آموزش فروش و تبلیغات الکترونیک

۴ تفکری که ثروتمندان نسبت به خود دارند

در دنیای امروزی، اندیشه هریک از ما بر جوانب مختلف زندگی‌مان تأثیر بسزایی می‌گذارد. گاهی اوقات، تفکر درست باعث پیشرفت ما و در بعضی مواقع برداشت غلط، مسبب اصلی شکست ما می‌شود.

یکی از جوانب زندگی ما که اهمیت بسیاری دارد، جنبه کسب‌وکار و اقتصادی است که باعث تأمین نیازهای ما می‌شود. محققان نیز در مطالعاتی که داشتند، متوجه شدند آنچه ثروتمندان در مورد خود می‌اندیشند، تأثیر مستقیمی بر موفقیتشان دارد. به همین علت می‌خواهیم ۴ مورد از تفکراتی را که ثروتمندان در مورد خود دارند، بررسی کنیم.

خود پنداره بالایی داشته باشید

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید در خود اندیشه‌ای بسازید مبنی بر اینکه شما توانایی تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند را دارید. برای شغلی که می‌خواهید داشته باشید لباس بپوشید و مانند فردی که می‌خواهید تبدیل به او شوید فکر کنید؛ زیرا زمانی که خود پنداره شما شکل گرفت، همیشه رفتاری مانند آن خواهید داشت.

از محیط امنتان خارج شوید

هریک از ما انسان‌ها به دنبال ساخت محیطی هستیم که در آن آسایش داشته باشیم؛ اما گاهی اوقات، همین محیط امن باعث می‌شود که نتوانیم میزان عملکرد خود در کسب‌وکارمان را افزایش دهیم. دلیل آن نیز ساده است؛ زیرا ما می‌خواهیم زمان بیشتری در آن محیط سپری کنیم و درنتیجه زمان و انرژی کمتری برای کارمان خواهیم داشت.

از نظر محققان، ماندن در محیط امن، بسیار ساده و راحت است و همین راحتی باعث می‌شود آسایش را به درآمد یا موفقیت کمتر ترجیح دهید. به همین دلیل، اگر می‌خواهید پیشرفت کنید باید از محیط امن خارج ‌شوید و برای رسیدن به آنچه مد نظر دارید، تلاش کنید.

همیشه مثبت فکر کنید

برخلاف ماشین‌آلات که احساسی نسبت به موفقیت یا شکست ندارند، انسان‌ها به‌شدت تحت تأثیر احساسات قرار می‌گیرند. گاهی اوقات، یک تفکر منفی باعث دلسرد شدن فرد می‌شود و سطح عملکرد را کاهش می‌دهد.

ثروتمندان به این موضوع آگاه هستند و به خود آموزش داده‌اند که نسبت به خود تفکر مثبتی داشته باشند. اگر می‌خواهید سطح عملکردتان را افزایش دهید، باید طرز تفکرتان در مورد توانایی‌هایتان را تغییر دهید و دید مثبتی به آن‌ها داشته باشید. درواقع برای رسیدن به موفقیت، تفکر مثبت باید تبدیل به یک عادت برای شما بشود.

خودِ ایده‌آل بالایی داشته باشید

هر یک از ما، یک خودِ واقعی و یک خودِ ایده‌آل داریم. آنچه هم‌اکنون هستیم، خود واقعی می‌گویند و آنچه قصد داریم به آن برسیم نیز خود ایده‌آل نامیده می‌شود.

هرگز اجازه ندهید که خود ایده‌آل، شما را در همان شرایط متوسط نشان دهد. درواقع خود ایده‌آل باید برای شما تبدیل به یک انگیزه‌ی انرژی‌بخش شود تا بتوانید با اندیشیدن به آن، میزان عملکردتان را افزایش دهید.

 

گروه تبلیغات و بازاریابی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

آموزش فروش، درک مشتريان ستيزه‌جو

یک فروشنده احتمالا هر روز ممکن است با مشتريانی ستيزه‌ جو مواجه شود، به همین علت در آموزش های فروش که معمولا شرکت ها برای فروشندگان خود می گذارند؛ فروشندگان یاد می گیرند که چگونه با مشتریان برخورد کنند. اگر شما یک فروشنده باشید با این مورد برخورد کرده اید که کسانی به خاطر اشتباه‌ های زندگی شخصی خودشان، یا هر علت دیگری هنگامی که به فروشگاه شما می آیند با شما به گونه‌ای ناشایست رفتار می ‌کنند.

آموزش های فروش به یک فروشنده می آموزد که با هر تیپ شخصیتی چگونه کنار آید. خریداران ممکن است که طعنه ‌آميز يا اهانت ‌آميز صحبت کنند حتی اين افراد ممکن است برای شما قسم بخورند، تهديدتان کنند يا شما را بترسانند.

دومین گام در آموزش های فروش برای مواجه با مشتريان خشمگين اين است فروشنده بداند که در حالی که اين رفتار آن ها به سمت فروشنده هدايت می ‌شود (و اين می ‌تواند به طور شخصی اهانت آميز باشد)، سرچشمه واقعی اين خشم خریدار هر جايی می ‌تواند باشد اما، این فروشنده است که باید این مسئله را مدیریت کند و این درک با آموزش های فروش امکان پذیر است. معمولا فرد خشمگين به عنوان يک فرد مجزا با شما اوقات تلخی نمی ‌کند، آن شخص معمولا با شما به عنوان کارمند يک سازمان خطاکار و بی‌مسئولیت برخورد می ‌کند.

