۶ پيشنهاد براي کارکردن با اينترنت کم سرعت!

اينترنت کند پديده غريبي نيست. اما راه‌هايي براي کنارآمدن با اين موضوع هست.
هيچکس از کار کردن با اينترنت کند لذت نمي‌بره؛ ارسال ايميل با حجم بالا، فرستادن فايل براي دوست و يا انتظاري که بابت باز شدن يک صفحه ساده بايد کشيد روح آدم رو فرسايش مي‌ده!
اما براي خيلي‌ها چاره‌اي جز کنار آمدن با اين شرايط نيست. در اين نوشته به چند روش براي کار کردن با اينترنت كم سرعت اشاره مي‌کنيم

فشرده‌سازي فايل‌ها
اگر مي‌خواهيد چند فايل ارسال کنيد بهتر است از فشرده‌سازي استفاده کنيد. کمپرس کردن فايل‌ها به شکل دراماتيکي حجم را کم‌ مي‌کند. Winzip و WinRAR دم دست‌ترين برنامه‌ها براي فشرده‌سازي هستند.

 

سرعت مرورگر را افزايش دهيد
گرافيک براي بسياري مهم است (و البته ما!) اما فراموش نکنيد که اينترنت کند چيز ديگري است. براي اين که گرافيک رو غير فعال کنيد:
۱- در بخش tools مرورگر سراغ internet option برويد
۲- حالا روي Advanced کليک کنيد
۳- بخش Multimedia را پيدا کنيد
تيک اين بخش‌ها رو حذف کنيد:
Play animations in Web pages
Play sounds in Web pages
Play videos in Web pages
Show pictures

دنبال کردن این مطلب

مشاهده سایتها بوسیله ماشین حساب ویندوز!!

حتما شما نیز تا بحال با ماشین حساب ویندوز کار کرده اید. اما در این ترفند قصد داریم به وسیله یک روش مخفی ، از طریق همین ماشین حساب کاری کنیم که بتوان کلیه سایت های اینترنتی را با آن مشاهده کرد. به نوعی آن را تبدیل به یک مروگر صفحات اینترنتی کرد!

برای این کار:
ابتدا به اینترنت وصل شوید.
برنامه Calculator را از طریق Start > All Programs > Accesroies اجرا کنید.
از منوی Help برنامه روی Help Topics کلیک کنید. خواهید دید پنجره جدیدی و مربوط به Help برنامه باز میشود.
اکنون از بالای پنجره ، سمت چپ ، محلی که عبارت Calclulator به چشم میخورد ، بر روی آیکون علامت سوال زرد کلیک کنید.
در داخل منو بر روی Jump to URL کلیک کنید. خواهید دید که پنجره کوچکی باز میشود.
اکنون کافی است در فیلد مخصوص Jump to this URL ، آدرس سایتی که میخواهید به آن وارد شوید مثلأ http://www.webresan.com وارد کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.حالا چند ثانیه صبر کنید تا پنجره سمت راست ، صفحه اینترنتی شما لود شود.
به این ترتیب شما یک مروگر مخفی در اختیار خواهید داشت.
توجه*برای وارد کردن آدرس اینترنتی ، وارد نمودن //:http الزامی است.

