نکات آموزشی

نکاتی سودمند هنگام استفاده از اینترنت

با رعایت نکات و ترفندهای زیر،خواهید توانست از اینترنت مفید تر استفاده نمایید.با این آموزش در سایت سرزمین دانلود با ما همراه باشید.

● باز کردن لینک ها در صفحات جدید:

با نگه داشتن کلید shift هنگام کلیک بر روی یک پیوند یا لینک (مقصود همان کلمات یا عباراتی است که عموما آبی رنگ هستند و "کرزر" با رفتن بر روی آنها، به "دست" تبدیل می شود) و یا راست کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه Open in new window پیوند مربوطه در یک صفحه جدید باز می شود. این کار به سرعت جستجوهای شما کمک شایانی می کند. شما برای باز کردن لینک ها در پنجره های جدید، محدودیت دارید. اگر تعداد زیادی پنجره باز شود ممکن است باعث "هنگ" کردن برنامه مرورگرتان شود. بنابراین بطور همزمان، حدود 10 تا 15 پنجره بیشتر باز نکنید.

● خطوط و حروف به هم ریخته:

این مشکل بیشتر در سایت های فارسی دیده می شود. در روی صفحه حاوی متن، کلیک راست موس را فشار دهید، از صفحه باز شده، در قسمت encoding گزینه UTF8 را امتحان کنید.

درصورت برطرف نشدن مشکل در قسمت encoding گزینه های دارای کلمه Arabic را امتحان نمایید.

اگر در دو روش ذکر شده اشکال برطرف نشد، ببینید (احتمالا در صفحه اول سایت) آیا صفحه فارسی با قلم خاصی نوشته شده که از شما خواسته شده که : "ابتدا قلم ما را نصب کنید"؟ در اینصورت مجبور هستید ابتدا آن فونت را به شکل زیر نصب کنید:

1) فونت را دانلود کنید.

2) در پنجره control panel روی fonts دوبار کلیک کنید تا پنجره مورد نظر باز شود.

3) گزینه Install new font را از منوی File همان پنجره Fonts انتخاب کنید.

4) مسیر فونت مورد نظر را از پنجره های لیست Folders، Drives همان پنجره مشخص کنید. سپس فونت شما در پنجره کوچک list of fonts ظاهر می شود.

5) حال آن را انتخاب و ok بزنید تا فونت مورد نظر روی سیستم نصب شود. پس از این با زدن refresh صفحه وب مورد نظر، می توانید آن را به راحتی بخوانید. ولی اگر باز مشکل داشتید، روی صفحه وب، کلیک راست کنید و در encoding گزینه User defined را انتخاب کنید. قاعدتا" با refresh کردن باید بتوانید صفحه را بخوانید.

● نحوه دیدن فایل های Flash و PDF :

بسیاری از صفحات و فایل ها در اینترنت به این دو صورت می باشند.

برای دیدن فایل های پویا یا Flash که به swf ختم می شوند به برنامه Macromedia Flash Player احتیاج است.

برای دیدن فایل های متنی PDF نیز که به .pdf ختم می شوند باید از برنامه Adobe Acrobat Reader استفاده کنید.

● مواجهه با سایت های شلوغ و گیج کننده:

اگر وارد صفحه اول یک سایت شلوغ که دارای تعداد زیادی لینک، انواع جعبه ها و کادرهای مختلف در نقاط مختلف صفحه می باشد، شدید، بجای صرف زمان زیاد برای درک صفحه، سریعا به بالا یا به سمت چپ صفحه نگاه کنید، ببینید آیا کلیدی به نام site map دارد یا خیر، اگر چنین کلیدی موجود بود با زدن آن به صفحه ای می روید که در آن تمام لینک های موجود در سایت بصورت فهرست آورده شده است. با خواندن آن می توانید سریعا بفهمید، در سایت چه صفحاتی با چه موضوعاتی موجود است.

به دنبال یک کلمه در یک صفحه می گردم، چه کاری باید انجام بدهم؟

گاهی وارد یک صفحه ای می شویم که پر از مطالب مختلف است. می خواهیم ببینیم توی این صفحه راجع به مثلا" ایران صحبتی شده یا خیر، به عبارت دیگر آیا در این صفحه کلمه "ایران" آمده است یا خیر.

کافیست در مرورگر IE ( یعنی Internet explorer ) کلید View و سپس گزینه Find را انتخاب کنیم. و یا از کلید های میانبر Ctrl + F استفاده کنیم. در صفحه ای که باز می شود کلمه IRAN را تایپ کنید، و کلید Find را فشار دهید. اگر این کلمه در صفحه موجود باشد آن کلمه در وسط صفحه آورده شده و های لایت می شود. با فشردن مکرر کلید Find دیگر کلمات مورد جستجو در صفحه آورده می شود.

● افزایش سرعت برقراری ارتباط یا Log in شدن:

البته این ترفند فقط مختص ویندوز 98 می باشد. برای حصول اطمینان از اینکه ارتباط شما در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد مراحل زیر را طی کنید:

در My Computer پوشه Dial up Networking را باز کنید. روی کانکشن مورد نظر خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. زبانه Server Types را انتخاب کنید و مطمئن شوید که گزینه Log on to network غیر فعال باشد و در کادر Allowed Network Protocols فقط TCP/IP انتخاب شده باشد.

● معرفی فرایندهای اصلی:

با تایپ آدرس صفحه وبی که در نظر دارید در قسمت Address Bar و زدن Enter و یا دکمه Go به آن صفحه دستیابی خواهید داشت.

دکمه stop فرآیند بارگزاری صفحه را متوقف می کند.

دکمه refresh یا کلید F5 کار بارگزاری صفحات را از نو شروع می کند.

دکمه Back صفحات باز شده در صفحه پیش رو را به قبل می برد.

دکمه Favorites صفحه را به لیست علاقمندی های شما اضافه می کند. به این صورت که در منوی Favorites با کلیک بر گزینه Add To Favorites و با ایجاد یک فولدر و انتخاب نام مناسب این صفحه به مجموعه علاقمندی های شما اضافه می شود.

● کلیدهای میانبر:

اگر پس از وارد کردن یک کلمه در نوار آدرس ( Address Bar ) از کلیدهای Ctrl + Enter استفاده کنید، عبارت http://www و .com به اول و آخر آن اضافه می شود.

با Ctrl + N می توانید یک صفحه جدید باز کنید.

