوقات قرار گرفتن کارمندان در یک فضای رقابتی باعث می‌شود که روحیه‌ی رقابت کردن در آن‌ها تقویت شود و سعی کنند با افزایش کارایی خود، شانس برنده شدن را افزایش دهند.

4- به کارمندانتان اعتمادبه‌نفس بدهید

بعضی وقت‌ها کارمندان به اعتمادبه‌نفس و انگیزه برای بالا بردن میزان بهره‌وری خود احتیاج دارند. به‌عنوان مثال به آن‌ها بگویید هیچ‌کس باورش نمی‌شود که این ماه میزان فروش محصولات ما به هزار عدد برسد؛ اما می‌دانم که اشتباه می‌کنند و شما می‌توانید این موضوع را به آن‌ها ثابت کنید. به ‌آن‌ها بگویید چه ارزشی برای شرکت شما دارند تا خودشان نیز این موضوع را باور کنند و با انگیزه‌ی بیشتری به کار خود ادامه دهند.

5- برای فعالیت‌هایشان هدف تعیین کنید

اگر می‌خواهید کارمندانتان شما را به سمت هدف هدایت کنند، باید هدف را برای آن‌ها تعریف کنید. فراموش نکنید که بعد از رسیدن به هر مرحله از هدف باید به آن‌ها پاداش دهید و به‌نوعی از کارشان قدردانی کنید. درست که پول حرف اول را می‌زند؛ اما غذا، سرگرمی و کهدیه‌هایی مانند کد تخفیف نیز تأثیر مشابهی بر کارمندان دارند و انگیزه‌ی آن‌ها را برای کار کردن بالا می‌برند.

 

گروه آموزش بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

طرح کسب و کار در استراتژی بازاریابی چیست؟

طرح کسب و کار یک بیانیه رسمی از هدف های کسب و کار، دلایلی که آن ها قابل دستیابی هستند و برنامه ای برای رسیدن به آنها است. همچنین ممکن است شامل اطلاعاتی راجع به سابقه ی سازمان یا تیم تلاش کننده برای رسیدن به آن هدف ها باشد.

طرح کسب و کار ممکن است تغییر هایی در درک نام تجاری توسط مشتری، ارباب رجوع، مالیات دهندگان، و یا جوامع بزرگت را هدف قرار دهد.

طرح کسب و کار ممکن است به صورت داخلی یا خارجی متمرکز شده باشد ، به عنوان مثال : برنامه ی متمرکز شده خارجی هدف هایی که برای سهامداران خارجی مهم هستند را هدف قرار دهد، به خصوص سهامداران مالی. آن ها به طور معمول اطلاعات دقیق در مورد سازمان یا تیم برای رسیدن به هدف ها را دارند.

در موارد دارای سود؛ سهامداران خارجی شامل سرمایه گذاران و مشتریان هستند.

در موارد بدون سود؛ سهامداران خارجی شامل اهدا کنندگان و ارباب رجوع خدمات بدون سود می باشند.

برای سازمان های دولتی، سهامداران خارجی شامل :

مالیات دهندگان
سازمان های دولتی سطح بالاتر
و نهاد های وام های بین المللی


مانند :

صندوق بین المللی پول
بانک جهانی
سازمان های اقتصادی مختلف سازمان ملل متحد
بانک های توسعه می باشد.


طرح های متمرکز بر امور داخلی؛ هدف قرار دادن هدف های بینابینی مورد نیاز برای رسیدن به هدف های خارجی را هم هدف قرار می دهند. آن ها ممکن است از توسعه یک محصول جدید، یک سرویس جدید، یک سیستم جدید IT و یا بازسازی امور مالی، نوسازی یک کارخانه یا بازسازی یک سازمان را پوشش دهند. یک طرح کسب و کار داخلی اغلب در ارتباط با کارت های امتیاز متوازن یا یک لیست از عوامل بحرانی موفقیت توسعه می یابد و این اجازه را می دهد تا موفقیت این طرح با استفاده از معیار های غیرمالی اندازه گیری شود. طرح های کسب و کاری که امور داخلی را شناسایی و هدف قرار می دهند ولی تنها راهنمایی کلی برای دستیابی به آن را ارائه می دهند برنامه های استراتژیک نامیده می شوند.