دنبال کردن این مطلب

روانشناسی رنگ در طراحی سایت

یکی از اصول بسیار مهم و کلیدی در طراحی صفحات وب، توجه به اصل رنگ بندی صفحات و استفاده از رنگ های مکمل و ترکیبی مطلوبی است که کاربران بتوانند بر اساس اصل سهولت و جذابیت صفحه، به مشاهده مطالب آن بپردازند. این که چه رنگی متناسب سایت های وب است، پرسشی است که کارشناسان وب، خیلی پاسخ جامع و کاملی برای ان ارائه نکرده اند و کم تر متخصان طراحی وب به مسئله روان شناسی رنگ ها در طراحی سایت، توجه کرده اند.
اما به هر حال یک اصل کلی وجود دارد که می گوید: در رنگ بندی یک صفحه، باید به این موضوع توجه شود که این رنگ قرار است در چه صفحه ای و با چه موضوعی به کار رود. یعنی اصل توجه به عملکرد و موضوع سایت، در رنگ بندی مطالب مهم است. سایت های دولتی و به طور کلی، سایت هایی با بازدید کننده بسیار بالا، معمولا از رنگ سفید برای زمینه صفحات و رنگ آبی برای لینک های صفحه و رنگ بنفش برای لینک های مشاهده شده که به عنوان default برنامه فرانت پیج نیز به کار می رود، استفاده می کنند.
سایت هایی که بیش تر جنبه شخصی دارند، از رنگ های مکمل استفاده می کنند. مثلا رنگ سبز پر رنگ در کنار سرمه ای، جذابیت خاصی به سایت هایی با موضوعیت بازرگانی می دهد و یا در طراحی سایت های کودکان، از رنگ های خیلی شاد استفاده می شود.
به هر حال توجه به کارکرد رنگ ها در طراحی صفحات وب از اهمیت مهمی برخوردار است. در ادامه این مطلب، فقط قصد یادآوری نوع روان شناسی هر رنگ درمخاطبان از دید روان شناسان داریم و فعلا در مورد این که چه نوع رنگی برای چه سایتی مناسب است، صحبت نمی کنیم. اگر چه این توضیحات، خود نیز بیان گر استنتاجات خوبی هستند که وب مسترها را در گرافیک سایت، به خوبی هدایت می کند.

1) بهترین رنگ نداریم! در مدیریت نوین یک اصل پذیرفته شده وجود دارد که یک بهترین شیوه مدیریت در کار وجود ندارد. ترکیب و هماهنگی و استقرار یک نظام در رنگ بندی صفحات وب نیز، چنین رویکردی دارد. تجربه و نوع علاقه و هنر web designer هست که سایتی را برای ما جذاب و سایتی دیگر را next می کنیم. نکاتی که می بایست در زمان طراحی گرافیکی سایت در نظر داشته باشیم به شرح زیر هستند:

1) اثر روان شناسی رنگ
2) قابلیت خواندن متون صفحات سایت . مثل سایت
3) رنگ متمم رنگ های انتخابی برای بک گراند، گرافیک ها، لینک ها و متون
4) وجود تطبیق رنگی بین لوگوها و آرم های صفحات با رنگ بندی متون و مطالب به کار گرفته شده
5) توجه به نوع مخاطب و بازدیدکننده بخش های مختلف سایت. سایتی مانند یاهو، که روزانه میلیون ها مخاطب دارد و از صدها بخش متنوع تشکیل شده است، برای هر بخش خود از یک چیدمان و رنگ بندی خاصی در طراحی صفحات اکتیو، استفاده کرده است. پنج اصل مهم :
لیست زیر مشخصه هایی از رنگ ها را که هنگام طراحی باید مدنظر داشته باشید بیان می کند:

1) رنگ ها اثر زیادی روی احساسات ما در 90 ثانیه اول دیدن میگذارند .
2) اثر رنگ می تواند بیننده را ترغیب به خرید یک جنس از شما کند.
3) رنگ ها رفتار ما را در برابر یک موضوع فقط تشدید نمی کنند، بلکه اثر خود را کاملا در رفتار ما نشان می دهند.
4) اثر گذاری رنگ در فرهنگ های مختلف گوناگون است.
5) هر رنگ به تنهایی یک پیام مخصوص به چشم بیننده می فرستد .به قول مک لوهان، رسانه همان پیام است.
روان شناسی رنگ ها
به طور کل، رنگ ها دارای خصیصه های خاصی هستند که در زیر به بخشی از این مولفه های موجود در رنگ ها اشاره شده است:
• سفید : اشاره دارد به صداقت، پاکیزگی، صمیمیت، ملایمت و معاصر بودن چیزی. سفید بهترین رنگ برای بک گراند های وب است. در تجارت سفید رنگ خستگی گیر و انرژی بخش است .