● راهنمای جستجو در اینترنت :

در دنیای اینترنت به سادگی می توانید به مطالب و علاقمندی های خود دستیابی داشته باشید. برای جستجوی مطالب در اینترنت احتیاج به یک موتور جستجو می باشد که ما قویترین و در عین حال ساده ترین موتور جستجوی اینترنتی یعنی گوگل به آدرس http://www.google.com را پیشنهاد می کنیم.

● جستجوی اساسی:

برای جستجو در گوگل باید کلیدواژه مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنید و دکمه Enter را بزنید ( یا برروی دکمه Search کلیک کنید ) تا صفحاتی که آن کلیدواژه در آن ها وجود دارد و یا صفحاتی که به آن موضوع مرتبط می شود بدست آیند. مثلا اگر کلمه music را در کادر جستجو وارد کنید مهمترین سایت ها و صفحاتی که در زمینه موسیقی وجود دارند به ترتیب اهمیت و پر مخاطب بودن آن ها فهرست می شوند.

دقت داشته باشید که گوگل به طور خودکار از جستجوی کلمات بسیار رایج مثل a ، for و how صرف نظر می کند. همچنین نوشتن کلمات با حروف بزرگ یا کوچک با یکدیگر فرقی نمی کنند.

● جستجوی ترکیبی:

اگر به دنبال صفحاتی هستید که دارای چند کلمه هستند جستجو به شیوه های زیر است:

اگر دو یا چند کلمه را با 1 کاراکتر فاصله از هم تایپ کنید، گوگل معمولا صفحاتی را می آورد که ترجیحا همه آن ها با هم در یک صفحه باشند و ترجیحات بعدی این است که این کلمات را با فراوانی بیشتر کلمات به فهرست نتایج وارد نماید.

اگر به دنبال صفحاتی هستید که حتما 2 یا چند کلمه همزمان و با هم در یک جا باشند بین کلمات از + استفاده کنید. به این صورت که بین کلمات با یک کاراکتر فاصله از کلمه قبل از + استفاده کنید. مثلا" اگر دنبال صفحاتی هستید که در آن ها هم music و هم classic با شد باید عبارت music +classic را در کادر جستجو وارد نمایید.

اگر قصد جستجوی یک عبارت خاص را دارید باید این عبارت در دابل کوتیشن یعنی "" قرار بگیرد. مثلا اگر می خواهید عبارت classic music را جستجو کنید این عنوان به صورت "classic music" خواهد بود.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

نکات کلی طراحی سایت

نکات آموزشی طراحی سایت توسط دپارتمان طراحی سایت فاواکو گرد هم جمع آوری شده است و در اختیار مخاطبان قرار داده ایم :

۱- انتخاب DOMAIN: انتخاب دامنه و نوع پسوند براى نامگذارى سايت بسيار مهم است. اين مسئله بر اساس موضوعيت پايگاه، نقش مهمى در به خاطرسپارى نام سايت در نزد كاربران دارد.

۲- ادبيات توليد محتوا: در سايت هاى مختلف ادبيات توليد محتوا متفاوت است. يك سايت علمى با يك سايت شخصى، اگر ادبيات مختلفى را در نگارش مطالب اينترنتى خود رعايت نكنند، اثربخشى رسانه اى آنها در دنياى وب كاهش مى يابد.

۳- پيمايش عرضى صفحات: كاربران علاقه اى به پيمايش افقى صفحات ندارند. از اسكرول خوردن افقى صفحات وب خوددارى كنيد.

۴- اندازه ثابت فونت ها و متون: به خصوص افراد بالاى ۴۰ سال با حروف نازك يا كوچك مشكل دارند و بايد ترتيبى اتخاذ شود تا از طريق مرورگر امكان تغيير سايز فراهم شود.

۵- انبوهى متون: معمولا طراحی سايت هاى حاوى متون حجيم خسته كننده هستند.

۶- پنجره هاى بازشونده خودكار: كاربران ترجيح مى دهند كه خودشان مقصد را تعيين كنند.

۷- جمع آورى آدرس پست الكترونيك بدون هيچ روند امنيتى: كاربر بايد براى وارد كردن آدرس اى ميل خود كاملا مطمئن و متقاعد شود.

۸- آدرس هاى طولانى يا پيچيده صفحات: انتخاب يا هرگونه كار بر روى آدرس هايى كه بيش از ۷۵ كاراكتر دارند مشكل است.

۹- لينك هاى اى ميل در مكان نامناسب: اى ميل بايد كاملا برجسته و مشخص و در مكان هاى مناسب بوده و از لينك هاى معمول صفحه تفكيك شود.

۱۰- بازگشت كند يا ناموفق به صفحات قبل: كليد Back دومين دكمه مورد استفاده كاربران است.

۱۱- رابط گرافيكى (GUI) غيراستاندارد: برداشت كاربر از عناصر و اشياى موجود در برنامه ها تثبيت شده است.

۱۲- نبود بيوگرافى در سايت ها: عدم وجود بيوگرافى باعث ايجاد جو عدم اطمينان در خوانندگان مى شود. يك about us كامل، روشن كننده خيلى از حقايق است. اين مسئله در سايت هاى صنعتى و تجارى براى مخاطبان از ارزش بسزايى برخوردار است.

۱۳- ضعف آرشيو: در اغلب مواقع اطلاعات قديمى هم مورد استفاده كاربران قرار مى گيرد. همه سايت هاى توليدكننده محتوا بايد آرشيو تاريخى و موضوعى در اختيار داشته باشند تا مرور بر اطلاعات آنها توسط كاربران آسان باشد.

۱۴- لينك هاى متعدد براى رسيدن به صفحات خاص در طراحی سایت: كاربران مايل به استفاده مكرر از لينك ها براى رسيدن به هدف نيستند.

۱۵- استفاده پيش از موعد از امكانات پيشرفته: استفاده از امكاناتى مانند CHAT، ايجاد انجمن هاى گفت وگو، اى ميل رايگان، نقشه سه بعدى سايت و غيره بار مالى زيادى را بر مديران سايت تحميل مى كنند.

۱۶- بارگذارى كند صفحات در طراحی سایت: وجود گرافيك هاى سنگين آزاردهنده خواهد بود.

۱۷- ساختارهاى تبليغاتى: كاربران معمولا از مشاهده ساختارهاى تبليغاتى خوددارى مى كنند.

۱۸- رسالت و هدف نامشخص سايت: بايد نوع سايت از جنبه هاى تجارى يا اطلاع رسانى مشخص باشد.

۱۹- طراحى اختصاصى براى افراد خاص: سايت بايد كاملا براى تمام كاربران اينترنت (نه فقط متخصصين) قابل استفاده و گشت زنى باشد. حتى سايت هاى سياسى هم امروزه نسخه كودكانه دارند.