برنامه های عملیاتی هدف های یک سازمان داخلی، گروه کاری یا بخش را توصیف می کنند. طرح های پروژه ایی، که گاهی اوقات به عنوان چارچوب پروژه شناخته می شوند نیز هدف های یک پروژه خاص را توصیف می کنند. آن ها همچنین ممکن است جایگاه پروژه را در هدف های استراتژیک بزرگتر سازمان مشخص کنند.

به این ترتیب برای شروع یک فعالیت موفق تهیه کردن یک طرح کسب و کار، با توجه به در نظر گرفتن تمامی شرایط می تواند موفقیت فعالیت ها را تضمین نماید.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو طراحی سایت

دنبال کردن این مطلب

اهمیت علم روانشناسی در آموزش بازاریابی

امروزه علم روانشناسی در پیشبرد بیشتر مشاغل و فعالیت ها در نهاد های دولتی و خصوصی بخصوص فروش که هدف نهایی یک بازاریاب است، نقش حائز اهمیتی دارد؛ در این مبحث می توان از روش های مختلف نظریه پردازان علم روانشناسی بهره برد؛

ارتباط موثر: اولین قدم و اولین مبحث در آموزش بازاریابی ارتباط موثر است؛ که می توان با تمرین پویا آن را تقویت کرد. یکی از روش های ایجاد ارتباط موثر، قابل اعتماد بودن مشاور است. ایجاد ارتباط مناسب می تواند مشتری را به بازگو کردن آن چه مشاور نیاز دارد ترغیب کند و به این طریق مقدمه ی فروش فراهم می شود.

تناسب در تیپ شخصیتی و شغل: در همه ی مشاغل، بخصوص مشاغل زیر مجموعه ی گروه تحصیلی انسانی؛ تناسب در تیپ شخصیتی و شغل اهمیت وافری دارد. بنابر این در آموزش بازاریابی می توان از علم روانشناسی جهت شناخت تیپ شخصیتی افراد و برنامه ریزی مناسب بهره برد. در کلاس های آموزش بازاریابی می بایست روش های جذب تیپ های شخصیتی مختلف آموزش داده شود؛ به عنوان مثال: تیپ کمال گرا؛ حساس، مهربان، حسود، فضول، نیازمند، پذیرا و سرپوش گذار هستند.

استفاده از روش های روانشناسی جهت تقویت فن بیان در آموزش بازاریابی: بدون شک تقویت فن بیان کارشناسان در آموزش بازاریابی بسیار اهمیت دارد . چرا که از مهم ترین ابزار این حرفه می باشد. شمرده صحبت کردن، با اعتماد به نفس صحبت کردن، کنترل هیجان ها، زبان بدن و… از جمله مهارت هایی هستند که در آموزش بازاریابی می توان کسب کرد.

بنابر این؛ می توان با بهره گیری از علم روانشناسی در آموزش بازاریابی، چالش جدیدی در پیشرفت بازاریابی و فروش ایده آل ایجاد کرد.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

بازاریابی را با رنگ و مذهب زیبا کنیم

بازاریابی یکی از علوم بسیار پیچیده و در عین حال انعطاف پذیر است که، با توجه به بسیاری از عوامل می تواند تغییر کند. فعالیت در رشته بازاریابی تنها عمل به مبانی کتاب های قطور کاتلر نیست، یک بازاریاب در بیشتر مواقع تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد که به راحتی دنیای کاری او را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از این عوامل مذهب است. تمامی بازاریاب های ایرانی هر چه قدر هم که کتاب کاتلر را مطالعه کنند و آن را از حفظ باشند، اما در وهله اول یک مسلمانند، مذهب یک بازاریاب ایرانی در بسیاری از مواقع آرام و بی صدا در زندگی کاری او منعکس می شود. این قدرت جادویی مذهب نه تنها در مسلمانان بلکه در تمام ادیان به چشم می خورد. تاثیر مذهب یک بازاریاب در فروش و بازاریابی محصول ها و خدمات، حوزه های صنعتی مختلف، بازاریابی آثار هنری، بازاریابی در حوزه توریسم هر کشوری و… بسیار مشهود است.