• سیاه : اشاره دارد به ظرافت، قدرت، دلیری، شهامت، فریبندگی، شیطان، مهارت و باستان. مشکی برای رنگ متن روی یک پس زمینه روشن ایده آل است. این رنگ به عنوان رنگ پس زمینه چشم را خسته می کند.

• قرمز : توانایی، هیجان، احساسات شدید، سرعت، خطر و تهاجم. این رنگ از بیننده توجه به خود را طلب می کند. در تجارت به معنی وام و بدهی است. این رنگ شدید ترین رنگ احساس است و ضربان قلب و تنفس را تسریع می کند

• آبی : امنیت، اعتماد، مسئولیت پذیری، سرما، ایمان، وفاداری، وابستگی وجاه و جلال. آبی دومین رنگ عوام پسند است. در تجارت به معنای ضمانت مالی است.

• سبز : تندرستی، فراوانی، حاصلخیزی، آزادی، شفا و بهبودی، طبیعت، پیشرفت، حسادت وخونسردی. در تجارت بیان گر مقام و ثروت است. این رنگ در چشم ها راحت تر از همه دیده می شود .
• قهوه ای : تاثیر گذاری، متانت، توانگری مالی و کمک کننده بودن . قهوه ای رنگ کره خاکی ماست و در طبیعت بسیار فراوان است .

• خاکستری : صمیمیت زیاد، اعتبار و نفوذ و عملی بودن. در تجارت به معنای سنت گرایی است.

• صورتی : ملایمت، شیرینی، ظرافت و زنانگی، خوب بودن، بی گناهی و پرورش کودک.

• بنفش : وقار، معنویت، شاهانه بودن، عیش و نعمت، دارایی، اعتبار و نفوذ، سوگواری و مهارت. در تجارت بزرگ نشان دادن است. بنفش طرفداری از سبک های هنرمندانه است.

• نارنجی : سرزندگی و شوخی، لذت و خوشگذرانی، تعادل گرمایی، تشویق کردن، چالاکی و نیرو ، تحمل و بلند همتی.

• زرد : نور خورشید، گرمی، خوشی، نامردی، ترسویی و حسادت. در تجارت درخواست از نوع روشنفکرانه است و برای تاکید نیز خوب است. زرد باعث افزایش تمرکز شده، سوخت و ساز را زیاد می کند و سخت ترین رنگ برای چشم هاست

• طلایی : نشانگر گران بودن و پرستیژ است.

• نقره ای : سرما، علمی بودن و اعتبار و پرستیژ است .

پس وقتی می خواهید رنگی انتخاب کنید باید درباره بازار نهایی کار خود باندیشید . چه احساساتی را می خواهید برانگیخته کنید؟ اول کمی درباره چشم انداز احساسی هدفتان فکر کنید و نیز پیامی که از راه دید می خواهید منتقل کنید
بعد رنگ خود را انتخاب کنید! توجه داشته باشید که گرافیک صفحات وب، امروزه نقش زیادی را در ارائه دکترین رفتار سازمانی الکترونیکی مراکز رسانه ای غرب به مخاطبان دراختیار دارند وLOGO،BANNER ،TIZER ها، فوق العاده در تحکیم مفاهیم به مخاطبان وبی موثر هستند.

دنبال کردن این مطلب

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی وب سایت

ه دنیای اعجاب انگیز رنگ ها خوش آمدید! اعجاب انگیز، برای اینکه هنوز هم پس از اینکه چندین هزار رنگبندی مختلف در عمر خود در محصولات و طرحها و سایتها دیده ایم، گاهی به ترکیبی از رنگهای محدود بر می خوریم که حسی نو و بکر با خود به همراه دارد! در واقع هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی جدید می گیرد و رنگی نو به نظر ما می رسد. رنگ بندی یک وبسایت نیز بخش مهمی از طراحی گرافیک طراحی وب سایت است و نشان دهنده هویت آن.