از آنجايی که فرياد زدن يا توهين کردن به تمام سازمان کار سختی است، مشتری عصبانی خشم خود را به سمت شما نشانه خواهد رفت. فروشنده ی باهوش با یادگیری گام های اثربخش در آموزش های فروش به راحتی با این مشکل کنار می آید.تعامل با اين‌گونه افراد مشکل است و با آموزش های فروش از بسیاری از مشکل های شما کاسته می گردد اما، اگر آموزش های فروش برای شما مفهومی بی ارزش باشد و تمایلی به این گونه آموزش ها نداشته باشید تنها يک برخورد با اين افراد می ‌تواند روز شما را تباه کند.

تکنيک‌ های زيادی وجود دارد که می توانيد برای درک مشتریان ستیزه‌جو از آن ها بهره‌مند شويد، آموزش های فروش به دنبال اين است تا به شما کمک کند به راحتی بفهمید هنگامی که مشتريان خشمگين خشم‌شان را بر شما فرود می ‌آورند چه اتفاقی ممکن است رخ دهد. در اولین گام، آموزش های فروش؛ در درک افراد عصبی به فروشنده کمک می ‌کند تا فروشندگان کمتر واکنش نشان دهند و کمتر اعتدال شان را از دست دهند.

 

دپارتمان فروش و بازاریابی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

تاثیر نام تجاری مناسب در جذب مشتری

در خصوص تاثیر نام تجاری و انتخاب لوگو مناسب، بسیار بحث شده و به موازات این موضوع مدیران روابط عمومی و بازاریابی شرکت ها و سازمان های بزرگ توانسته اند با انتخابی مناسب به خوبی برای سازمان مطبوع خودشان کسب سود و در آمد نمایند. همان طور که می دانیم آمیخته بازاریابی یا همان ۴P که از اصول مهم و اساسی بازاریابی محسوب می شوند عبارت اند از:

Product (محصول)
Price (قیمت)
Promotion (ترفیع)
Place (مکان و توزیع)
به موازات آمیخته بازاریابی به Pهای دیگر هم اشاره شده همچون: Process ,Packaging ,People ولی یک نکته بسیار مهم وجود گزینه ای جدید در موفقیت برند و در نهایت شرکت آن هم P دیگری که اصطلاحا به آن Purple Cow یا گاو بنفش گفته می شود. اشاره مستقیم مفهوم این اصطلاح جدید این است که: دیده شو.

این موضوع با ایجاد یک تمایز درست و منطقی در برابر سایر رقبا برای اینکه به چشم بیاییم و در انبوه رقبا دیده شویم قابل توضیح است؛ همانطور که می دانیم گاو هایی بارنگ ها سفید و قهوه ای و حتی سیاه وجود دارند حال اینکه یک گاو با رنگ جلب کننده بفش در یک گله گاو قرار گیرد و به راحتی قابل تشخیص است و این امر میسر نخواهد جز با ارائه محصولی جدید و با کیفیت و یا داشتن نام تجاری خوب به همراه لوگوی مناسب که دو مورد آخر موضع دو بخش بحث می باشند که در بخش اول به نام تجاری می پردازیم

با توجه به توضیحات داده شده انتخاب نام تجاری مناسب باعث جذب مشتریان بیشتری خواهد شد از این جهت با بررسی نام های تجاری مطرح دنیا مهمترین ویژگی های زیر شناسایی شد:

۱- تعداد سیلاب ها و واژه های یک اسم تجاری مهم می باشد، به علت اینکه امروزه شرکت های بزرگ نام های تجاری طولانی تری رو برای خودشان ار قبل انتخاب کردند بهتر است نام هایی با تعداد واژه های کمتر و کوتاه تر انتخاب شود و اگر طولانی شد با سیلاب های پیوسته و دارای اهنگ مشخص برگزیده شود مانند: کوکاکولا

۲- بتواند در ذهن شخص مخاطب (مشتری) نقش ببندد به طوریکه یادآوری اسم در ذهن فرد راحت تر صورت پذیرد، به این توضیحات دقت کنید:

الف) با انتخاب اسم کوتاه که در مورد قبل توضیح داده شد و یا با کمک خلاصه نوشتاری و کوتاه نویسی که معمولا اولین حرف از واژه ها برگزیده می شود صورت می پذیرد. مانند: نام تجاری Skype از جمله کوتاه “Sky Peer to Peer” گرفته شده است (آسمان جفت به جفت).
ب) بتواند مفهوم خاصی را برساند. مانند: اصطلاح Sony از دو کلمه الهام گرفته است، “Sonus” یک کلمه لاتین به معنای صدا و یک اصطلاح عامیانه آمریکایی “Sonny” به معنای نوجوان زرنگ.
ج) ترکیبی از کلمات با معنی باشد. مانند: Verizon یک ترکیب از دو عبارت است، Veritas (کلمه لاتین برای “حقیقت”) و horizon (افق).