تاثیر رنگ در بازاریابی با توجه به مذهب مانند شعر های حافظ است، بسیاری از مرم ایران شعر های حافظ را ناخود آکاه حفظ می کنند و بسیاری از بازاریاب های ایرانی نیز رنگ ها را با توجه به مذهبشان در بازاریابی دخیل می کنند. رنگ آبی در بسیاری از مذهب ها رنگ خداست، در اعتقاد مردم مصر رنگ آبی به معنای عدالت، صداقت و جاودانگی می باشد. در باور یهودیان  آبی یک رنگ خدایی است زیرا، آن ها معتقد هستند، هنگامی که هفتاد نفر از بنی اسراییل  برای ملاقات خدا رفتند در زیر پای خدا سنگی لاجوردی قرار داشته است. در باور مسیحیان رنگ سفید نشان دهنده معصومیت، پاکی و افتخار است، رنگ سرخ برای آن ها نمادی از عشق الهی است، سبز در دین مسحیت به معنای رحمت الهی و زندگی جاودانه است و رنگ بنفش به معنای استغفار و رنگ سیاه به معنای عزا می باشد. بازاریابی بسیاری از محصول ها و خدمات در این ادیان تحت تاثیر ناخودآگاه مذهب قرار می گیرد.

در باور ما مسلمانان  و در قرآن کریم رنگ از مباحث جذابی است که همواره مورد توجه بوده است. از رنگ هایی که بازاریابی محصول ها را در کشور های اسلامی تحت تاثیر قرار می دهد می توان به رنگ های سیاه، سفید، سبز، آبی، زرد و قرمز اشاره کرد. در بازاریابی بسیاری از آثار هنری ایرانیان می توان تاثیر رنگ ها را در بازاریابی برگرفته شده از مذهب مشاهده کرد. تبلور عینی این مطلب را می توانید در معماری مساجد مشاهده کنید. کاشی کاری های آبی مسجد امام در اصفهان یکی از نمونه های منحصر به فردی است که چشم هر توریستی را نوازش می کند یک کاشی کار در عصر صفوی با انتخاب رنگ آبی بازاریابی در حوزه توریسم ایران را تا ابد جاودانه کرد. رنگ آبی در باور مسلمانان رنگ خدا و آسمان است.

به جانماز های ترمه شهر یزد توجه کنید؛ بیشتر تولیدات جانماز ترمه با رنگ آبی طراحی می گردند زیرا، برای یک مسلمان آبی رنگی است که نردبان ورود به آسمان خداست. در تمام ادیان رنگ ها به راحتی در بازاریابی دخیل می شوند در دین اسلام و در بین مسلمانان توجه به سه رنگ سیاه و سفید و قرمز بیشتر از سایر رنگ ها مشهود است. بسیاری از محصول ها و تبلیغاتی که در ارتباط با شهدا انجام می شود با رنگ قرمز طراحی می شوند زیرا، در باور مردم مسلمان قرمز نمادی از شهادت است، رنگ قرمز در باور مسلمانان نمادی از عشق و انرژی نیز می باشد، در نقاشی های مینیاتور استاد فرشچیان، لباس های قرمز را به وضوح می توان مشاهده کرد. این رنگ آمیزی که به صورت ناخودآگاه از مذهب ریشه گرفته است، بازاریابی این نقاشی های زیبا را منحصر به فرد کرده است.

رنگ سبز در باور مسلمانان رنگ بهشت و دنیای جاودانه پس از مرگ است. در ذهن همه ما به عنوان یک مسلمان بهشت رستاخیز سبز است. این تصور را می توانید در محصول های مذهبی مشاهده کنید. اغلب مسلمانان تمایل دارند یک تسبیح سبز رنگ داشته باشند و فروشنده ها نیز معتقد هستند؛ تسبیح هایی که رنگ سبز دارند بیشتر فروخته می شوند، این تاثیر رنگ که برگرفته شده از مذهب است هم در تولیدات تولیدکننده و هم در انگیزه خرید مشتری ها دیده می شود و بازاریابی این محصول را تحت تاثیر قرا می دهد.

 

دپارتمان بازاریابی وفروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

آموزش بازاریابی با توجه به اهمیت Benchmarking

در زمینه Benchmarking و نقش آن در آموزش بازاریابی مطلب های مختلفی بیان گردیده است. این مبحث امروزه یکی از مبحث های مطرح در بازاریابی و مدیریت است. در این مطلب به بیان ابعاد دیگری از این مبحث جذاب می پردازیم.