اما برای انتخاب رنگهای بکر و ناب چه کنیم؟ بهتر است کتاب رنگ ایتن مدتی کنار بگذاریم و از ابزارهای به روزتری برای انتخاب رنگ کمک بگیریم:

ابزارها و سایتهای زیادی برای کمک در انتخاب ترکیب رنگی(Scheme) های بکر و خوب وجود دارد؛ از جمله Adobe Kuler که نرم افزاری است برای همین کار. روش دیگری که می توانم توصیه کنم جامعه مجازی ColorLovers.com یعنی عاشقان رنگهاست. این وبسایت یک شبکه اجتماعی با موضوع رنگ است و در آن می توانید رنگهای Solid و ترکیب رنگیهای مختلف و پترنهای رنگی متنوعی را که توسط اعضای این شبکه اجتماعی ساخته شده اند ببینید. می توانید محبوبترینها را ببینید یا کلمه خاصی را سرچ کنید تا ترکیبهای زیبا و نو بیشتری را بتوانید ببینید و برای طرح وب سایت خود استفاده کنید.

اما سایت جمع و جور http://ColorSchemeDesigner.com، همه جا و همیشه میتواند در دسترس باشد و امکانات خوبی هم برای ارائه ترکیب‌رنگی‌های خوب و رنگهای مکمل و متمم و... به طراحان دنیای دیجیتال می دهد. این سایت به نوعی در کنار رنگهای اصلی پیشنهادی، نسخه هایی از رنگ های تیر تر و روشنتر را نیز ارائه می کند تا برای رنگبندی طراحی سایت خود دست به دامان رنگهای بیشتری نشوید و رنگ بندی شما لطمه نخورد. همچنین این وبسایت گزینه ای دارد برای نمایش یک وبسایت نمونه در رنگبندی منتخب شما که شاید برای مبتدیان به حسابی به درد بخورد.

و اما آخرین راه حل، دیدن وبسایتهای حرفه ای و آنالیز رنگ های آنها برای خودتان است. برای این کار می توانید به وبسایتهایی نظیر Template Monster یا Theme Forrest بروید و موضوع مورد نظر خود را سرچ کنید تا رنگ بندیهای رایج در آن موضوع را ببینید. مثلا وقتی برای فروشگاه اینترنتی سرچ می کنید، متوجه می شوید کمتر قالبی با رنگ بندی تیره و بک گراند سیاه طراحی شده است. یا اگر درباره مد و هنر سرچ کنید، ترکیب رنگ های تیره و باوقار بیشتری را می توانید پیدا کنید.

بنابراین بهتر است انتخاب رنگ بندی مناسب را برای طراحی وب سایت خود جدی بگیرید و کمتر از رنگهای تکراری و زمینه آبی ویندوزی استفاده کنید!

دنبال کردن این مطلب

چگونه در Google Keep برچسب و یادآوری قرار دهیم؟

Google Keep گوگل کیپ یکی از ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین ابزارهای گوگل است که در ابتدا با کمترین قابلیت ممکن راه اندازی شد و هر روز بر قابلیت های آن افزوده شده و همچنین به دیگر نرم افزارهای گوگل مانند تقویم گوگل Google Calendar و گوگل اینباکس Google Inbox و … متصل و یکپارچه می شود. به تازگی امکان برچسب گذاری و یادآوری برای یادداشت ها به عنوان ویژگی کاربردی به آن اضافه شده که به راحتی امکان دسته بندی کردن و یادآوری های جالب را به کاربر می دهد.

این ویژگی در نسخه ۳٫۱ به آن اضافه شده است و امروز در برسام به بررسی این امکان جدید در Google Keep می پردازیم.

برچسب
وقتی بر روی یک یادداشت قرار دارید با انتخاب گزینه سه نقطه و زدن گزینه Add label می توانید به یادداشت خود برچسب بزنید. در بین گزینه ها برخی بصورت پیش فرض هستند و در صورت نیاز به ساخت برچسب دلخواه می توانید نام آن را تایپ کرده و گزینه Enter را بزنید.

