نکات آموزشی

آپدیت خودکار پلی استور گوگل را متوقف کنید

گوگل پلی استور با ویژگی که از پیش برایش طراحی شده بدون تایید کاربر نرم افزارها را به روزرسانی می کند اما شما می توانید آن را متوقف کنید.

فاواکو – ویژگی آپدیت خودکار نرم افزارها توسط گوگل پلی استور در گوشی های هوشمند و تبلت ها شاید مزیت به شمار آید و کاربران را در جریان آخرین تغییرات نرم افزارها قرار دهد اما از بُعدی دیگر به دلیل عدم تایید شما برای آپدیت موجب کاهش حجم اینترنت خواهد شد و بسیاری از کاربران از این موضوع گله مند هستند.
برای متوقف کردن این ویژگی در پلی استور چهار مرحله ساده را پشت سر بگذارید تا در انتها این قابلیت را غیرفعال کنید.

در ابتدا برنامه پلی استور را در گوشی همراه یا تبلت خود اجرا کنید و با انتخاب علامت سه نقطه در بالای صفحه منوی این نرم افزار را باز کنید.

برای مرحله دوم باید گزینه تنظیمات را انتخاب کنید

سپس به روز رسانی خودکار برنامه ها یا همان Auto-update apps را انتخاب نمایید، در این مرحله سه گزینه به شما نشان داده می شود.

برای غیر فعال کردن گزینه “برنامه ها به روزرسانی خودکار نشوند (Do not auto-update apps) را انتخاب کنید.

گزینه های دیگر این قسمت به شما این امکان را می دهد که فقط زمانی که به wifi متصل هستید برنامه ها به روز رسانی شوند یا از اینترنت همراه برای آپدیت برنامه ها استفاده کنید.

با طی کردن این مراحل ساده می توانید کاهش حجم اینترنت خود برای به روز رسانی خودکار برنامه ها را از طریق پلی استور گوگل متوقف کنید.

 

گروه فناوری شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو - طراحی سایت

دنبال کردن این مطلب

مراقب هک شدن موبایلتان از طریق Wifi باشید!

ابزار جاسوسی تلفن همراه بحث برانگیز IMSI catchers برنامه‌ای است که در برخی کشورها جهت ردیابی و نظارت کاربران موبایل از طریق شبیه سازی یک دکل تلفن همراه و فریب دادن دستگاه‌ها که به آن متصل شوند، استفاده می‌شود. بعضی موارد حتی تماس‌ها و ترافیک اینترنت را دنبال می‌کنند، متون جعلی ارسال کرده و نرم‌افزارهای جاسوسی بر روی تلفن یک قربانی نیز نصب می‌کند.

تنظیم کردن چنین دستگاه‌های نظارتی، پرهزینه است و به یک مجموعه‌ای از اعمال نیاز دارد ولی امروزه راه جدید و کم هزینه‌ای پیدا شده که همان کار را با کمک یک وای.فای هات اسپات، انجام دهند.

شبکه وای‌فای می‌تواند شماره IMSI گوشی‌های نزدیک را بگیرد و امکان ردیابی و نظارت اشخاص را فراهم کند. IMSI یا شناسه مشتری موبایلی بین المللی، یک شماره منحصربفرد ۰۱ رقمی هست که برای تایید هویت اشخاص، وقتی از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل می‌شوند، بکار می‌رود. این شماره در بخش فقط خواندنی کارت اس دی و با اپراتور همراه، ذخیره می‌شود. البته باید توجه شود که این عدد با IMEI اشتباه نشود.

سرقت اثر انگشت خود برای ردیابی خود در هر کجا

بر اساس اطلاعات سایت مرکز ماهر که این گزارش از آن برگرفته شده، در نشست کلاه قرمزان اروپا، یک نوع جدید از حمله مذکور ارائه شده که بر روی وای فای عمل می کند و این امکان را فراهم می‌کند که هر شخصی، در حالی که کاربر دور زده می‌شود، شماره IMEI گوشی را در مدت چند ثانیه بدست آورد.

آن شماره، IMSI سپس جهت جاسوسی حرکت‌های کاربر استفاده می‌شود و آن چیزی که لازم است، نحوه اتصال دستگاه‌های جدید مانند اندروید و آی.او.اس، به شبکه‌های وای.فای است.