اصطلاح بنچ مارک یا همان نقاط مبنا (معیار) بر گرفته شده از علائم افقی مخروط است که نقشه برداران در سازه های سنگی به جا می گذاشتند و این مفهوم در آموزش بازاریابی مورد تاکید قرار می گیرد. در این سازه های سنگی یک فاز به شکل نیمکت ( Lمانند ) قرار می گیرد که بتواند یک میله سطح سنج در همان محل در آینده قرار داد. این علائم معمولا با یک فلش زیر خط افقی نشان داده می شود. بیشترین استفاده ارزیابی ( سنجش ) در اندازه گیری عملکرد، به وسیله یک شاخص است، این شاخص می تواند هزینه در هر واحد اندازه گیری، بهره وری در هر واحد اندازه گیری، زمان چرخه از X در هر واحد اندازه گیری و یا نقض در هر واحد اندازه گیری باشد و به عنوان یک واحد متریک ( METRIS ) می تواند با بقیه مقایسه شود. ممکن است فکر کنید این مبحث چه نقشی می تواند در آموزش بازاریابی داشته باشد؟ اما Benchmarking اهمیت فوق العاده ایی در آموزش بازاریابی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

در سال ۱۹۹۶، مجله ای به نام Benchmarking ( یک مجله بین المللی ) منتشر شد.

در سال ۲۰۰۸ طی یک نظر سنجی (بررسی ) جامع توسط the global benchmarking network ( شبکه الگو برداری جهانی ) که نماینده ۲۲ کشور است برگزار شد. این دو مورد؛ آغازی بر نقش Benchmarking در آموزش های بازاریابی بود.

بیانیه های مربوط به ماموریت ( mission ) و چشم انداز ها ( vision ) همچنین نظر سنجی مشتری ها ( کارفرما ها) از بیشترین نرم افزار های بهبود از بین ۲۰ ابزار هستند که توسط ۷۷ درصد سازمان ها استفاده می شود، و این مطلب در تمام آموزش های بازاریابی مطرح است و با تحلیل و آنالیز SWOT که بر گرفته از کلماتی بابت نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها و تحدید ها هستند (۷۲ درصد) و همچنین محک های غیر رسمی ( ۶۸ درصد ) و عملکرد تعیین معیار ۶۹ درصد و بهترین عمل الگو برداری شده ۳۹ درصد مورد استفاده قرار می گیرد.

در آموزش بازاریابی؛ عملکرد تعیین معیار، معیار های غیر رسمی، SWOT و بهترین عمل ارزیابی از ابزار هایی هستند که امکان محبوبیت آن ها در سه سال آینده بیشتر خواهد شد. بیش از ۶۰% سازمان ها در حال حاضر در آموزش های بازاریابی خود از این ابزار استفاده نمی کنند، اما طی تحقیقی نشان داده شده است که در آموزش بازاریابی تمامی این سازمان ها در سه سال آینده؛ این امکان وجود دارد که از آن ها استفاده شود. تمامی مواردی که به آن اشاره شد نشان دهنده ی این است که در آموزش بازاریابی توجه به نقش و اهمیت Benchmarking مورد تاکید است و امروزه بسیاری از شرکت ها در آموزش بازاریابی به نیرو های خود از آن بهره مند می گردند تا برای آینده آماده گردند.

 

دپارتمان آموزش و بازاریابی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

بازاریابی با تمرکز بر بازار مصرف کنندگان فیزیکی

 مفهوم بازار، مفهوم آشنایی برای بسیاری از افراد است اما؛ بازار داری بخش های متعدد و گوناگون است. در این مطلب به آموزش بازاریابان با تمرکز بر بازار مصرف کنندگان فیزیکی می پردازیم زیرا، هنگامی که شخص بازاریاب تحت آموزش بازاریابی قرار می گیرد باید توانایی تشخیص انواع بازار را داشته باشد.

بازار مصرف کنندگان فیزیکی از جمله بازار هایی است که دارای زیر شاخه های متعددی است و به همین علت بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا در آموزش بازاریابی شرکت خود نیرو های فروش و بازاریاب خود را با این بازار آشنا نمایند.

بازار مصرف كنندگان فيزيکی

بازار مصرف کنندگان فیزیکی دارای زیر بخش هایی می باشد که باید برای موفقیت بازاریابان، بتوانید این زیر بخش ها را در آموزش های بازاریابی شرکت خود اعمال نمایید.