۲۰- لينك به سايت هاى ديگر: به دليل فلسفه و ساختار متفاوت طراحى در سايت هاى مختلف، نبايد تعداد لينك هاى خارج از سايت زياد باشند. رعایت اين مسئله رتبه سايت شما را در سيستم رتبه بندى موتورهاى جست وجو افزايش مى دهد!

۲۱- فراموش كردن هزينه پشتيبانى سايت: بودجه پشتيبانى و نگهدارى بايد حداقل به اندازه ۵۰ درصد از هزينه راه اندازى سايت در نظر گرفته شود.

۲۲- تلقى از سايت به عنوان يك رسانه دست دوم: سايت با تلويزيون، روزنامه يا بروشور فرق هاى اساسى دارد. بنابراين نبايد از آنها كپى بردارى كند. از طرفى ارتباط ما را به عنوان يك رسانه تمام وقت با افراد متعددى برقرار مى كند و نبايد آن را دست كم گرفت.

۲۳- لينك هاى تكرارى از لحاظ محتوا: مثلا لينك يك تبليغ بعد از ورود به آن نبايد حاوى همان لينك تبليغ در صفحه باز شده باشد.

۲۴- تلقى يكسان از اينترنت و اينترانت: در اينترنت داخلى اهداف و كاربردهاى مرتبط با امور شركت مد نظر است ولى اينترنت يك مكان عمومى است.

۲۵- عدم قبول مهندسى بهره ورى و تحقيقات بازار: رد خواسته هاى بازار به منزله رد نيازهاى كاربران است.

۲۶- استفاده از قاب ها و صفحات چندفريمى: اين موضوع براى چاپ و آدرس دهى صفحات مشكلاتى را دربر دارد.

۲۷- انيميشن ها و متون متحرك: بر هم زدن تمركز بازديدكنندگان از سايت.

۲۸- صفحات غيرقابل بازگشت: عدم لينك بازگشت به صفحه اصلى و صفحات ديگر مشكلى بزرگ در تحليل سايت است.

۲۹- نوار پيمايش طولانى: اسكرول شدن صفحات به طور كلى جالب نيست.

۳۰- ضعف در راهنمايى كاربران سايت: كاربر نبايد هنگام گشت زنى تنها بماند. يك help آن لاين در سايت، مثل يك لنگه كفش در بيابان است.

۳۱- استفاده از رنگ هاى غيراستاندارد براى لينك در طراحی سایت: هر رنگ معنايى دارد.

۳۲- اطلاعات قديمى در سايت: كه باعث كاهش اعتبار و ارزش سايت مى شوند.

۳۳- عدم وجود جست وجو: بخش Search بايد براى سايت هايى با بيش از صد صفحه قرار داده شود.

۳۴- يك قانون طلايى: از سايت هاى پربازديد بايد الگو گرفت.

۳۵- قانون طلايى بك گراند: سفيد رنگ محبوب سايت هاى بزرگ وب است. روانشناسى رنگ ها در طراحى وب، در طراحى لوگو، چيدمان مطالب در صفحه و رنگ بندى لينك هاى ديده شده از اهميت خاصى برخوردار است.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

10 نشانه از وجود بدافزارها در سیستم

حتی اگر تمام قوانین مهم امنیتی را برای سیستم خود مثل آپدیت منظم سیستم‌عامل و برنامه‌های خود، جلوگیری از اسپم‌های آزاردهنده، کلیک نکردن بر روی لیک‌های مشکوک و البته استفاده از یک آنتی‌ویروس مناسب را رعایت کنید، باز هم ممکن است سیستم شما به بدافزارها آلوده شده باشد. اما چگونه از وجود آن باخبر خواهید شد؟ باتوجه به ۱۰ نشانه‌ای که در پایین به آن اشاره خواهیم کرد ممکن است از حضور آن‌ها در سیستم خود باخبر شوید اما خیلی هم از این موضوع خوشحال نباشید چون در رابطه با بدافزارها هیچ اطمینانی وجود ندارد.

۱. کِرَش(۱‌)های غیرمنتظره: اگر تا به حال وجود کِرَش را در سیستم خود تجربه کرده‌اید، باید بدانید که کِرَش شدن سیستم اتفاقی تاسف‌بار است . اگر در حال حاضر با این مشکل روبه رو شده‌اید سریعا سیستم خود را به منظور جلوگیری از آلودگی‌ها اسکن کنید.

۲. سرعت کند سیستم: اگر هر برنامه سنگینی بر روی سیستم شما قابل اجرا نیست و کلا برنامه‌ها به کندی اجرا ‌می‌شوند بدانید که ممکن است سیستم شما با یک ویروس آلوده شده باشد.

۳. فعالیت بیش از حد‌ هارد‌دیسک: اگر شما متوجه فعالیت بیش از حد‌هارد دیسک، حتی زمانی که کامپیوتر شما غیر فعال است، شده‌اید، این ‌می‌تواند علامتی هشداردهنده از آلودگی پنهانی باشد.

۴. رفتار عجیب و غریب ویندوز: اگر پنجره‌های عجیب و غریب پاپ‌آپ در طی فرآیند بوت شدن ویندوز نمایان شدند این هشداری برای شماست که بیانگر محدود شدن دسترسی شما به درایوهای مختلف بر روی سیستم است و قطعا در اینجا یک مشکلی وجود دارد.

۵. پیام‌های عجیب و غریب: اگر مسیج‌های مزاحمت باری هنگا‌می‌که سیستم شما در حال اجرا است موجب آزار شما شد، به شما هشدار ‌می‌دهد که برنامه‌های مختلف و یا فایل‌ها باز نخواهند شد، که این نشانه خوبی نیست.

۶. فعالیت برنامه‌های بد: اگر برنامه‌های شما از بین ‌می‌روند، خراب ‌می‌شوند و یا خودبه‌خود بدون اینکه شما این کار را انجام دهید، باز ‌می‌شوند و یا این‌که نوتیفیکیشن‌هایی دریافت ‌می‌کنید که یک برنامه بدون فرمان شما تلاش برای دسترسی به اینترنت ‌می‌کند، این نشانه جدی است که شما قربانی بدافزارها شده‌اید.

۷. فعالیت شبکه به صورت تصادفی: زمانی که شما در حال اجرای هیچ برنامه‌ای نیستید و یا به مقادیر بالایی از اطلاعات در اینترنت دسترسی ندارید، اگردر این هنگام روتر شما به طور مداوم در حال چشمک زدن باشد نشان‌دهنده سطح بالای فعالیت شبکه است که این امری غیر عادی است و یک جای کار در اینجا ‌می‌لنگد.