۳- با موضوع فعالیت شرکت یا سازمان شما در ارتباط باشد و بتواند جنبه اصلی محصول شرکت را بیان کند مانند: استفاده اولیه شرکت سامسونگ قبل از معروف شدنش از نام سامسونگ دیجیتال بروی محصولات خود.

۴- سلیس و راحت بیان شود. مانند: املای نام تجاری Sony و مقایسه ان با نام تجاری Hiesense که به نظر نام تجاری سونی راحت تر نگارش می شود.

۵- انتخاب نام تجاری با تلفظی خاص و منحصر به فرد با کمک جابجایی یا تبدیل یک یا چند حرف. مانند: کلمه Telegraph را به Telegram تبدیل‌شده است.

در این نوشته سعی شد به اختصار در خصوص نحوه انتخاب نام تجاری خوب اصل مطلب بیان شود البته عدم استفاده از مواردی همچون: تخصیص ندادن یک محدوده خاص جغرافیایی به اسم شرکت، توجه به ریشه مناسب نام تجاری، تحقیق قبل از انتخاب نام تجاری در خصوص اینکه به زبان محل قومی معنی بدی داشته باشد و عدم تقلید از شرکت های دیگر نیز حائز اهمیت می باشد. در بخش دوم تحقیق به موارد مهم در انتخاب یک لوگوی موفق می پردازیم.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

هنر فروشنده گی

هر فروشنده بايد :

بداند كه هنر او رسوخ در فكر و ذهن مشتري است.

بداند كه بايد از رقيب و همكار تعريف كنيد.

بداند كه بايد كار و شغل و محصول خود را دوست بدارد.

بداند كه بايد با افتخار در جايگاه و سازمانش كار كند.

بداند كه موفقترين مديران عامل دنيا از كوچكترين كارها (كف بازار ) آغاز كرده اند.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

خوش قول باشید

یکی از مباحث بسیار مهم در امر آموزش فروش و آموزش بازاریابی، خوش‌قول بودن و عمل به وعده‌ها است. در این مقاله به راهکارهایی جهت احترام به مشتری و افزایش رضایت آنان از کسب‌وکار ارائه خواهیم کرد.

چندوقت پیش فروشنده‌ای بعد از یک تماس تلفنی برای فروش، به دیدن من آمد. او پانزده دقیقه دیر کرده بود. او متوجه نبود که من از تاخیر او کمی ناراحت شده بودم؛ ولی شما درباره آن فکر کنید. آیا برایتان پیش آمده که به مطب دکتر یا دندان‌پزشکی رفته باشید و بیست دقیقه معطل شده باشید؟!

و این اتفاق درست بعد از آنکه برای سر وقت رسیدن، بسیار عجله کرده‌اید تا به عنوان مثال، سر ساعت ۴ در مطب دندان‌پزشک حاضر باشید،اتفاق افتاده است! واقعا عصبانی می‌شوید، اینطور نیست؟

سوال من این است: «چرا باید مشتری احتمالی را در معرض چنین تجربه‌های دردناکی قرار دهیم؟»

وقتی مشتری احتمالی وقت می‌گذارد تا با شما ملاقات کند باید هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا ملاقات درست سر وقتی که مقرر کرده‌اید صورت گیرد. این امر به این معنی است که طوری برنامه‌ریزی کنید که پنج تا ده دقیقه زودتر از وقت قرار ملاقات در محل مشتری حاضر باشید.

با انجام دادن کارهای زیر می‌توانید به وقت خود و مشتری احتمالی احترام بگذارید:

طوری برنامه‌ریزی کنید که بی‌دلیل وقت صرف رفت‌و‌آمد نکرده باشید. بطور مثال از حضور مشتری در محل کارش مطمئن شوید و از قبل قرار ملاقات را تنظیم کنید تا مشتری در محل کارش حضور داشته و وقت ملاقات با شما را داشته باشد.
بسیار کم پیش می‌آید که به‌ خاطر پیشامدی نمی‌توانید به قرار ملاقات بروید: سعی کنید در چنین مواقعی قبلا تلفن کنید و مساله را شرح دهید یا به‌جای خود یکی از همکاران را بفرستید.
از آخروقت اداری (مثلا پنج‌و‌نیم تا شش) برای ایمیل‌های تشکر استفاده کنید.
برای خود یک وسیله کمکی برای زمان‌بندی روزانه بخرید و هر روز از آن استفاده کنید.
هرگز بیش از ظرفیت خود قرار ملاقات نگذارید، اگر نمی‌توانید در روز و ساعت معینی به ملاقات بروید آن را رک‌ و راست بگویید و قرار ملاقات را به روزی موکول کنید که سرتان شلوغ نیست.
اگر مشتری شما قبل از اینکه شما را ملاقات کند، نیاز به چند دقیقه وقت دارد تا مسائل روزانه خود را در محل کارش حل کند، و به خاطر این امر شما ناچارید دقایقی را منتظر بمانید، در اتاق انتظار بی‌تابی نکنید! ناکامی شما خود را نشان خواهد داد و به‌طور منفی بر فضای عاطفی ملاقات اثر خواهد گذاشت.