بازار خرده فروشی غذا مانند بازار های كشاورزان، بازار های ماهی، بازار های مغازه های خواربار فروشی.

بازار های خرده فروشی مانند؛ بازار های عمومی، ميدان های بازار مانند، خيابان های اصلی شهر، چهار سوق ها، بازار های شب، مراكز و فروشگاه های خريد.

فروشگاه های بزرگ مانند؛ سوپر ماركت ها، هايپر ماركت ها و فروشگاه های تخفيف خورده.

بازار های حراجی تک كاره به عنوان مثال: فرآيند خريد و فروش كالا ها و خدمات با پيشنهاد مزايده به آن ها، و مزايده گذاشتن و بنابراين فروختن محصول مورد نظر به بالاترين پيشنهاد خريد كننده.

بازار های كالا های استفاده نشده مانند؛ بازار های Flea.

و در نهایت بازار های موقت مانند نمايشگاه ها.

تمامی بازار هایی که در بالا ذکر کردیم  از جمله بازار هایی می باشد که شناخت آن برای موفقیت یک بازاریاب ضروری می باشد و به همین علت در آموزش فروش و همچنین آموزش بازاریابی، مدرسین تلاش می کنند که به این بازار ها اشاره نمایند. دوره های آموزش بازاریابی هر شرکتی برای موفقیت باید توجه ویژه ایی به بازار مصرف کنندگان فیزیکی داشته باشد بنابر این بسیاری از آموزش های بازاریابی بر این مفاهیم تاکید دارند.

 

دپارتمان طراحی سایت و بهینه سازی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

هدف از ساخت وب سایت چیست

قبل از هر کاري شما بايد هدف مشخصي داشته باشيد تا مصمم تر آن را دنبال کنيد، پس براي ساختن يک وب سايت هم هدف از ساخت آنرا مشخص کنيد به طور مثال موضوع آن چيست يا چه طرحي مي خواهيد داشته باشه با چه تعداد صفحه.بد نيست که نوع مخاطبين و بيننده ها را هم مشخص کنيد که چه کساني قرار است از سايت شما استفاده کنند. شما مي توانيد در ابتدا از يک سايت شخصي شروع کنيد، فکر کنم با پيشرفت تکنولوژي کامپيوتر و اينترنت در آينده نزديک هر کسي مانند شناسنامه بايد يک سايت براي معرفي خود داشته باشد. هميشه سعي کنيد تا مطالب را متناسب با مضمون سايت انتخاب کنيد و در هر قسمت يک هدف را دنبال کنيد که بيننده گيج و فراري نشود. اگر سايت شما شخصي است و در آن خاطرات ، عکسهاي خود يا دوستانتان را گذاشته ايد پس ديگرنبايد تبليغ محصولات توليدی را اضافه کنيد يا بالعکس.

داشتن یک وب سایت در حال حاضر با توجه به گسترش روز افزون دنیای فناوری و تکنولوژی میتواند کمک مؤثری در افزایش فروش و معرفی کسب و کار خود به مشتریان فراتر از منطقه ی زندگی و کسب و کار بکند . شما با طراحی سایت و داشتن یک سایت مناسب با شغل خود میتوانید دایره شغلی خود را افزایش دهید . 

کارشناسان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو به صورت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشند . شما میتوانید از طریق تلفن های تماس و فرم ارتباط با ما از مشاوره رایگان طراحی سایت نیست بهرمند شوید . 

 

دنبال کردن این مطلب

فروش موفق

در ارتباط با فروش مطلب هایی بسیار زیادی تدوین گردیده است زیرا فروش برای هر بازاریابی نقش کلیدی دارد. در این مطلب به بررسی آموزش فروش موفق می پردازیم.

شما به عنوان یک فرد معمولی تاکنون در مقطعی از زندگی خود حتما چیزی را برای فروش عرضه کرده اید، حتی اگر آن یک ایده کوچک باشد. در تکنیک هایی که برای آموزش فروش معرفی می‌شود؛ به مباحثی می پردازیم که از طریق آن می ‌توانید با انواع مشتریان و خصوصیت‌ های آن ها آشنا شوید و به کمک آن رویکرد فروش خود را برگزینید.