دو پروتکل متداول بعدی برای اتصال به وای.فای پیاده سازی شده است، این پروتکل‌ها امکان اتصال گوشی به وای فای عمومی را فراهم میکنند. گوشی‌های هوشمند جدید طوری برنامه‌نویسی شده‌اند که به طور خودکار به شبکه‌های وای فای مشهور، با کمک شماره IMSI برای لاگین به شبکه و بدون تعامل با کاربر، وصل می شوند. بنابراین هکرها با استفاده از پروتکل های تایید هویت وای فای، میتوانند امکان برقراری یک نقطه دسترسی نادرست، که شبکه وای فای را پوشش می‌دهد و گوشی‌ها در محدوده‌اش را نیز فریب می‌دهد تا به آن متصل شوند.

یکبار که به نقطعه دستر سی جعلی متصل شدند، شماره IMSI آنها ربوده خواهد شد. این شماره منحصر بفرد گوشی ربوده شده، این امکان را فراهم می‌کند که هکر حرکت دارنده گوشی را ردیابی کند.

همچنین محققان نوع دیگری از حمله را توصیف کردند که هکرها قادرند فراخوانی وای فای که بوسیله اپراتورهای موبایل فراهم شده است را بربایند، این فناوری از فراخوانی صوتی که بوسیله واتس اپ یا اسکایپ از طریق ویپ انجام می‌شود، متفاوت است. در حالی که فراخوانی وای فای که بر روی دستگاه‌های آی او اس و اندروید پشتیبانی میشود، امکان آن را فراهم می‌کند که کاربران فراخوانی صوتی از طریق وای فای بوسیله ارتباط با Edge Packet Data Gateway (EPDG) اپراتوری که پروتکل رمزشده IPSec را استفاده می‌کند، انجام دهند.

البته اخبار خوبی هم هست که شما قادرید ویژگی فراخوانی وای فای بر روی گوشی خود را غیرفعال کنید ولی اتصال خودکار وای فای فقط وقتی غیرفعال می‌شود که چنین شبکه‌ای در محدوده باشد. محققین این موضوع را به شرکت‌های سیستم عامل موبایل مانند اپل، گوگل، مایکروسافت و بلک بری گزارش کردند و در حال همکاری با آنها هستند تا از محافظت شماره IMSI اطمینان حاصل کنند.

همچنین اپل به عنوان نتیجه مباحثات با محققین یک فناوری جدید در iOS10 پیاده‌سازی کرد که اجازه مبادله شبه نام‌ها به جای شناسه را می‌دهد، که باعث کاهش آن تهدید می‌شود.

 

گروه تحقیقاتی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو - طراحی سایت

دنبال کردن این مطلب

آموزش افزايش امنيت در اينستاگرام

اينستاگرام شبکه اي است که تقريبا پر مخاطره ترين داده هاي کاربران يعني تصاوير و فيلم ها در آن قرار دارد. به همين دليل بسياري از افراد حتي با وجود اينکه همه قوانين را به خوبي در اين شبکه رعايت مي کنند باز هم استرس دارند که مبادا کسي به اکانتشان دسترسي پيدا کند. بدين صورت امروز گويا آي تي امروز به شما ياد مي دهد که چگونه تاييد هويت دو مرحله اي در اينستاگرام را فعال کنيد و از اين قابليت با افزايش امنيت لذت ببريد.

براي اينکه اين قابليت را روي گوشي خود براي اين شبکه فعال کنيد کافي است وارد اکانت خود در اينستاگرام شويد.

از آن جا وارد بخش تنظيمات يا همان settings شويد.

ليستي که براي تنظيمات در نظر گرفته شده بسيار واضح است. کافي است گزينه Two-Factor Authentication را در ميانه صفحه پيدا کنيد. Two-Factor Authentication به معني تاييد هويت دو مرحله اي است.

وقتي وارد اين صفحه شديد بايد گزينه Require Security Code را مشاهده کنيد. براي فعال کردن اين گزينه روبروي اين خاصيت را با انگشت خود لمس کرده تا فعال شود.

وقتي گزينه Require Security Code را فعال مي کنيد، در ادامه شماره موبايل خود را هم وارد کنيد تا کد مورد نظر به اين شماره ارسال شود.

اينستاگرام يک کد به موبايل شما ارسال مي کند. بايد اين کد را براي اولين بار همين حالا به اينستاگرام معرفي کنيد و د جايگاه مشخص شده آن را بنويسيد!

بدين صورت کار تمام مي شود اما از اين کد حسابي مراقبت کنيد چرا که اين کد از اين به بعد هنگامي که رمز خود را وارد مي کنيد، بايد بنويسيد و اينستاگرام به اين صورت شما را شناخته و اجازه فعاليت بدهد.