یادآوری
برخی مواقع نیاز دارید یک یادداشت در زمان خاص به شما یادآوری شود. برای این کار به انتهای یادداشت رفته و از بین گزینه های پیش فرض فردا، شب، هفته آینده و … یکی را انتخاب کنید یا بصورت دستی ساعت و زمان مشخصی بدهید. نکته مهم اضافه شدن امکان بسیار جالب یادآوری مکان است که با انتخاب مکان مشخص می توان یادداشت را یادآوری کرد.

دنبال کردن این مطلب

چگونه امنیت مودم بی سیم را افزایش بدهیم؟

استفاده از مودم های وایرلس یا مودم بی سیم برخی مخاطرات رو برای افراد ایجاد میکنه ، امروز سعی مکنیم روش هایی رو برای کاهش این مخاطرات برای شما عزیزان آموزش بدیم ، روش هایی ساده برای افزایش امنیت مودم های وایرلس ! البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که امروزه اغلب کاربران اینترنت به دنبال خرید مودم های بدون سیم هستند ، راحتی ، کاربردی بودن ، استفاده از اینترنت توسط دستگاه های بیشتر مثل موبایل ، تبلت و لپ تاپ ها در تمام نقاط خانه یا محل کار از ویژگی هایی هستش که کاربران رو به سوی استفاده از مودم های بدون سیم سوق میده. خوب حالا بریم سراغ اصل موضوع ، چطور امنیت مودم بدون سیم رو افزایش بدیم؟

گام نخست : اولین گام برای افزایش امنیت مودم تغییر پسورد ورود به مودم هست ، اغلب کاربران که از مودم های بی سیم استفاده می کنند هیچگاه پسورد ورود به مودم رو تغییر نمیدهند و این یکی از رخنه هایی هستش که میتونه باعث بشه افرادی براحتی با ورود به مودم شما تغییراتی رو برای استفاده آسان از اینترنتتون در تنظیمات مودم انجام دهند ، پس پیشنهاد میکنم ابتدا پسورد ورود به مودم رو تغییر بدید ، نحوه تغییر این پسورد در دفترچه مودم نوشته شده ، اگر دفترچه رو گم کردید کافی هست توی گوگل جمله نحوه تغییر پسورد ورود به مودم (نام مودم) رو جستجو کنید ، بیش از هزاران آموزش برای این کار به شما نمایش داده خواهد شد.

گام دوم : دومین مرحله برای افزایش امنیت مودم بیسیم استفاده از رمز برای استفاده از اینترنت بدون سیم هست ، در قسمت security مودم روش هایی برای گذاشتن پسورد روی وایرلس مودم وجود داره ، روش های WPA ، WEP و WPA 2 از روش های پسورد گذاری روی وایرلس مودم هست ، که استفاده از WPA 2 به شما پشنهاد میشه ، چرا که هک پسورد این روش خیلی سخت هست ، اما روش های دیگه مقداری از امنیت پسورد گذاری کمتری برخوردار است.

گام سوم : روش سوم مخفی کردن SSID مودم شماست ، شما در تنظیمات مودم می توانید SSID رو پنهان کنید تا افراد دیگر نتوانند کلا اینترنت بی سیم شما را ببینند.

گام چهارم : چهارمین روش برای افزایش امنیت مودم وایرلس استفاده از فیلتر کردن ابزارها به کمک مک آدرس است ، به کمک این ابزار مودم شما خواهید توانست به کمک تعریف مک آدرس های ابزار هایی که به مودم متصل می شودند به مودم بفهمونید که فقط دستگاه های تعریف شده میتونند از اینترنت استفاده نمایند. هر دستگاه جدیدی که می خواهید به مودم اتصال بشه رو می تونید مک آدرسش رو به مودم تعریف کنید ، من خودم از این روش خیلی خوشم میاد شما چطور؟