با رعایت نکات فوق می‌توانید اعتماد مشتری را جلب نمایید و به او این اطمینان را بدهید که برای وقت مشتریان خود ارزش قائل هستید.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

عاداتی که اغلب مدیران موفق در خود ایجاد کرده‌اند

به‌احتمال زیاد، دستاورد‌های مهم در زندگی‌ شما برحسب شانس به دست نیامده‌اند. موفقیت در میان چیزهای دیگر، معمولا شامل کار سخت، استقامت و همچنین یک شبکه‌ی حمایت و دوست‌ داشتن از طرف دوستان و خانواده است. اما اغلب عنصر دیگری به این ترکیب افزوده می‌شود که نظم نامیده می‌شود. در اینجا مدیرانی را می‌بینید که عادات روزانه‌ی خود را به اشتراک می­‌گذارند و این عادات باعث پیشرفت و تثبیت آن‌ها در آن مرحله شده است.

1 . قبل از قهوه ، آب بنوشید

پاتریک آندریا، مدیرعامل HomeToGo موتور جستجوگری برای اجاره در زمان تعطیلات در سراسر جهان، می‌گوید:

هنگام صبح قبل از این­که دستگاه قهوه را روشن کنم، یک لیوان بزرگ آب می‌نوشم تا روز تعطیل خود را شروع کنم. این امر باعث می‌شود تمام حواستان بیدار شوند و متابولیسم شما آغاز شود.

2 . هر صبح ورزش کنید

مایک تاچن، مدیرعامل شرکت نرم‌افزار یکپارچه‌سازی ابر و داده‌های بزرگ Talend که پنجمین IPO تکنولوژی سال در ماه جولای شد، معتقد است:

ورزش، من را به لحاظ ذهنی و فیزیکی سالم می‌­کند. من در خانه و محیط کار، یک رویکرد داده-محور دارم و اصول مشابهی نیز برای سلامتی اجرا می‌کنم؛ این­که برخی موارد را بررسی می­‌کنم مانند مقدار وزن و تعداد تکراری که برای هر تمرین انجام می‌دهم. در نتیجه نوع دوچرخه‌سواری من به بخش‌­های مختلفی تقسیم می‌شود و اهداف خود را این­‌گونه تعیین می‌کنم.

3 . به مدت نیم ساعت مدیتیشن کنید

پیتر آروایی، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت نرم‌افزار ارائه آنلاین پرزی می‌گوید:

من مدیتیشن را شروع کردم زیرا حتی قبل از این­که هر روز به دفتر برسم، احساس سرگشتگی می‌کردم. این­که در تقویم خود می‌دیدم از ساعت ۷ صبح تا ۵ و نیم بعدازظهر قرار ملاقات دارم، باعث شده ‌بود ذهنم فعالیت زیادی داشته باشد و فهمیدم که گاهی باید این فعالیت را برای بهتر شدن ذهن کم کرد. انجام ۲۵ دقیقه مدیتیشن در ابتدای هر روز صبح، این امکان را به­ من می‌دهد تا در برابر استرس مقاوم باشم و برنامه‌های خود را به‌صورت مؤثرتری اولویت‌بندی کنم. مدیتیشن باعث ‌شد به‌ جای پرش برای حل موضوع، در برابر موقعیت‌­های بیشتر، ذهنی کنجکاوی داشته باشم. به این موضوع پی بردم که صرف زمان برای خود باعث شد همان شخصی باشم که می­‌خواستم و به‌گونه‌ای خود را تغییر دهم که به موفقیت دیگران کمک کنم.

4 . اولین کار وصل شدن به اینترنت است

اسکات اندرسون، مدیر بازاریابی ارشد شرکت مدیریت تجربه مشتری سیتکور می‌گوید:

اولین کاری که هرروز صبح انجام می­‌دهم این است که گوشی آیفون خود را برمی­‌دارم و ۶ کانال اطلاعاتی را می­خوانم؛ ۱) ایمیل­‌های کاری که شب قبل به دستم رسیدند ۲) این­که دوستان و خانواده‌ام چه­ کار می­‌کنند- فیس‌بوک) ۳) اینکه افراد مربوط به حرفه و شغلم چه کار می‌­کنند (لینکدین) ۴) یک نگاه اجمالی کنجکاوانه به کانال­‌های برجسته‌ی تکنولوژی که دنبالشان می‌کنم (توییتر) و سرتیترهای دو برنامه خبری ۵) حزب راست و ۶) حزب چپ...

۱۰ دقیقه طول می­‌کشد تا روز خود را با یک نگاه وسیع از تمام موضوعاتی که می‌توانند روز من را تحت تأثیر قرار دهند، شروع کنم. قبل از این­که دوش بگیرم، به اولویت‌هایم رسیدگی کرده‌ام.

5 . به آنچه میگویید عمل کنید

جیسون مک کانن، مدیرعامل شرکت وریدسک می‌گوید:

معتقدم که داشتن انرژی درست و گوش دادن فعالانه به مشتری­‌ها و تیم خود، کلید موفقیتمان بوده است؛ بنابراین این­ کار را جزئی از کارهای روزانه خود می­‌دانم. به‌جای نشستن پشت میز، دوست دارم حرکت کنم؛ هر روز با تیم خدمات به مشتریانم ملاقات می­‌کنم تا از نظر طرفدارانمان مطلع شوم و نگاه‌ها و نظرات نسبت به محصول جدید را بدانم. ما این فرهنگ فعال را در دفتر خود پذیرفته‌ایم، بنابراین شما می‌توانید من را در باشگاه محل کار که در اردوهای آموزشی شرکت مشارکت کرده‌ام یا آموزش یوگا پیدا کنید.

