آموزش افزايش امنيت در اينستاگرام

اينستاگرام شبکه اي است که تقريبا پر مخاطره ترين داده هاي کاربران يعني تصاوير و فيلم ها در آن قرار دارد. به همين دليل بسياري از افراد حتي با وجود اينکه همه قوانين را به خوبي در اين شبکه رعايت مي کنند باز هم استرس دارند که مبادا کسي به اکانتشان دسترسي پيدا کند. بدين صورت امروز گويا آي تي امروز به شما ياد مي دهد که چگونه تاييد هويت دو مرحله اي در اينستاگرام را فعال کنيد و از اين قابليت با افزايش امنيت لذت ببريد.

براي اينکه اين قابليت را روي گوشي خود براي اين شبکه فعال کنيد کافي است وارد اکانت خود در اينستاگرام شويد.

از آن جا وارد بخش تنظيمات يا همان settings شويد.

ليستي که براي تنظيمات در نظر گرفته شده بسيار واضح است. کافي است گزينه Two-Factor Authentication را در ميانه صفحه پيدا کنيد. Two-Factor Authentication به معني تاييد هويت دو مرحله اي است.

وقتي وارد اين صفحه شديد بايد گزينه Require Security Code را مشاهده کنيد. براي فعال کردن اين گزينه روبروي اين خاصيت را با انگشت خود لمس کرده تا فعال شود.

وقتي گزينه Require Security Code را فعال مي کنيد، در ادامه شماره موبايل خود را هم وارد کنيد تا کد مورد نظر به اين شماره ارسال شود.

اينستاگرام يک کد به موبايل شما ارسال مي کند. بايد اين کد را براي اولين بار همين حالا به اينستاگرام معرفي کنيد و د جايگاه مشخص شده آن را بنويسيد!

بدين صورت کار تمام مي شود اما از اين کد حسابي مراقبت کنيد چرا که اين کد از اين به بعد هنگامي که رمز خود را وارد مي کنيد، بايد بنويسيد و اينستاگرام به اين صورت شما را شناخته و اجازه فعاليت بدهد.

تاييد هويت دو مرحله اي امکاني است که مي تواند دسترسي بسياري از افراد را از سرويس شما دور نگهدارد و خيال شما را آسوده تر کند. آما شايد بيش از هر چيزي که به امنيت بيشتر شما کمک مي کند ارتباط با ديگران در اين شبکه و ارسال داده ها و آپلود تصاويري است که براي ديد عموم و حتي دوستان روي شبکه مي گذاريد. در اين گونه موارد دقت بيشتري داشته باشيد و همه جوانب را بسنجيد.

براي اينکه تاييد دو مرحله اي را غير فعال کنيد کافي است پروسه طي شده را از ابتدا دنبال کرده و بعد از رسيدن به بخش Require Security Code جلوي اين گزينه را غير فعال کنيد.

ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 5646