گام پنجم : راه دیگری که امنیت مودم وایرلس شما رو دو قبضه میکنه استفاده از فعال کردن قفل شبکه است ، اگر هکر از دو مرحله پسورد وایرلس و SSID گذشته باشد دیگر از این قسمت مودم نمیتواند بگذرد و تا زمانی که شما شبکه را قفل کرده اید به هیچ عنوان نمیتواند از اینترنت شما استفاده نماید! این گام رو پسندیدید؟

گام ششم : ششمین روش برای افزایش امنیت مودم وایرلس نصب نرم افزار فوق العاده Cisco Network Magic است ، از امکانات فوق العاده این نرم افزار می توان به قفل کردن شبکه، اشتراک گذاری قدرتمند ، مشاهده کردن ابزارهای متصل شده و متصل به شبکه ، رهگیری متجاوزان و متوقف کردن آن ها و امکانات بی نظیر دیگری که به شما کمک به سزایی در حراست از حریم شخصی و شبکه بی سیم خواهد نمود.

گام هفتم : استفاده از فایروال هم یکی از روش هاست ، مطمئن شوید که Firewall مسیریاب شما روشن است. دیوار آتش از ورود غیر مجاز جلوگیری می کند و در صورت صحیح بودن کلیه تنظیمات مودم قادر است بسیاری از درخواست های غیر مجاز را شناسایی کند.

گام هشتم : یکی از روش ها برای امنیت مودم وایرلس ، خاموش کردن وایر لس کل مودم در زمان های بیکاری است ،اگر شما در ساعاتی از شبانه روز از مودم استفاده نمیکنید ، به هیچ عنوان مودم را روشن نگه ندارید! چرا منتظرید اگر میخواید بخوابید حتما مودم رو هم خواموش کن بعد بخواب!

دنبال کردن این مطلب

ذخیره کردن محتویات یک صفحه با استفاده ازIE

در مرورگر Internet Explorer ،سه گزینه برای ذخیره کردن یک فایل HTML وجود دارد. این گزینه ها در زمان ذخیره یک صفحه اینترنتی را می توان در کادر Save As و در قسمت Save As Type پیدا کنید که عبارتند از:
(Web Page,Compelete(*htm,*.html : گزینه پیش فرض است. در این روش تمامی متن صفحه و تصاویر موجود در آن و سایر فایل های خارجی وابسته، مانند فایل های نوع CSS و JS ذخیره می شوند. فایل اصلی که از نوع HTML است نیز بصورت جداگانه و بقیه فایل های تکمیلی در شاخه جداگانه ای به اسم نام فایل ذخیره شده Files کپی می شوند.
برای مثال اگر نام فایل ذخیره شده InternetPage.htm باشد. فایل های تکمیلی در شاخه InternetPage_Files ذخیره می شوند. در این صورت ار هر یک از این دو را پاک، کپی و یا جابجا کنید، دیگری نیز پاک، کپی و یا جابجا خواهد شد.
نکته دیگر آنکه در این روش گاهی در زمان ذخیره کردن صفحه اینترنت، زمان زیادی گرفته می شود. برای حل این مشکل Internet Explorer را موقتا با دستور Offline از منوی File در حالت Offline قرار دهید و پس از ذخیره از حالت Offline خارج شوید.
(Web Archive,Single File(*.htm,*.html: در این روش تمامی صفحه و فایلهای تکمیلی در درون یک فایلی با پسوند MHT قرار میگیرند.
(Web Page,HTML Only(*htm,*html: در این روش تنها متن صفحه، بدون فایل ها و تصاویر تکمیل کننده ذخیره می شود.

دنبال کردن این مطلب

وب سایت خود را در تعداد زیادی موتور جستجو ثبت نکنید

با اینکه شاید عنوان این نوشته کمی عجیب باشد، ولی کاملاً درست خوانده‌اید. قوانین بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان سئو (SEO) به ما می‌گویند که نباید سایتمان را در هر موتور جستجویی ثبت کنیم. در این نوشته می‌خواهم شما را با نحوه‌ی کلی کار موتورهای جستجو و برخی از راهکارهای ساده ولی پراهمیت در بهینه‌سازی آشنا کنم.