تاييد هويت دو مرحله اي امکاني است که مي تواند دسترسي بسياري از افراد را از سرويس شما دور نگهدارد و خيال شما را آسوده تر کند. آما شايد بيش از هر چيزي که به امنيت بيشتر شما کمک مي کند ارتباط با ديگران در اين شبکه و ارسال داده ها و آپلود تصاويري است که براي ديد عموم و حتي دوستان روي شبکه مي گذاريد. در اين گونه موارد دقت بيشتري داشته باشيد و همه جوانب را بسنجيد.

براي اينکه تاييد دو مرحله اي را غير فعال کنيد کافي است پروسه طي شده را از ابتدا دنبال کرده و بعد از رسيدن به بخش Require Security Code جلوي اين گزينه را غير فعال کنيد.

دنبال کردن این مطلب

نکات اساسي سازگاري طراحي سايت با موبايل

در بحث مهم بهینه سازی وب سایت و طراحی سایت ، سازگاری طراحی سایت با تمامی گوشی های هوشمند موجود در بازار یک بحث اساسی قلمداد می شود . با توجه به پیشرفت روز افزون استفاده از موبایل در جامعه و رجوع مردم به طراحی سایت از طریق موبایل ، یادآوری نکات زیر باعث سازگاری طراحی سایت انجام شده با موبایل می باشد :

در ادامه با دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو همراه باشید :

1-اهميت محتوا براي داشتن يک طراحي موبايل خوب

اکثر بازديد کنندگان طراحی سایت شما انتظار دارند با وب سايتي با محتواي ايده آل روبرو شوند. در طراحی سایت براي موبايل محتوا بايد در مرکزيت جلوه نمايد. پس با توجه به اهميت آن در طراحي موبايل محتوا بايد فاقد شاخ و برگ اضافي باشد و مستقيم بازديدکننده را با بخش مفيد روبرو نمايد.

2- همه چيز بايد در دسترس باشد

همه صفحات وب سايت بايد قابل دسترس باشد. به عبارت ديگر، مطمئن شويد که کاربران موبايل دسترسي به اکثر محتواي طراحی سایت شما را داشته باشد. اين نا اميد کننده است که اطلاعات و محتواي سايت به سادگي در دسترس بازديدکنندگان نباشد . طراحی سایت براي موبايل بايد به گونه اي بهينه شده باشد که تمام محتواي دسکتاپ در موبايل نيز قابل مشاهده باشد.

3- محدوديت منوي سايت

همانطور که در بالا اشاره شد، شما نياز به رويکردي داريد که تمام محتوا قابل دسترس باشد. اما لايه هاي بيش از حد منو سايت به هيچ عنوان مناسب نيست، توصيه مي شود حداکثر سه لايه منو و حداکثر پنج يا شش آيتم براي هر منو در طراحی سایت بگنجانيد.

4- انتخاب اندازه مناسب براي دکمه ها

اجازه دهيد با يک اشتباه در طراحی سایت واکنشگرا شروع کنيم فرض کنيد در نسخه دسکتاپ چند دکمه کنار هم داريم در طراحی سایت موبايل نيز بصورت مشابه دکمه ها با همان ترتيب در کنار ديکديگر هستند اما در مقياس کوچک، حالا تصور کنيد در دستگاه هاي موبايل که لمسي هستند کاربر بخواهد با انگشت دکمه هاي ريز و ناخواناي کنار يکديگر را لمس کند؟ به چنين رويدادي مي گوييم "طراحي تجربه کاربري" ناموفق. انتخاب سايز و نوع فونت و دکمه ها دقت نماييد.

5-سازمان دهي فايل هاي چند رسانه اي

طراحی سایت زیبا بسيار مهم است و نمايش صحيح عناصر چند رسانه اي در مرورگرهاي موبايل بر زيبايي طراحی سایت مي افزايد. از افزودن فايل هاي تصويري بيش از حد بزرگ، فونت پف کرده ، عناصر غير ضروري و فيلم در فرمت هايي مانند فلش که در برخي از سيستم عامل هاي موبايل قابل اجرا نيست اجتناب کنيد.

6- پاپ آپ ها مشکل ساز هستند

در طراحی سایت بيش از حد از نظرسنجي ها و فرم هاي پاپ آپ استفاده نکنيد. باور کنيد خيلي خسته کننده است که در يک صفحه کوچک از دست اين پاپ آپ ها خلاص شد . مگر اينکه واقعا استفاده از آن ها ضروري باشد.