6 . وظایف روز بعد خود را اولویت بندی کنید

ژاکلین بامگارتن، بنیان‌گذار و مدیرعامل راه‌اندازی تکنولوژی تسهیم قایق بوت ستر معتقد است:

چند لحظه را هر شب به شناسایی نوآوری­‌ها یا فعالیت‌هایی که برای پیشرفت شرکت در روز بعد مهم هستند، اختصاص می‌دهم. من آن­ها را به گروه‌های جمع‌آوری کمک مالی، عملیات، توسعه‌ی منابع، مذاکره یا برنامه‌ریزی استراتژیک در «لیست سیاه» خود که همیشه همراهم است، تقسیم می‌کنم. اول از همه، با دشوارترین و پیچیده‌ترین مسائل درگیر می‌شوم. سعی می­‌کنم لیست مهم خود را به ۵ مورد محدود کنم و طی روز آن را بررسی می‌کنم و به عوامل مختل­‌کننده‌ی حواس مانند ایمیل بی­‌توجهی می‌کنم. اولویت‌بندی، کلید مدیریت زمان و کار من روی نوآوری­‌ها است که بیشترین تأثیر را بر کسب ‌و‌ کار دارد. در طول یک روز ممکن است دو یا سه بار لیست خود را اولویت‌بندی کنم.

7 . هر روز با کارمندان خود احوالپرسی کنید

یاکیر گولا، مؤسس خدمت تحویل آنی فروشگاه خرده‌فروشی goPuff معتقد است:

شرکت شما به‌اندازه‌ی تیمتان قوی است. حفظ یک محیط کاری دوستانه، یکدست و تولیدکننده، مخصوصا برای تازه­‌کارها و شرکت­‌هایی با دوره‌ی رشد بلندمدت بسیار بااهمیت است. با لبخند وارد دفتر خود شوید، حتی اگر استرس دارید و تظاهر می‌­کنید، احوال همکارانتان را بپرسید و گشاده‌رو باشید. کارمندانتان وقتی احساس کنند به آن­ها، کارشان و همکارانشان توجه می­‌شود، کوشاتر، متمرکز‌تر و بهتر کار می­‌کنند.

8 . آداب شامگاه را حفظ کنید

بتانی کوبی، مؤسس و مدیر عامل Technology Will Save Us، شرکتی که کار فروش کیت‌­های برندگان جایزه «مال خودتان کنید» و «ابزار دیجیتال» را برای کمک به کودکان به‌منظور ساخت، بازی کردن، کدگذاری و اختراع با استفاده از تکنولوژی دارد، می‌گوید:

من به سبک جهانی کار می­‌کنم، پس یک روال کاری متناسب با آن را انتخاب کرده‌­ام. تا ساعت ۷ بعدازظهر در دفتر هستم، شام را با خانواده‌ام می­‌خورم و در مورد روزم صحبت می­‌کنم. وقتی پسرم خوابید، معمولا ایمیل‌­هایم را چک می‌­کنم و قبل از این­که به رختخواب بروم، برای روز بعد برنامه‌ریزی می­‌کنم. آدابی مثل قرار گذاشتن یک شب در هفته و صرف شام Friday Shabbat هم برای وقت‌­گذرانی با همسرم دارم.

9 . با افراد غیر کاری زیر نظر خود ارتباط برقرار کنید

آکاش نیگام، از مؤسسان و مدیر عامل برنامه پیام‌­رسانی Blend می‌گوید:

اصلی­‌ترین سرمایه‌گذاران شما کسانی هستند که چکی به ­شما تحویل نمی­‌دهند. ممکن است این شخص یکی از اعضای خانواده شما یا هم‌اتاقی‌تان باشد و من حتما حداقل چند دقیقه را در روز به صحبت کردن با آن­ها در مورد زندگی می‌­گذرانم. این اشخاص همیشه بهترین نقطه‌ی قلب شما را اشغال می­‌کنند، با بی­‌طرفی در مورد مشکلات صحبت می­‌کنند و در تمام طول مسیر صمیمانه در کنار شما می‌­مانند. داشتن اشخاصی­ که با شما در مورد هر چیزی غیر از تنش‌­های کاری صحبت کنند، بسیار باارزش است. این صحبت‌­ها ذهن مرا آزاد و کمک می­‌کنند تا با آرامش بیشتری به کار کردن بازگردم.

10 . گاهی قدم بزنید 

کریس جیوردانو، مدیر عامل شرکت مصرفی کلود MiMedia می‌گوید:

من هر روز طبق عادت برای قهوه خریدن، قدم می‌­زنم، یک مسیر طولانی و در این مدت به فکر کردن، حل مسائل و ایده­‌های پیشی گرفتن در رقابت مشغول می­‌شوم. بعضی از بهترین ایده‌­های حل مسائل مصرف­‌کنندگان، معرفی محصولات جدید و حتی جزئیات لحظه‌ای مثل طراحی و سایر موارد طی همین زمان به ذهن من خطور می‌­کنند.