ارسال برای تمامی موتورهای جستجو، آری یا خیر؟
ارسال و ثبت وب سایت در تمامی موتورهای جستجو یک فرآیند دشوار و زمانبر است و ما صدها موتور جستجو داریم که گاهاً برای ثبت وب سایت نیاز است در آن‌ها ثبت نام کنیم و فرآیند احراز هویت را انجام دهیم. به همین دلیل شرکت‌هایی وجود دارند که در ازای دریافت مبالغی سایت ما را در چند صد موتور جستجو ثبت می‌کنند.
اما کسانی که با ساز و کار موتورهای جستجو آشنایی دارند، به این نکته واقفند که موتورهای جستجوی اندکی هستند که ترافیک را به سوی وب سایت ما هدایت می‌کنند و اکثر موتورهای جستجو تأثیر بسزایی در افزایش ترافیک وب سایت ما نخواهند داشت.

موتورهای جستجوی اصلی
از جمله موتورهای جستجوی اصلی و پرکاربرد که باعث افزایش میزان اهمیت و محبوبیت آنها شده است می‌توانیم به گوگل(Google)، یاهو(Yahoo)، آلتا ویستا(Alta Vista) و بینگ(Bing) اشاره داشته باشیم. بخصوص برای ما کاربران فارسی زبان دو گزینه اول، یعنی گوگل و یاهو از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. چون عمده ورودی‌ها از طریق جستجو را برای ما دارند.

نحوه کلی عملکرد موتورهای جستجو
معمولاً موتورهای جستجو به صورت چند هفته یکبار و یا چند ماه یکبار عمل خزیدن را انجام می‌دهند و شروع به ایندکس کردن صفحات وب سایت‌ها می‌کنند. در این میان این موتورها علاقه‌ی زیادی به وب دیرکتوری‌ها دارند، چون شامل انبوه لینک‌ها هستند و شروع به بررسی تک تک لینک‌های خروجی می‌کنند و با رسیدن به هر صفحه آن را ایندکس می‌کنند.
وقتی یک صفحه ایندکس شد، حالا نوبت به دنبال کردن لینک‌های آن صفحه می‌رسد. این کار تا زمانی که لینک‌‌ها به صورت کامل ایندکس شوند ادامه می‌یابد.

شما باید بدانید که امروزه لینک‌های داخلی یکی از عوامل مهم در رنکینگ صفحات شما در موتورهای جستجو به شمار می‌رود و در صورتی که شما لینک‌های داخلی مناسبی نداشته باشید، نمی‌توانید انتظار رنکینگ و جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو داشته باشید.

پس در صورتی که شما خواهان کسب لینک و ثبت در موتورهای جستجو هستید، وب دیرکتوری‌ها می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشند و گزینه‌های رایگان و مناسبی نیز در این زمینه وجود دارند. باز هم یادآوری می‌كنم وب دیركتوری‌ها می‌توانند برای موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار باشند.

راهکار سریع‌تر برای ثبت سایت در وب دیرکتوری‌ها
عمل ثبت در وب دیرکتوری‌ها معمولاً تا چند ماه به طول می‌انجامد. در صورتی که شما تمایل به کاهش این مدت زمان دارید می‌توانید با پرداخت مبلغی عمل ثبت در یک وب دیرکتوری را تسریع کنید.

انجمن‌ها و تالارهای گفتگو
راهکار مناسب دیگر برای بهبود بخشیدن رتبه‌ی سایت انجمن‌ها و یا همان فروم‌های مربوط به وبمستران هستند. موتورهای جستجو و خزندگانشان به انجمن‌ها علاقه‌ی زیادی دارند، چون در اینگونه انجمن‌ها مطالب جدید و تازه ایجاد می‌شود و شما با عضویت و فعالیت در این انجمن‌ها و ارسال مطالب مفید و استفاده از امکاناتی مانند امضای کاربری می‌توانید به ایندکس شدن وب سایت و افزایش کاربران سایت خود کمک کنید.