7- درخواست هاي پر نمودن اطلاعات

باور کنيد پر کردن فرم هاي ورود اطلاعات غير ضروري در دستگاه موبايل و تايپ نمودن اصلا جالب نيست

 

تهیه شده توسط دپارتمان طراحی سایت و بهینه سازی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

پیدا کردن افراد در اینستاگرام به وسیله شماره موبایل

با گسترش فناوری و شبکه های اجتماعی، افراد دیگر می‌توانند به راحتی دوستان قدیمی و یا هم‌کلاسی های خود را پیدا کنند.

فاواکو – افراد در برخی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌توانند به علل مختلف از اسم های مستعار یا مخفف شده استفاده کنند و این کار را برای پیدا کردن آنها سخت می کند. به همین جهت اینستاگرام با اضافه کردن بخشی در قسمت تنظیمات، تمهیداتی فراهم آورده که افراد بتوانند از طریق شماره تلفن یکدیگر را پیدا کنند.

برای پیدا کردن افراد در اینستاگرام با شماره تلفن مراحل زیر را به ترتیب باید انجام داد:

نرم افزار اینستاگرام را باز کنید و وارد پروفایل خود شوید.

بالای صفحه علامت (سه نقطه در اندروید و آچار در آیفون) را لمس کنید.

پس از آن در بخش Follow People گزینه‌ Contacts را انتخاب کنید.

در قسمت بعد اینستاگرام از شما برای دسترسی به مخاطبین اجازه میگیرد و شما باید گزینه Allow را انتخاب کنید

حال شما به لیستی از اکانت هایی که شماره آن ها در گوشی شما ذخیره شده است دسترسی دارید.

دنبال کردن این مطلب

تلگرام دسکتاپ و قابلیتی به نام حالت کار (workmode)

تلگرام دسکتاپ نسخه ۱٫۰ قابلیت جدیدی به نام حال کار یا workmode دارد که با فعال نمودن آن چت ها و گروه های بی صدا مخفی می شوند. برای اطلاع از فعالسازی این ویژگی با ما همراه شوید

به گزارش کلیک، تلگرام دسکتاپی برنامه ای است کاربردی که این امکان را برای شما فراهم می کند تا در حین کار با کامپیوتر بتوانید با سرعت و راحتی بیشتری با دوستان و همکاران خود ارتباط داشته باشید. با این همه شلوغ شدن بیش از حد لیست گروه ها و چت ها چیزی است که حتی در نسخه دسکتاپ هم شما را به زحمت می اندازند و امکان بروز اشتباه در ارسال مطالب را افزایش می دهد.

در نسخه ۱٫۰ تلگرام دسکتاپی قابلیتی مفید و کاربردی و البته پنهان با نام Workmode نهفته است. این ویژگی، مخفی کردن گروه ها و چت های بی صدا را برای شما امکان پذیر می کند؛ بنابراین می توانید در محل کار یا منزل خود با توجه به کاری که انجام می دهید بخشی از مخاطبان خود را به طور موقت حذف کنید. برای فعال نمودن این قابلیت کافی است مراحل زیر را انجام دهید

1 - در نسخه ۱٫۰ تلگرام دسکتاپی روی منوی برنامه (همان علامت سه خط موازی در گوشه سمت چپ و بالا صفحه) کلیک کنید و به بخش Settings بروید

2 - در این پنجره نیاز به انجام تغییر خاصی نیست بلکه بدون کلیک کردن در جایی تنها باید با کیبورد انگلیسی عبارت workmode را تایپ کنید. پس از انجام این کار یک پنجره کوچک در مقابلتان ظاهر می شود که از شما برای فعال نمودن حالت workmode سوال می کند. با کلیک بر روی OK این قابلیت در تلگرام شما فعال می شود.

3 - حال اگر به صفحه اصلی تلگرام بازگردید در بالای لیست گروه ها و چت ها گزینه ای با نام Hide Muted Chats ظاهر شده است که با انتخاب آن، چت ها و گروه های بی صدا یا اصطلاحا Mute مخفی می شوند. پس از این، عبارت Hide muted chats نیز به Show all chats تغییر می کند. برای بازگرداندن چت ها و گروه های پنهان شده هم تنها باید بر روی Show all chats کلیک کنید. همچنین اگر تمایل دارید که این ویژگی را غیر فعال کنید کافی است در منوی Settings با تایپ عبارت workmode گزینه ok در پنجره غیرفعال سازی حالت کار را کلیک کنید تا تلگرام به حالت اولیه خود بازگردد.