۸. ایمیل‌های نامنظم: اگر ایمیل‌های شما فرستاده نمی‌شوند و یا از مخاطبین خود ‌می‌شنوید که ایمیل‌هایی عجیب‌وغریب از جانب شما دریافت کرده‌اند در صورتی که شما آن‌ها را ارسال نکرده اید، این نشانه‌ای قوی است برای اینکه سیستم شما به خطر افتاده است (یا شاید هم پسورد ایمیل شما دزدیده شده است).

۹. لیست سیاه آدرس آی.پی: اگر شما نوتیفیکیشن‌هایی دریافت ‌می‌کنید که آدرس آی.پی شما به بلک‌لیست اضافه شده است این را لحاظ کنید که کامپییوتر شما در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و به این معنا است که سیستم شما در معرض خطر قرار گرفته و به عنوان یک بات‌نت برای ارسال هرزنامه‌ها مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد.

۱۰. از کار انداختن غیرمنتظره آنتی‌ویروس‌ها: بسیاری از بدافزار‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آنتی‌ویروس‌های را غیر فعال کنند در غیر این صورت خود آن‌ها هستند که نابود ‌می‌شوند. بنابراین اگر سیستم آنتی‌ویروس شما به طور ناگهانی غیر فعال شد، نشانه‌ای دیگر از وجود یک مشکل بزرگ است.

مطمئن‌ترین راه برای اینکه مطمئن شوید سیستم شما آلوده شده است انجام اسکن توسط یک آنتی‌ویروس قوی و قابل اعتماد است. اگر شما آنتی‌ویروسی به این منظور نداشته باشید، احتمال آلودگی سیستمتان زیاد ‌می‌شود، شما ‌می‌توانید ابزار رایگان کسپرسکی را جهت اسکن سیستم خود و بررسی آن دانلود کنید.

۱. کِرَش در واقع همان پیام معروف صفحه آبی رنگ مرگ است که به شما در مورد از کار افتادن سیستم هشدار ‌می‌دهد.

دنبال کردن این مطلب

ترفندی برای شارژ سریع موبایل

بسیاری از کابران از مدت زمان طولانی که صرف شارژ گوشی می‌شود بیزار هستند. این رنجیدگی زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که دستگاه دارای میزان باتری اندکی باشد و شما نیز وقت کمی برای شارژ کردن آن داشته باشید. شما می توانید با استفاده از ترفند زیر گوشی همراه خود سریع‌تر شارژ کنید.

دستگاه را با استفاده از پورت USB کامپیوتر خود شارژ نکنید
همانطور که می‌دانید، امکان این وجود دارد که اسمارت فون یا تبلت خود را با استفاده از کابل یو اس بی و اتصال به کامپیوتر شارژ کنید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که سرعت این نوع شارژ نمی‌تواند به اندازه ی سرعت شارژر اصلی باشد. در نسخه ۱٫۰ و به خصوص ۲٫۰ یو اس بی تنها امکان دریافت جریان ۰٫۵ آمپری وجود دارد. USB 3.0 این ظرفیت را به ۰٫۹ آمپر افزایش داده است، اما این در حالیست که شارژرهای اصلی می توانند جریانی تا ۱٫۵ آمپر را فراهم کنند. لازم به ذکر است جدیدترین نسخه از تکنولوژی این کابل که USB 3.1 نام دارد از جریان ۳ آمپری پشتیبانی می کند.

از یک شارژر قوی‌تر استفاده کنید
اغلب شارژرهایی که همراه با دستگاه ها عرضه می شوند معمولی هستند. شما می‌توانید با تهیه ی یک شارژر قدرتمند، سرعت شارژ شدن اسمارت فون و تبلت خود را بسیار سریعتر کنید. برخی دستگاه ها تنها می توانند به شارژری با ظرفیت مشخص متصل شوند اما اکثر دستگاه ها می توانند از شارژرهای قدرتمندتر و سریعتری نیز بهره ببرند. پس پیشنهاد می کنیم که ابتدا اطلاعاتی درباره ی باتری دستگاه موردنظر خود کسب کرده و سپس به دنبال یک شارژر قوی تر برای آن بگردید. مطمئن باشید تاثیر آن را حس خواهید کرد.

از یک کابل USB خوب استفاده کنید
همه ی کابل های یو اس بی شبیه به هم نیستند. برای دریافت نتیجه ای بهتر، از کابلی مناسب با دستگاه خود استفاده کنید. کابل های USB ارزان قیمت نمی توانند مقدار کاملی از قدرت را انتقال دهند و همچنین ممکن است شارژ شدن گوشی یا تبلت شما بسیار کندتر صورت بگیرد.

در هنگام سارژ از گوشی خود استفاده نکنید
استفاده از موبایل یا تبلت در هنگام شارژ باعث کاهش سرعت شارژ آن می شود. اگر شک دارید می توانید دستگاه را به شارژر متصل کرده و به صورت همزمان یک بازی اجرا کنید. متوجه خواهید شد که با وجود گذشت زمان زیاد، میزان باتری تنها چند درصد بیشتر شده است.

گوشی خود را روی حالت هواپیما (Airplane Mode) قرار دهید
زمانیکه گوشی در حال شارژ است آن را به صورت کامل خاموش کرده و یا در حالت هواپیما (Airplane Mode) قرار دهید. این کار به صورت چشمگیری سرعت شارژ گوشی شما را افزایش می دهد.

دنبال کردن این مطلب

یک ترفند کاربردی در تلگرام

نرم افزار تلگرام یکی از پرطرفدارترین نرم افزار های پیام رسان است که در بین ایرانیان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. نگرانی بسیاری از کاربران، حذف پیام هایی است که بدون قصد کاربر ارسال شده است. برای حذف این پیام ها دو شیوه وجود دارد که در زیر به آن می پردازیم.

شیوه اول؛ برای این که مدیریت کاملی روی چت های خود داشته باشید، بهترین راه استفاده از secret chat است، برای این منظور لازم است حتما از نسخه موبایلی تلگرام استفاده کنید. ابتدا به بخش تنظیمات رفته و گزینه New Secret chat را انتخاب کنید. سپس شخصی که میخواهید برای او چیزی بنویسید را انتخاب کنید. بعد از این که پیام ها را ارسال کردید این امکان به شما داده خواهد شد که هر پیغامی که دوست نداشتید او بخواند را به صورت عادی پاک کنید و در حالی که پیام ها از گوشی شما پاک می شود، فرد مورد نظر هم دیگر در گوشی خودش این پیغام ها را مشاهده نخواهد کرد.