11 . روی تمرینات تنفسی کار کنید

آرناود دوماس دی راولی، رئیس Gaatrend USA، سازنده مایع الکترونیکی برای Alfaliquid معتقد است:

روز شما با بیدار شدن سر ساعت ۵ صبح طولانی­‌تر به ­نظر می­‌رسد و به­ هوش ماندن در طول روز مشکل‌­تر خواهد بود. ساده‌­ترین راهی که در طول روز به تأمین انرژی ازدست‌رفته کمک می­‌کند، ۱۵ دقیقه استراحت از طریق تمرینات تنفسی است. من فقط چشم­‌هایم را روی هم می­‌گذارم و نفسم را به‌آرامی از طریق بینی داخل می­‌کشم، نفسم را برای یک یا دو ثانیه نگه می­‌دارم و از شکمم بیرون می­‌دهم، (اجازه می­‌دهم) هوا به‌طور طبیعی خارج شود. اگر روی دم و بازدم تمرکز کنید، حتما در موقعیت مراقبه قرار می­‌گیرید و آماده ادامه دادن دومین قسمت روز خواهید بود، درست مثل این­ است که چند ساعت خوابیده‌اید.

12 . اهدافتان را مشخص و یادداشت کنید

آتا گونزالس، مؤسس G FarmaLabs معتقد است:

به ­نظر من چیزی ­که مردان را از پسران جدا می­‌کند، لزوما اندازه اسباب‌بازی‌های آن­ها نیست. در عوض فکر می‌­کنم که موفقیت با تلاش سخت، ساعات کار طولانی و پیگیری مستمر هر هدفی به­ دست می­‌آید. شخصیت کارآفرینانه‌ای که گاهی اوقات متزلزل و ضعیف است، اما توانایی سریع روی پای خود ایستادن، برگشتن به سر کار و امتحان کردن دوباره آن را دارد. بسیاری از شخصیت‌­های موفق، شکست­‌های بزرگی تجربه کردند و هر زمان که شکست خوردند و به زمین افتادند، از نو به یادگیری دقیق پرداختند. هدف خود را تعیین کنید و به سختی رسیدن به هدفتان فکر نکنید، فقط تلاش کنید.

13 . سرمیز شام از کار حرفی نزنید

سو وستری، مدیر عامل Greenphire، یکی از ارائه‌دهندگان جهانی راهکارهای پرداخت بالینی، می‌گوید:

گذراندن وقت به شکل شام خوردن در کنار خانواده، همسر و دیگران، راه خوبی برای پایان دادن روز است. این زمان را با صحبت کردن از کار، خراب نکنید. این فرصت را برای دوری از کار یکنواخت مغتنم بشمارید، بخندید و تا جایی­ که می­‌توانید از زمانتان لذت ببرید.

14 . به یادداشته باشید همه چیز حول شما نمیچرخد

اسکات مودی، مدیرعامل و مؤسس K4Connect، کمپانی فعال در زمینه‌ی فناوری می‌گوید:

گاهی با کارآفرینانی روبرو می­‌شوم که روی توسعه‌ی برند خود بیشتر از شرکتشان تمرکز می­‌کنند. چه در زمان توئیت گذاشتن یا صحبت کردن، بیشتر به خودشان و نه حتما شیوه شروع کارشان می‌­پردازند. از دست دادن دیدگاهی که ایجاد کرده‌اید، چیزی ­که روی آن تمرکز کرد‌ه‌اید، در دنیای رسانه­‌های جمعی امروزه بسیار ساده است؛ اما این تمرکز باید روی توسعه شرکت باشد که شامل برند هم می­‌شود. در واقع اگر خوب از پس این ­کار بربیایید، شاهد اتفاقات خوبی هم خواهید بود. این موضوع شامل برند شخصی خودتان هم می‌­شود البته اگر فکر می­‌کنید هنوز برایتان مهم است.

 

تهیه شده توسط دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

سهم بازار و کاربرد های آن در بازاریابی

برای موفقیت در دنیای تجارت و بازاریابی باید با بعضی از اصطلاح ها آشنا بود. یکی از این اصطلاح ها سهم بازار است، سهم بازار درصدی از یک بازار است که تعریف شده تحت عناوینی همچون واحد سود دهی می باشد که توسط مدیران ارشد بازاریابی محاسبه می شود.

بازاریابان نیازمند آن هستند تا بتوانند هدف های فروش را در سهم بازار ترجمه و ترکیب نمایند زیرا این امر با رشد همراه با بازار یا با گرفتن سهم رقبا نشان داده می شود. آخرین مورد به دلیل تغییر های موجود در دیدگاه رقابتی همیشه سخت تر انتخاب می شود و غالبا منجر به انجام یک سری اقدام های فنی می گردد.

سهم بازار در حال افزایش یکی از مهمترین هدف های تجارت است. مهمترین فایده استفاده از سهم بازار وابستگی کمتر آن به متغیر های اقتصادی است، در غیر اینصورت سهم بازار در حال افزایش ممکن است برای سازندگان محصول های پر خطر، خطرناک باشد به ویژه محصول هایی که در داخل فروخته می شوند چون ممکن است مربوط به قابل اعتماد بودن سهم بازار باشد.