 

دپارتمان آموزشی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو - طراحی سایت و بهینه سازی سایت تخصص ماست

دنبال کردن این مطلب

ویژگی های Secret Chat در تلگرام

مان طور که می دانید این روز ها تلگرام تبدیل به پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی در ایران شده است. یکی از ویژگی های جذاب این پیام رسان، داشتن قابلیت سکرت چت (Secret Chat) است. اگر نمی دانید این ویژگی چه کاربردی دارد و چرا باید از آن استفاده کرد، مطالب زیر را مطالعه کنید.

1. داشتن امنیت بالا در گفت‌وگو
اگر شما از ویژگی سکرت چت استفاده کنید، باعث می شود تا هیچگونه ردپایی از خود باقی نگذارید. پیام هایی که به وسیله سکرت چت ارسال می شوند به هیچ عنوان ذخیره و باقی نمی ماند و حتی از سرور های تلگرام نیز حذف می شود.

2. غیر فعال شدن قابلیت ویرایش و فوروارد پیام
گاهی ممکن است شخصی پیام شما را برای دیگران فوروارد کند و یا پیام های ارسالی را ویرایش کند. در سکرت چت این دو قابلیت غیر فعال می شود و شما می توانید در یک محیط امن گفت‌وگو کنید.

3. غیر فعال شدن اسکرین شات
همان طور که گفته شد در سکرت چت امکان فوروارد پیام وجود ندارد به همین دلیل امکان دارد شخصی بخواهد از آن ها اسکرین شات بگیرد. باید بگوییم که در سکرت چت قابلیت گرفتن اسکرین شات نیز غیر فعال می شود و اگر شخصی به هر صورتی بتواند اسکرین شات بگیرد، تلگرام شما را از این عمل او مطلع می کند.

4. تعیین زمان برای حذف پیام
یکی دیگر از ویژگی های قابلیت سکرت چت، تعیین زمان برای حذف پیام های ارسالی شما است. به عنوان مثال می توانید تعیین کنید که پس از 10 ثانیه، پیام های ارسالی شما به طور کلی از چت حذف شوند. علاوه بر پیام، می توانید برای فایل های خود نیز محدودیت زمانی ایجاد کنید.

گروه آموزشی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو - طراحی سایت

دنبال کردن این مطلب

تقویت آنتن دهی موبایل

اکثر ما تا کنون با مشکل کاهش یا عدم آنتن دهی موبایل در شرایطی که نیاز فوری به تماس تلفنی داریم، مواجهه شده‌ایم. اما جالب است بدانید که این مشکل راه حل آسانی دارد. در ادامه با کلیک همراه باشید.

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که در مکان‌هایی قرار بگیریم، که آنتن دهی موبایل به شدت کم شود و ما در برقراری تماس با مشکل مواجه شویم. افت قدرت آنتن دهی تلفن همراه به ویژه مواقعی که نیاز به تماس‌های فوری و ضروری دارید بیشتر اعصاب خودرن کن خواهد بود.

استفاده از آنتن‌های تقویت کننده سیگنال یکی از بهترین روش‌ها برای مواقعی است که آنتن دهی موبایل‌تان افت می‌کند. این وسیله به روتر وای فای متصل شده و سیگنالی با مسافت کوتاه را مخابره می‌کند، در نتیجه می‌تواند آنتن دهی را در محلی که هستید، بهبود ببخشد.

لازم به ذکر است که بعضی از این دستگاه‌های تقویت کننده‌ی آنتن صرفا برای اپراتو‌رهای خاصی طراحی شده‌اند و صرفا مشترکان همان اپراتور می‌توانند از این دستگاه‌ها استفاده کنند، اما بعضی دیگر از این تقویت کننده‌ها را می توان برای چند اپراتور نیز استفاده کرد، بعلاوه پوشش دهی مناسبی نیز برای مشترکان خواهند داشت.

راه حل دوم، تماس با استفاده از wifi است. برای این منظور به بخش تنظیمات wifi در گوشی هوشمند خود رفته و اگر عبارت WiFi calling را مشاهده کردید، یعنی تلفن شما از این ویژگی پشتیبانی می کند. در این مرحله می‌توانید با اتصال به یک شبکه wifi سیگنال‌های مخابراتی را دریافت نموده و تماس خود را برقرار نمایید.

کاربرانی که از ios استفاده می‌کنند در بخش تنظیمات phone خود گزینه WiFi calling را می‌توانند مشاهده کنند. این ویژگی در در اروپا و امریکا فعال بود و در کشور ما نیز بصورت پایلوت راه اندازی گردیده، ولی هنوز اطلاعاتی در مورد استفاده سراسری از این قابلیت منتشر نشده.