شیوه دوم؛ اگر به صورت اشتباهی پیغامی را فرستاده اید و پیام به سرور رسیده است و یک تیک خورده است و خوشبختانه طرف مقابلتان آنلاین نیست یا هنوز پیام شما را نخوانده است دیگر نمی توان با روش اول کاری از پیش برد. همانطور که میدانید در تلگرام قابلیت پاک کردن پیام بعد از ارسال وجود ندارد و پیغام شما پس از ارسال برای طرف مقابل در سرورهای تلگرام باقی خواهد ماند و پس از آنلاین شدن وی نمایش داده میشود.

تنها راه این است که جلوی خوانده شدن پیام را بگیریم که این امر هم به شانس و سرعت عملتان بستگی دارد برای این کار باید آن شخص را قبل از آنلاین شدن وی بلاک کنید و از دریافت و خواندن پیغام اشتباه توسط او جلوگیری کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید منتظر بمانید فرد آنلاین شود و پس از آن او را از بلاک در بیاورید و به این صورت پیغام ارسال شده اشتباه برای او نمایش داده نمیشود.

دنبال کردن این مطلب

جذب بازدید کننده وب سایت

موفق ترين وب سايت ها خصوصيات مشترکي در طراحي وب داشته اند که توجه افراد را به خود جلب مي نمايند. رعايت ابن نکات ميتواند براي طراحي وب سايتي که جستجوکننده را تبديل به خريدار کند،شما را ياري دهد.رعایت نکات زیرمیتواند برای طراحی سایتی که جستجوکننده را تبدیل به خریدار کند،شما را یاری دهد.
در حال حاضر وب سایت هایی وجود دارند که با وجود طراحی بسیار ضعیف آنها ، کسب درآمد داشته باشند. در واقع این گروه از وب سایتها بیشتر استثنا بوده و از قوانین ذیل پیروی نمی کنند. با گذشت یک برهه زمانی خاص تجربه این امررا نشان داده که موفق ترین وب سایت ها خصوصیات مشترکی در طراحی وب داشته اند که توجه افراد را به خود جلب می نمایند.

رعایت این ۸ نکته در طراحی وب سایت می تواند در این امر شما را کمک کند.

۱- سرعت در بارگذاری:
آزار دهنده ترین نکته برای کاربردر هنگام بازدید از سایت ، انتظار بیش ازحدش برای بار گزاری سایت است که اگر این زمان از یک حد مجاز بیشتر شود باعث آزردگی کاربر خواهد شد ، اگرچه سایت شما یکی از بزرگترین سایت ها باشد.

۲- داشتن هویت شفاف و آشکار محتوا در وب سایت
باید مطالب موجود در سایت به صورت شفاف و بدون ابهام بیان شود. بازدیدکنندگان این موضوع را که متوجه نشوند مطالب سایت دربارهء چیست را نمی پسندند. اجازه ندهید تلاش بازدیدکنندگان شما برای کشف مطالب وب شما برای بدست آوردن این که وب شما دربارهء چه موضوعی می باشد، تلف شود. از ابتدای طراحی وب، شفافیت و وضوح مطالب را در نظر داشته باشید. داشتن تیتر توصیفی در صفحهء اول وب سایت روش بسیار مناسبی است برای اعلام این که مطالب وب شما از چه موضوعی سخن می گوید.
همچنین انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای صفحات به عنوان جلب توجه نگاه افراد نیز عمل می کند. بنابراین همیشه از کلمات کلیدی مرتبط با مطالب در صفحات وب خود استفاده نمایید.

۳- ساده نگه داشتن طراحی وب خود
برای جلب توجه افراد خیلی تلاش در استفاده از انواع روش های غیرضروری نکنید ( آیا کسی واقعاً به فلش ویا نشانگر نیاز دارد؟) تمرکز خود را بر روی قابلیتهای استفاده از وب، فروش، تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار و خریداران متمرکز کنید. وب سایت هایی که طراحی ساده ای دارند نیز این قابلیت را دارند.

۴- جلب توجه با استفاده ازفضای سفید!
در طراحی وب خود از ایجاد شلوغی و آشفتگی مطالب بپرهیزید.سعی در ایجاد یک وب سایت مرتب و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان و جستجوی سریع و آسان آن در وب داشته باشید. به خاطر داشته باشید فضای سفید در طراحی وب کمک زیادی به طراح می کند. همچنین اگر وب سایت شما دارای محتوای زیاد و صفحات زیاد می باشد، اضافه کردن یک کادر جستجو برای جستجوی آسان و سریع بازدیدکننده ضروری می باشد.

۵- مشخصات تماس خود را کاملاً مشخص در وب سایت قرار دهید
وجود و یا عدم وجود صداقت در مطالب وب سایت شما تاثیر مستقیمی بر فروش محصولات شما و در نهایت موفقیت شما خواهد داشت. اگر در وب سایت خود فروش مستقیم محصولات دارید، دادن اطلاعات تماس و داشتن فرم تماس بسیار مهم و ضروری می باشد. اگر حفظ حریم خصوصی برای شما مهم است، می توانید از خدمات لینک های که اتوماتیک آدرسهای ایمیل را دریافت می نمایند استفاده کنید.

۶- آسان سازی فرایند خرید
حرکت از صفحهء اصلی به صفحهء محصولات و چشم انداز آن در صفحهء اصلی برای بازدیدکنندگان را آسان نمایید. این چشم انداز را به صورت زنجیروار نسازید؛ که باعث می شود افراد برای مشاهده و خرید، تمامی صفحات را یکی پس از دیگری برای پرداخت پول به شما سپری کنند. در غیر این صورت آنها را از دست خواهید داد.

۷- آسان سازی دستیابی افراد به وب سایت
به یاد داشته باشید تا حد امکان چشم انداز وب سایت خود را از طریق خبرنامه-RSS feed و دیگر مطالب در بالاترین حد دید نگه دارید.

۸- به روز رسانی مطالب وب ، به طور منظم
از این روش انگیزه ای در کاربر ایجاد میشود که برای خواندن مطالب جدید به وب شما بازگردند. بعلاوه موتورهای جستجو به مطالب جدید واکنش خاصی دارد. بنابراین از طریق به روز رسانی مطالب به صورت منظم به سئوی(بهینه سازی) وب سایت خود کمک می کنید.

دنبال کردن این مطلب

نکات مهم هنگام خرید تلویزیون هوشمند

اگر شما تلویزیونی بیش از یک دهه یا پنج سال پیش خریداری کرده باشید، احتمالا فراموش کرده اید یا نمی دانید که امروزه تلویزیون های بهتری وجود دارند که به دیگر دستگاه ها نیز وصل شده و می توانید نهایت لذت از آن ها را ببرید.