گفته می شود سهم بازار، کلیدی است که نمایانگر رقابتی بودن بازار است یعنی یک شرکت تا چه اندازه توسط تغییر های موجود، درآمد حاصل از فروش خوب را تکمیل می کند و تا چه اندازه می تواند به مدیران کمک کند تا تقاضای اصلی و انتخابی موجود در رَد انتخاب های مشتریان در میان رقبا را ارزیابی نمایند. به طور کلی، تقاضای فروش( رشد نهایی بازار ) کم هزینه تر و پر منفعت تر از آن چیزی است که با گرفتن سهم از سهم رقبایی که می توانند نمایانگر مشکل های طولانی مدت جدی باشند در نظر گرفته می شود، که خود نیازمند سازگار پذیری خاصی است. به طور مشابه در خط تولید یک شرکت، روند سهم بازار برای محصول های منفرد به صورت نشانگر های اولیه در نظر گرفته می شوند.

اگرچه سهم بازار احتمالاً مهمترین واحد بازاریابی است که اهمیت دارد اما، به طور کلی به عنوان روش متفاوت از برآورد سهام بازار نه تنها در یک زمان خاص بلکه در هر زمانی به حساب نمی آید. دلیل این تفاوت ها؛ تفاوت در دیدگاه هایی است که از طریق آن ها این سهام مورد مشاهده قرار می گیرد. همچنین تحقیق ها نشان داده است که سهم بازار در میان شرکت های رقابت کننده امتیازی مورد علاقه است. با این حال متخصصان در مورد معیار هایی که مبنای سیاست های اقتصادی می باشند گفتگو می کنند.

کاربرد فوق الذکر در مورد سهم بازار به عنوان مبنایی محکم؛ سیستمی را به وجود می آورد که در آن شرکت ها نسبت به عملکردشان و با بررسی دقیق سهم بازار رقبایشان، تصمیماتی را اتخاذ می نمایند.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

ذهن ثروتمند بسازیم

 ما همیشه نمی توانیم یک شخص را به خاطر خودرویی که سوار است و یا حساب بانکی ای که دارد ثروتمند یا فقیر خطاب کنیم.

ثروتمند بودن یعنی زندگی کردن به شیوه ی خودمان با توجه به امکاناتی که داریم و نه محدودیت هایمان.
فردی که ذهن و تفکر ثروتمند دارد همواره بدون این که تراز بانکی او چگونه است ثروتمند است.

او همواره به دنبال امکانات می گردد و به شیوه خود زندگی می کند. فردی که ذهن و تفکر فقیرانه دارد از سویی ممکن است خانه ای بزرگ داشته باشد و لباس های گران قیمت برتن کند ولی در ذهنش همواره ترس از آینده و سوء ظن به اطرافیان وجود دارد. او همواره تلاش می کند تا از چیزی که بیش از دیگران دارد و یا به طور اتفاقی آن را به دست آورده محافظت کند

ذهن ثروتمند هرکجا که هست و در هر شرایطی از جهان اطرافش مهارت پول سازی را دارد. زمانی که این مهارت را به دست آوریم خودمان را یک فرد تلاشگر خواهیم دید و تمام افرادی که دراطرافمان هستند موجب رونق بخشیدن در کارمان می شوند.

به خاطر همین موضوع است که اگر تمام ثروت یک فرد با ذهن ثروتمند را بگیریم در مدت زمان کوتاهی دو باره تمام آن را به دست خواهد آورد.

خیلی ساده است زیرا:
تنها چیزی که نمی توانیم از او بگیریم توانایی فکر کردن به طرز ثروتمندانه است که نتیجه ی آن پول سازی است.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

طرح کسب و کار در استراتژی بازاریابی چیست؟

طرح کسب و کار یک بیانیه رسمی از هدف های کسب و کار، دلایلی که آن ها قابل دستیابی هستند و برنامه ای برای رسیدن به آنها است. همچنین ممکن است شامل اطلاعاتی راجع به سابقه ی سازمان یا تیم تلاش کننده برای رسیدن به آن هدف ها باشد.

طرح کسب و کار ممکن است تغییر هایی در درک نام تجاری توسط مشتری، ارباب رجوع، مالیات دهندگان، و یا جوامع بزرگت را هدف قرار دهد.

در موارد دارای سود؛ سهامداران خارجی شامل سرمایه گذاران و مشتریان هستند.

در موارد بدون سود؛ سهامداران خارجی شامل اهدا کنندگان و ارباب رجوع خدمات بدون سود می باشند.

برای سازمان های دولتی، سهامداران خارجی شامل :

مالیات دهندگان
سازمان های دولتی سطح بالاتر
و نهاد های وام های بین المللی
مانند :

صندوق بین المللی پول
بانک جهانی
سازمان های اقتصادی مختلف سازمان ملل متحد
بانک های توسعه می باشد.