 

گروه تحقیقاتی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو - طراحی سایت

دنبال کردن این مطلب

حل مشکل "تارعکس گرفتن" گوشی ها

دوربین گوشی‌های هوشمند تنها یکی از قطعات داخلی آن است و احتمالا این قطعه هم مانند قطعات دیگر قابل جایگزینی با قطعه‌ای جدید است. این کار پول و تلاش کمتری را در مقایسه با خرید و راه‌اندازی یک گوشی جدید دیگر می‌طلبد. این هزینه می‌تواند متناسب با مدل گوشی و تعمیرکاری که به آن مراجعه می‌کنید، متفاوت باشد.

البته باید توجه داشته باشید که برای تعویض هر یک از قطعه‌های تلفن، پوشش آن را باز خواهند کرد برای اینکه بتوانند قطعه دوربین جدید را نصب کنند. بنابراین لازم است پیش از تحویل آن، از تمامی اطلاعات گوشی روی فضای ابری و یا کامپیوتر خود بکاپ بگیرید تا اطلاعات شما ایمن بماند.

اول از همه، شما ممکن است بخواهید هر گونه مشکل نرم‌افزاری و یا فیزیکی را برای تلفن همراه و دوربین آن بررسی کنید. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که لنز کثیف نیست و آخرین برنامه و سیستم به‌روزرسانی برای دستگاه نصب شده است. تنظیمات برنامه دوربین را مجددا تنظیم کنید، اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید. همچنین سعی کنید یکی دیگر از برنامه‌های دوربین را استفاده کنید که مطمئن شوید مشکل وابسته به نرم‌افزار نیست و دوربین را در موقعیت‌های مختلف آزمایش کنید. سازنده تلفن حتی ممکن است پیشنهاداتی برای مسائل خاص این‌چنینی داشته باشد.

اگر در نهایت نتیجه گرفتید که دوربین تلفن همراه شما آسیب دیده است، گام بعدی رفتن به دنبال یک تعمیرگاه است. برای این کار می‌توانید در اینترنت نیز جست‌وجو کرده و مغازه‌های تعمیر گوشی‌های هوشمند را در منطقه خود بیابید، البته دقت داشته باشید که بررسی‌های حرفه‌ای مشتری هر مکان را مد نظر داشته باشید. اگر شما برای گوشی خود گارانتی معتبر داشته باشید، تعویض این خدمات می‌تواند رایگان باشد و یا هزینه‌های کمتری نسبت به تعمیرات بدون گارانتی داشته باشد.

دنبال کردن این مطلب

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10

ویندوز 10 که جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت به حساب میاید و به زودی به صورت رسمی به بازار ارائه میشود دارای ویژگی های بسیاری است و امکانات بسیاری به آن اضافه شده است.

در کنار امکانات بسیار بعضی از امکانات قبلی در ویندوز های پیشین از دست رفته اند، یکی از این امکانات قابلیت غیرفعال کردن آپدیت اتوماتیک در ویندوز 10 میباشد که دیگر مانند دیگر ویندوز ها نمیتوانید از بخش مربوطه آن را غیرفعال کنید.

ضرورت این امر در کشور ما از آن جهت است که اکثر اینترنت های کاربران دارای حجم های محدود میباشد و ممکن است حجم اینترنت شما با آپدیت های اتوماتیک ویندوز به اتمام برسد.

در ادامه مطلب روش غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک در ویندوز 10 را آموزش خواهیم داد.

1. Run را باز کنید. (کلید Windows + R را بفشارید)

2. بعد از باز شدن پنجره، دستور زیر را در این پنجره بنویسید و اینتر را بزنید:

Services.msc

3. صفحه ای برای شما باز می شود؛ در لیست به دنبال گزینه‌ Windows Update بگردید و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا پنجره آن باز شود.

4. در این پنجره از قسمت Startup Type گزینه Disable را انتخاب کنید.

5. در پایین پنجره گزینه ای به نام Stop وجود دارد. کافی است بر روی آن کلیک کنید تا آپدیت خودکار ویندوز غیر فعال شود.

نکته: اگر بعدها تصمیم گرفتید اقدام به آپدیت ویندوز کنید، باید دوباره این راه ساده را بروید و بر روی دکمه Start کلیک کنید.

 

گروه تحقیقاتی و دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب
ratingValue4.9 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 984