کلیک- شما با نسل جدید تلویزیون ها می توانید فیلم هایی با کیفیت ۴k و یا بلوری را تماشا کنید و هر تلویزیون جدیدی امکان اتصال به یوتیوب یا نت فلیکس را بدون هزینه های اضافی دارد. در واقع این تلویزیون ها که قصد داریم در ادامه به آن ها بپردازیم، سینما را به نوعی به خانه شما آورده اند. پس اگر یکی از آن ها را در خانه خود ندارید، عجله کنید و با انتخاب بهترین آن، از تماشای فیلم و سریال لذت ببرید.

تلویزیون های هوشمند: استریم کردن تلویزیون با کنترل

امروزه پلتفرم های مختلفی برای تلویزیون ها وجود دارد. هر یک تولیدکنندگان عمده و بزرگ تلویزیون اجرای خاص خود را دارد که باعث می شود انتخاب بین آن ها کمی مشکل شود. رابط برخی از تلویزیون های هوشمند مانند پلتفرم webOS به شدت مبتنی بر حرکت با کنترل از راه دور هستند، در حالی که برخی دیگر مانند اسمارت هاب سامسونگ یک شبکه ۳D با فروشگاهی از برنامه های مختلف هستند و که شما می توانید بر حسب نیاز هر کدام را که می خواهید دانلود و از آن استفاده کنید. تمام این سرویس های مناسب و معقولی که تلویزیون های هوشمند به شما ارائه می دهند، قابلیت های مختلفی را در اختیار شما می گذارد، که از ویژگی های کلیدی آن ها می باشد و کانال های بیشتری را اختیارتان قرار می دهد.

تلویزیون آندروید پلتفرم تلویزیون های هوشمند توسعه یافته توسط گوگل و استفاده شده توسط سونی است، و به عنوان مثل آن ها راه ارتباطی مستقیمی به محبوب ترین برنامه های شرکت مانند یوتیوب و Google Play Music، و هم چنین فیلم و تلویزیون Google Play دارد. رابط کاربری بسیار ساده است و اگر شما یکی از کاربران گوشی های هوشمند اندروید باشید حتما با آن آشنایی دارید. از آن جا که این پلتفرم، یک پلتفرم باز است، شما به جای تکیه بر یک تولید خاص کننده تلویزیون، می توانید نرم افزارهای آن را توسط گوگل به روز رسانی نمایید. آندروید تلویزیون هم چنین با یک دریافت کننده Google Cast ادغام شده است و به شما امکان ارسال هر گونه فیلم و یا عکس با کیفیتی را به صفحه نمایش تلویزیون تان می دهد.

کنترل گوشی های هوشمند: استفاده از تلویزیون و برنامه های مورد علاقه تان

در حالی که همه ما به راحتی از کنترل های از راه دور استفاده می کنیم و در حال تماشای تلویزیون هستیم، در همین حال گوشی های هوشمند و تبلت هایمان را نیز نزدیک خودمان نگه می داریم. همیشه گفته شده است که گوشی های هوشمند اگربه درستی استفاده شوند ابزار واقعا مفیدی هستند. گوشی های هوشمند می توانند با تلویزیون های شما به صورت کاملا حرفه ای در تعامل باشند و این کار را می توانید با استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای مناسب انجام دهید.
هنگامی که می خواهید یک تلویزیون هوشمند جدید خریداری کنید، حتما مطمئن شوید که آن یک برنامه کنترل از راه دور کامل روی Wi-Fi و یا بلوتوث دارد. در حالت ایده آل این برنامه به شما یک راهنمای کامل استفاده را می دهد، چرا که این کار راحت تر است.

در حال حاضر فقط Google Cast است که می تواند گوشی شما را به صورت زنده و در لحظه به تلویزیون متصل کند و فیلم و عکس و موسیقی پخش نماید. ده ها برنامه و نرم افزار مختلف وجود دارد که می تواند Google Cast را به تلویزیون شما متصل کند. Google Cast هم چنین از شبیه سازی معکوس نیز پشتیبانی می کند، در نتیجه شما می توانید هر آن چه را که بر روی صفحه نمایش گوشی خود می بینید، به روی صفحه تلویزیون انتقال دهید. در نتیجه علاوه بر کنترل از راه دور، گوشی شما بهترین گزینه برای استریم مولتی مدیا با تلویزیون می باشد. اما بسیاری از افراد کار کردن با این ویژگی ها را سخت می دانند و تمایلی به استفاده و یادگیری از آن ها ندارند. باید بگوییم که کار با این چنین برنامه ها و ابزارآلاتی بسیار راحت می باشد و مطمئن باشد که اگر یاد بگیرید یکی از طرفداران همیشگی آن ها خواهید شد.

دنبال کردن این مطلب

روش های ارتقا کیفی محتوای وب سایت

مطمئناً شما هم می خواهید بدانید در ذهن مشتریانتان چه می گذرد. مشتریان شما احتمالاً طیف گسترده ای از انسان ها هستند که هر کدام سلایق و علایق متفاوتی دارند. همین سلیقه های متفاوت است که ما انسان ها را نسبت به یکدیگر متمایز می کند. بازاریابان حرفه ای معمولاً در تلاش هستند که با روش های جدیدی به تولید محتوای با کیفیت بپردازند تا بتوانند مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب کنند.

نتایج جستجو در وب سایت گوگل نشان می دهد که در ارتباط با هر موضوع، مقالات متعددی وجود دارند. در حالیکه تنها برخی از این مقالات و وب سایت ها هستند که محتوایی ارزشمند و مفید دارند، می توانید مطالب بسیاری را پیدا کنید که اصلاً با کلمات کلیدی که شما جستجو کرده اید مرتبط نیستند و در اصل مطالبی بی ارزش به شمار می آیند. قرار دادن محتوای خوب در وب سایت به مشتریان کمک خواهد کرد.
مطمئن باشید مشتریان در میان این همه مطالب و محتوای بی ارزش، وب سایت شما را به عنوان یک قطب در تولید محتوا انتخاب خواهند کرد. در این مقاله چهار روشی را برای شما نام می بریم که از طریق آنها می توانید بازدیدکنندگان وب سایت خود را به مشتری تبدیل کنید.