طرح های متمرکز بر امور داخلی؛ هدف قرار دادن هدف های بینابینی مورد نیاز برای رسیدن به هدف های خارجی را هم هدف قرار می دهند. آن ها ممکن است از توسعه یک محصول جدید، یک سرویس جدید، یک سیستم جدید IT و یا بازسازی امور مالی، نوسازی یک کارخانه یا بازسازی یک سازمان را پوشش دهند. یک طرح کسب و کار داخلی اغلب در ارتباط  با کارت های امتیاز متوازن یا یک لیست از عوامل بحرانی موفقیت توسعه می یابد و این اجازه را می دهد تا موفقیت این طرح با استفاده از معیار های غیرمالی اندازه گیری  شود. طرح های کسب و کاری که امور داخلی را شناسایی و هدف قرار می دهند ولی تنها راهنمایی کلی برای دستیابی به آن را ارائه می دهند برنامه های استراتژیک نامیده می شوند.

برنامه های عملیاتی هدف های یک سازمان داخلی، گروه کاری یا بخش را توصیف می کنند. طرح های پروژه ایی، که گاهی اوقات به عنوان چارچوب پروژه شناخته می شوند نیز هدف های یک پروژه خاص را توصیف می کنند. آن ها همچنین ممکن است جایگاه پروژه را در هدف های استراتژیک بزرگتر سازمان مشخص کنند.

به این ترتیب برای شروع یک فعالیت موفق تهیه کردن یک طرح کسب و کار، با توجه به در نظر گرفتن تمامی شرایط می تواند موفقیت فعالیت ها را تضمین نماید.

 

دپارتمان بازاریابی و فروش شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

هر آن چيزی كه برای طراحی يك وب سایت لازم است

یکی از اصلی ترین مواردی که در تهیه و طراحی­ سایت ، قبل از ساخت آن باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله ی تعیین اهداف طراحی سایت می باشد. چون  قرار است محصول­ ها و خدمات در بازار های هدف ارائه شوند، لازم است که برای هریک از بازار های هدف نیاز ها و تقاضا ها و انتظار های بازار را مشخص کنیم، همچنین باید مشخص کنیم که قرار است چه چیزی در وب سایت خود قرار دهیم تا توجه مشتری را جلب کنیم.

از نکته های بسیار مهمی که در هنگام انجام امور تجاری در اینترنت و طراحی سایت باید به آن توجه داشت، تعریفی درست و واضح از محصول­ ها و خدماتی است که قرار است به فروش برسند، زیرا محصول­ هايي که در یک فروشگاه واقعی به فروش می رسد با محصول­ هايي که به صورت آنلاین فروخته می شوند و یا خدمتی که ارائه می شود، مشابه یکدیگر هستند، با این تفاوت که نحوه ی انجام کار ها با یکدیگر کاملا متفاوت است.

راهکار های بازاریابی اینترنتی در هر سایتی با توجه با محصولی که ارائه میگردد متفاوت است و توجه به مسائل مربوط به نوع محصول و خدمات از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تا دلیلی برای بازگشت مجدد مشتری به سایت وجود داشته باشد.

بسیاری از تاجر ها تصور می کنند که فروش محصول ­ها به صورت اینترنتی نیز، به همان صورت فروش سنتی در فروشگاه می باشد و این در حالی است که بعضی مواقع در فروشگاه های آنلاین امکان ارائه محصول­ های کمتری وجود دارد. برای برآوردن انتظار های مشتری ها و عدم شکست در بازار رقابت آنلاین، باید خدمات مرتبط با تجارت خود را به مشتری ها ارائه کنید. به طور مثال اگر در زمینه کتاب فروشی آنلاین کار می کنید، باید امکان ارسال کتاب به نقاط دور دست یا هدیه دادن آن به شخص دیگری در شهر دیگر وجود داشته باشد.

مثال دیگر اینکه یک وب سایت آژانس مسافرتی باید دارای خصوصیاتی از قبیل ارسال ایمیل ( که شامل اطلاعات درباره تعطیلات ویژه است )، سیستم رزرو بلیط، اجاره ماشین و … باشد. راهکار دیگر، ذخیره اطلاعات شخصی مشتری ها و کسب اطلاعاتی مانند شماره صندلی و محل مورد علاقه مشتری در هواپیما، نوع اتاق هتلی که معمولا رزرو می کند و … می باشد که مطابق با سلیقه مشتری بايد باشد. از طریق اطلاع از این خدمات در سایت، می توان مشتری های بیشتری بدست آورد. وقتی که قصد بازاریابی یک سرویس را به صورت آنلاین دارید، قطعاً نمی توانید همه چیز را بر روی کاغذ ترسیم کنید.

جلب اعتماد مشتری مسئله ای می باشد  که باید در نظر بگیرید تا برای مشتری ها قابل اعتماد شوید، بنابراین بهتر است در سایت خود صفحه ای قرار دهید و در آن اظهار نظر مشتری های معروف را ذکر کنید و اعتماد مشتری های آینده را نسبت به خرید از سایت جلب کنید. با اقدام به انتشار نظر مشتري­ هاي ديگر باعث افزايش شناخت مشتري های جديد نسبت به خدمت هاي ارائه شده در پايگاه اينترنتی مي­شويد و این عمل در نتيجه منجر به گسترش بازار هدف شما  خواهد شد.

 

دپارتمان طراحی سایت و بازاریابی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب
ratingValue4.9 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 1406