بهینه‌سازی سایت یک استراتژی بلند مدت
بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو یا همان عمل SEO یک فرایند و استراتژی بلند مدت است و در یک مدت زمان کوتاه محقق نمی‌شود. رعایت نکات زیر می‌تواند کمک بسزایی به وب سایت شما بکند:

۱- سازماندهی صفحات به صورت صحیح، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و موقعیت‌یابی جایگاه‌های صحیح برای کلمات کلیدی.

۲- ایجاد و تولید محتوای مفید، جدید و یکتا که وب سایت‌های دیگر را تشویق به لینک دادن به شما بکند و باعث مراجعه‌ی دوباره‌ی بازدیدکنندگان به سایت شما بشود.

۳- تا حد امکان در چندین وب دیرکتوری ثبت نام کنید و اجازه بدهید موتورهای جستجو صفحات شما را از طریق این وب دیرکتوری‌ها ایندکس نمایند.

با رعایت نکات فوق به صورت صحیح، بعد از چند ماه شما شاهد آغاز موفقیتتان خواهید بود و به نسبت عملکرد، تغییرات را در وب سایتتان مشاهده خواهید کرد.

دنبال کردن این مطلب

حل مشکلات نمایش CSS3 در IE با PIE

اگر شما هم جزو طرفداران استفاده از قابلیت‌های CSS3 در وبسایت‌های خود هستید، حتماً از مشکلات همیشگی Internet Explorer شرکت ماکروسافت آگاه هستید. این مرورگر حتی در نسخه‌های بالاتر خود نیز به درستی از قابلیت‌های CSS3 پشتیبانی نمی‌کند و یک چالش بزرگ برای طراحان وب ایجاد کرده است.

مورد دیگر این که کاربران فارسی زبان بسیاری هنوز از IE و نسخه‌های قدیمی آن به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود استفاده می‌کنند و این موضوع هنگامی ترسناک‌تر می‌شود که با مشاهده‌ی وبسایت شما، شما را یک طراح آماتور و ناوارد تلقی کنند، در حالی که شما با استفاده از شیوه‌های جدید و استاندارد، وبسایت خود را ایجاد کرده‌اید و مشکل اصلی مرورگر IE است، نه چیز دیگر.

به همین جهت در این پست قصد دارم PIE را به شما معرفی کنم. PIE یا همان Progressive Internet Explorer برای شما به عنوان یک پلاگین عمل می‌کند و با فراخوانی آن در استایل‌های خود، شما به راحتی قادر هستید بسیاری از قابلیت‌های CSS3 را در نسخه‌های مختلف IE نمایش دهید و تا حدودی مشکلات ناشی از عدم نمایش صحیح در این مرورگر آزار دهنده را کاهش دهید.

پس به شما توصیه می‌کنم اگر شما هم تمایل به استفاده از PIE پیدا کرده‌اید، آخرین نسخه‌ی آن را از سایت CSS3PIE دانلود کنید و به راحتی طبق روش گفته شده در سایت رسمی CSS3PIE از آن استفاده کنید.

دنبال کردن این مطلب

طراحی وب سایت آسان نیست

خیلی ها این تصور غلط را دارند که طراحی وب سایت آسان است. ولی این تصور اشتباه است. البته درست است که گاهی وقتا بعضی از پروژه های طراحی وب سایت به سرعت انجام میشوند و مدت طولانی وقت روی آن صرف نمی شود. در واقع انجام پروژه های طراحی وب سایت طولانی مدت است و لازم است که بارها و بارها تست شود تا عملکرد سایت مورد بررسی قرار بگیرد. قرار دادن جایگاه مناسب برای ماژول ها و منوها و همچنین خوانا بودن محتوای سایت مسئله ای است که هرکسی نمیتواند از عهده ی انجام آن بر بیاید. بنابراین اگر پروژه های طراحی سایت را به شخص یا شرکتی میسپارید تا زمان تحویل گرفتن پروژه صبور باشید.

دنبال کردن این مطلب