محتوای خود را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید

در دنیای دیجیتال امروزی که اینترنت مانند کهکشانی بی انتهاست، یافتن اطلاعات صحیح و ارزشمند مستلزم استفاده از موتورهای جستجوگر است. ناگفته نمایند که موتورهای جستجوگر نیز به نویسندگان محتوایی که مطالب مفید می نویسند، وابسته است. طبق تحقیقات صورت گرفته در سال 2014 توسط Advanced Web Ranking، وب سایتی که در صدر نتایج جستحو قرار می گیرد، 24/31 درصد از کلیک ها را به خود اختصاص می دهند. این نشان می دهد که نتایج بعدی از اهمیت و اعتبار کمتری برخوردار هستند.

این افت آمار به گونه ای است که نتایج موجود در صفحۀ دوم، کم تر از نیم درصد از کلیک ها را به خود اختصاص می دهند. برای اینکه محتوا وب سایت به راحتی در نتایج جستحو دیده شود، باید کلمات کلیدی، متا تگ ها و تگ های توضیحی مناسبی را داشته باشد. عنوان مطالب شما یا همان Main Title باید به حدی قانع کننده باشد که خواننده برای خواندن آن بر روی لینک وب سایت شما کلیک کند. به همان اندازه که عوامل پشت صحنۀ یک فیلم مهم هستند، بهینه سازی محتوا نیز اهمیت دارد.

بهینه سازی محتوا شامل مرتبط بودن جستجو با مطالب و با کیفیت بودن آنها می شود و بهتر است بدانید که گوگل علاقۀ بسیاری به محتوایی که بر اساس منبع معتبری نوشته شده باشد، دارد. این نکته را به یاد داشته باشید که محتوای وب سایت شما باید مورد علاقۀ مشتریان واقع شود، نه موتورهای جستجوگر. به این معنی که شما باید همۀ اصول نوشتاری استاندارد را در محتوای خود رعایت نمایید.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

شما می توانید از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی، افراد علاقه مند به مباحث خود و مشتریان بسیاری را پیدا کنید. معمولاً در شبکه های اجتماعی افرادی را پیدا می کنید که از موتورهای جستجوگر استفاده نمی کنند. از طریق شبکه های اجتماعی شما می توانید برند خود را مشهور سازید و همچنین آشنایی نسبی با سلیقه و رفتارهای مشتریان به دست آورید. از این روی بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار مفید خواهند بود. روندی که در بازاریابی شبکه های اجتماعی صورت می گیرد این است که افراد اطلاعات ارزشمند در منابع مختلف را در گروه ها و حلقه های مختلف به اشتراک می گذارند.

معمولا برای این کار سه هدف وجود دارد. اولین هدف این است که زحمت تولید محتوای جدید را از دوش شما بر می دارد، دوم اینکه فرد را در موضوع مورد بحث، متخصص جلوه می دهد زیرا همیشه مطالب مفید و جدیدی را برای مشتریان خود به اشتراک می گذارید و آنها از این بابت سپاسگذار خواهند بود. هدف سوم این است که چون شما به طور سازمان یافته محتوا و مطالب معتبر ارائه می کنید، سئوی وب سایت تان به مرور قوی خواهد شد.

یکی از راه های رسیدن به این اهداف، ثبت نام کاربران در خبرنامه شماست. به این ترتیب شما می توانید هنگامی که مطلب جالبی را مطالعه می کنید، آن را از طریق ایمیل با مخاطبان خود به اشتراک گذارید. همچنین فراموش نکنید که نظر شخصی خود را در ارتباط با مطلب بیان کنید، این کار مهر تاییدی برای محتوای به اشتراک گذاشته شده خواهد بود.

برای پاسخگویی به سوالات مشتریان و اشتراک محتوا، وبلاگ ایجاد کنید
داشتن وبلاگ، پت فرمی را در اختیار شما قرار می دهد که به وسیلۀ آن می توانید با مشتریان خود به تعامل بپردازید و اطلاعات و اخبار مهم را با آنها در میان بگذارید. همچنین، داشتن وبلاگی به روز در طولانی مدت منجر به پیشرفت شما می شوند و شما را به عنوان پیشتاز صنفتان معرفی می کند. پاسخ دادن به سوالات مشتریان و اشتراک گذاری مطالب، اعتبار شرکت و خدمات شما را افزایش می دهد. به این ترتیب شما می توانید برای هر کدام از سوالات یا مشکلات مشتریانتان، یک مطلب به اشتراک بگذارید.

از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید

بازاریابی ایمیلی نسبت به دیگر بازاریابی های امروزی، جنبۀ شخصی تری دارد زیرا مشتریان با قرار دادن آدرس ایمیل خود در اختیارتان این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که به طور مستقیم با آنها در ارتباط باشید. ایمیل بیش از آنکه ابزار بازاریابی باشد، ابزاری برای توسعه و حفظ ارتباط با کاربران است و باید به شکلی مورد استفاده قرار بگیرد که مخاطبان را وارد چرخۀ خریداران کند.

اگر شما محتوای ارزشمندی را از طریق ایمیل با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، احتمال اینکه عضویت خبرنامۀ خود را لغو کنند کاهش می یابد. همچنین انتخاب عنوان مناسب برای ایمیل، اختمال خوانده شدن آن را بالا می برد. در نهایت اگر می خواهید که در آینده شاهد همکاری مخاطبان خود باشید، بهتر است که محتوای ایمیل تان واضح، دقیق و شخصی سازی شده باشد.

محتوای ایمیل ارسالی شما می تواند آخرین اخبار شرکت شما، مطلبی از وبلاگ، اطلاعیه، پیشنهاد ویژۀ یک محصول یا کوپن تخفیف باشد. محتوای خوب نه تنها نیاز کاربران را برطرف می سازد، بلکه توسط مخاطبانتان به اشتراک گذاشته می شود. محتوای قابل اشتراک ارزشمند است چرا که از کلمات کلیدی مفید، نظرات خریداران و نتایج پرسشنامه و نظر سنجی بهره می برد. قرار دادن چند خط متن در کنار یک عکس و انتشارشان در اینترنت کار آسانی است، اما تولید محتوای خوب به دانش، تخصص و تلاش بسیار نیاز دارد.

تولید محتوای ارزشمند و جامع به صرف زمان نیاز دارد. با تولید محتوای خوب می توانید به قلب و ذهن مخاطبان خود رسوخ کنید، مشکلاتشان را بر طرف سازید و آنها را به مشتریانی وفادار تبدیل کنید.

دنبال کردن این مطلب

گوگل چه لینک هایی را دوست ندارد

همانطور که می دانید یکی از راه های بهبود وضعیت وب سایت در گوگل، لینک دهید یا همان بک لینک می باشد. این کار باعث می شود که در مدت معینی موتور جستجوگر گوگل وب سایت شما و محتوایتان را معتبر بداند و در جستجوهای کلمات کلیدی مشخصتان، وب سایت شما در صدر نتایج حضور داشته باشد.