اولین قدم در آموزش فروش این است که به این نکته معتقد باشیم که همه خریداران یکسان هستند و در شغل خودتان تلاش ‌کنید که محصول ها، خدمات یا ایده ‌های مختلف را به همه خریداران خود با روش و رویکردی یکسان عرضه کنید.اولین قدم در آموزش فروش

این نکته نه تنها اولین نکته در آموزش فروش است بلکه یادگیری و به کار بستن آن در آموزش های فروش همواره مورد تاکید است و یک فروشنده برای موفقیت به آن نیاز دارد.
سال‌ ها قبل یک راه ساده و بسیار خاص برای انعقاد قرارداد های فروش وجود داشت. در آموزش های فروش که امروزه تدریس می گردد؛ روش اجبار و الزامی برای فروش وجود ندارد، کافی است به روش صحیح بین چیز های صحیح و افراد صحیح رابطه برقرار کنید. برای به خاطر سپردن اصول این روش کافی است حروف اول این اصول را کنار هم قرار دهید تا واژه ROAR (به معنی غرش کردن) به دست آید. این واژه دومین نکته ایی است که در آموزش فروش موفق مطرح می شود.

اصول این روش عبارتند از:
Recognize: شناختن نوع خریداری که با او معامله می‌کنید.
Observe: مشاهده کردن از دید آن ها .
Acknowledge: تصدیق کردن آن مشاهده ها.
Resolve: برآورده کردن نیاز های مشاهده شده.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

نکات مهم در کسب درآمد در اینستاگرام

موارد بسیار مهمی که باید در کسب‌درآمد از اینتساگرام باید به آن توجه کنید

 1 - هرگز و هرگز لایک و فالو خریداری نکنید

 اکثریت کسانی که لایک و فالور خرید و فروش می‌کنند از طریق ربات یا کاربران غیر ایرانی اقدام به جذب فالور می‌کنند. اگر اینستاگرام به جعلی بود لایک یا فالورهای شما پی‌ببرد، بلافاصله کاربری شما را برای همیشه مسدود می‌کند. این نوع خرید و فروش لایک، فالور و صفحه از نظر اینساگرام و اخلاق حرفه‌ای نوعی کلاهبرداری است که در آینده راه به جایی نخواهد برد.

2 - از نرم افزار های جانبی و خرید لایک استفاده نکنید

 ‌این برنامه‌ها نیز نوعی ربات هستد که در نهایت اگر منجر به مسدود شدن حساب شما نشود، فالورهای غیر ایرانی و غیر واقعی به سمت صفحه شما هدایت می‌کند. اگر برخی از صفحات را بررسی کنید، خواهید دید که بیش از ۱۰ هزار فالور دارند اما هر تصویر۱۰۰ لایک هم نمی‌خورد یا ۵۰ نفر کامنت نمی‌گیرد. دلیل این امر جعلی بودن فالورهاست.

3 - در آمد غیر مستقیم را ترجیح دهید

سعی کنید بازخورد گرفته شده از اینستاگرام را به سمت یک برند، وب‌سایت و یا فروشگاه سوق دهید و از آنجا کسب‌درآمد کنید. به این صورت مشتری برند، همیشه مشتری باقی خواهد ماند. اکثر کاربرانی که امروز مشتاقانه از اینستاگرام استفاده می‌کنند دو سال پیش فقط در فیسبوک بودند، همینطور که اکثر کاربران تلگرام در ایران، سال گذشته در وایبر و واتساپ بودند و معلوم نیست سال بعد کجا باشند! به همین دلیل برندسازی از فروش مستقیم ارزشمندتر است.

4 - از انتشار محتوای احساسی و جوگیر خودداری کنید

کشور ما مانند سایر کشورهای جهان همواره با چالش‌‌های اجتماعی، زیست‌محیطی و مدیریتی روبروست. از مشارکت و انتشار اخبار اجتماعی با بار منفی، موارد حساس، کم اهمیت و اخباری که منبع موثق برای تأیید آن وجود ندارد پرهیز کنید. دقت کنید برندها و تجارت‌های بزرگ کمتر در این‌گونه مسائل  دخالت می‌کنند مگر این که در حوزه تخصص آن‌ها باشد و تأثیرگذاری مثبت داشته باشند.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو - طراحی سایت

دنبال کردن این مطلب
ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 2057