اما این لینک دهی ها در گوگل از استانداردها و معیارهای مشخصی پیروی می کنند وگوگل هر نوع لینکی را معتبر نمی داند. به طور مثال لینک های داخل مقالات دارای بالاترین ارزش هستند و لینک های خریداری شده از ارزش کمتری برخوردارند. در این مقاله فهرستی از لینک هایی که گوگل علاقه ای به انها ندارد را برایتان نام می بریم.

لینک های پولی/خریداری شده

موتور جستجوگر گوگل علاقۀ چندانی به خرید و فروش لینک ندارد و چندان ارزشی نیز برای این نوع لینک ها قائل نمی شود. بنابراین در صورتی که نمی خواهید رنکینگ وب سایت شما در گوگل تنزل نکند، حتی الامکان از خریداری لینک خودداری کنید و همچنین از قرار دادن لینک وب سایت های دیگر در وب سایت خود پرهیز کنید مگر اینکه نیازی به مرجع/منبع باشد.

تبادل لینک

اگر می خواهید با وب سایتی که در زمینه تجاری شما فعالیت می کند، تبادل لینک انجام دهید هیچ مانعی وجود ندارد. به عنوان مثال وی سایت هایی که در زمینه سئو یا طراحی سایت فعالیت دارند می توانند با یکدیگر تبادل لینک کنند و هیچ مشکلی نیز برایشان یه وجود نخواهد آمد.

اما با سایت هایی که در زمینه شغلی شما فعالیت ندارند، تبادل لینک نکنید. زیرا موتور گوگل فرض خواهد کرد که وب سایت شما لینک های غیر طبیعی دارد و به این ترتیب وضعیت سئوی شما مختل می گردد.

ارسال مقاله جهت تبلیغ

تا زمانی که مقالات و محتوای خود را به صورت اسپم برای دیگر سایت ها ارسال نکنید، هیچ مشکلی وجود ندارد. در غیر این صورت گوگل شما را مجازات می کند. سعی کنید تنها مقالات و پست هایی را که قصد انتشار آنها به صورت وسیع را دارید برای دیگر وب سایت ها ارسال کنید.

نرم افزار ها و برنامه های لینک ساز

احتمالا در وب سایت های دیگر تبلیغاتی را جهت ساخت لینک تبلیغاتی مشاهده کرده اید. توصیه می کنیم به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. زیرا لینک های قرار داده شده توسط این نرم افزارها و برنامه ها از نظر گوگل کاملا غیر طبیعی هستند و به این خاطر وب سایت شما مجازات خواهد شد.

از این گونه برنامه های لینک ساز استفاده نکنید، زیرا در صورتی که شما می توانید آنها را بیابید حتما گوگل نیز آن برنامه ها را خواهد یافت.

متن تبلیغاتی برای بک لینک

در صورتی که در سایت دیگری تبلیغ داده اید حتما از دستورrel=nofollow در کد لینک سایتی که تبلیغ کرده اید، استفاده نمایید چرا که ممکن است گوگل این لینک را یک لینک غیر طبیعی به حساب بیاورد و شما را مجازات نماید.

لینک مقالات خریداری شده

هنگامی که در مقاله ای تبلیغ می کنید از لینک rel=nofollow استفاده نمایید زیرا ممکن است گوگل این لینک شما را غیر طبیعی تلقی کند.

لینک های بهینه سازی شده در مقالات

در صورتی که از این روش برای لینک دادن به سایت خود استفاده می نمایید مجازات خواهید شد. پس از لینک هایی با عناوین دقیق برای رنک گرفتن در موتور جستجو استفاده ننمایید.

گرفتن بک لینک از سایت های کم ارزش

در صورتی که لینک وب سایت خود را به هزاران سایت دایرکتوری ارسال نموده اید و هیچ کاربری از طریق این لینک ها به وب سایت شما مراجعه نکرده اند، نگران نباشید زیرا این لینک در این وب سایت ها هیچ ارزشی برای گوگل ندارد. در صورتی که یک از این وب سایت ها به سایت شما کاربری را ارسال نماید آن لینک، لینک معتبری محسوب می شود.

لینک موجود در فوتر و سایت های متنوع

برخی وب سایت ها فوتر خود را در سایت های دیگر قرار می دهند. هر گز لینک خود را به این شکل در وب سایت های دیگر قرار ندهید. حتی المقدور لینک های خود را با عناوین بهینه سازی شده لینک ندهید و از عناوین معمولی استفاده نمایید.

استفاده از ماژول های لینک ساز

برخی از ماژول های نوشته شده توسط برنامه نویسان شامل لینکی هستند که به سایت آنها ارجاع داده می شوند. این لینک ها از نظر گوگل فاقد ارزش هستند. در صورتی که قصد دارید از چنین لینک هایی استفاده کنید، سعی نمایید rel=nofollow را در لینک خود اضافه نمایید.

لینک در قسمت نظرات و فروم ها

برخی ابزارها به صورت خودکار لینک شما را به فروم ها ارسال می نمایند، از این ابزارها هرگز استفاده ننمایید. از این روش به هیچ وجه استفاده نکنید. گوگل علاقه ای به لینک های ایجاد شده توسط نرم افزارهای ارسال به فروم ندارد.

بسیار ساده است گوگل علاقه ای به ایجاد لینک به صورت اسپمی ندارد لینک های خود را به صورت طبیعی ایجاد نمایید تا گوگل شما را جریمه نکند.

دنبال کردن این مطلب

انتخاب یک دامین مناسب

نام دامین، آدرس اینترنتی وب سایت شما می باشد. تمامی وب سایت ها باید قبل از ورود به دنیای اینترنت و سایت، نام دامین داشته باشند. اگر شما برای ترویج و تبلیغ کسب و کار خود بودجه تبلیغاتی در نظر گرفته اید، راهی سود آور وجود دارد، آن هم این است که قبل از طراحی سایت، نام دامنه ای انتخاب کنید که نزدیک به نام کسب و کار شما است، تا کاربران به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهید. اما اگر بودجه کافی ندارید سود آورترین راه این است که نام دامینی انتخاب کنید که یک کلمه کلیدی را شامل شود. در این صورت وقتی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند احتمال این که سایت شما نیز جزو نتایج جستجو باشد، بیشتر خواهد بود. از نامی استفاده کنید که با زمینه و اهداف کاری شما متناسب باشد.

دنبال کردن این مطلب
ratingValue4.9 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 984