نکات آموزشی

نکات مهم در طراحی سایت برای جذب بازدید کننده

موفق ترين وب سايت ها خصوصيات مشترکي در طراحي سایت داشته اند که توجه افراد را به خود جلب مي نمايند. رعايت ابن نکات ميتواند براي طراحي وب سايتي که جستجوکننده را تبديل به خريدار کند،شما را ياري دهد.رعایت نکات زیرمیتواند برای طراحی سایتی که جستجوکننده را تبدیل به خریدار کند،شما را یاری دهد.
در حال حاضر طراحی سایت هایی وجود دارند که با وجود طراحی سایت بسیار ضعیف آنها ، کسب درآمد داشته باشند. در واقع این گروه از وب سایتها بیشتر استثنا بوده و از قوانین ذیل پیروی نمی کنند. با گذشت یک برهه زمانی خاص تجربه این امررا نشان داده که موفق ترین وب سایت ها خصوصیات مشترکی در طراحی وب سایت داشته اند که توجه افراد را به خود جلب می نمایند.

رعایت این ۸ نکته در طراحی سایت می تواند در این امر شما را کمک کند.

۱- سرعت در بارگذاری:

آزار دهنده ترین نکته برای کاربردر هنگام بازدید از سایت ، انتظار بیش ازحدش برای بار گزاری سایت است که اگر این زمان از یک حد مجاز بیشتر شود باعث آزردگی کاربر خواهد شد ، اگرچه سایت شما یکی از بزرگترین سایت ها باشد.

۲- داشتن هویت شفاف و آشکار محتوا در وب سایت

باید مطالب موجود در طراحی سایت به صورت شفاف و بدون ابهام بیان شود. بازدیدکنندگان این موضوع را که متوجه نشوند مطالب طراحی سایت دربارهء چیست را نمی پسندند. اجازه ندهید تلاش بازدیدکنندگان شما برای کشف مطالب وب شما برای بدست آوردن این که وب شما دربارهء چه موضوعی می باشد، تلف شود. از ابتدای طراحی وب سایت، شفافیت و وضوح مطالب را در نظر داشته باشید. داشتن تیتر توصیفی در صفحهء اول طراحی وب سایت روش بسیار مناسبی است برای اعلام این که مطالب وب شما از چه موضوعی سخن می گوید.
همچنین انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای صفحات به عنوان جلب توجه نگاه افراد نیز عمل می کند. بنابراین همیشه از کلمات کلیدی مرتبط با مطالب در صفحات وب خود استفاده نمایید.

۳- ساده نگه داشتن طراحی وب خود

برای جلب توجه افراد خیلی تلاش در استفاده از انواع روش های غیرضروری نکنید ( آیا کسی واقعاً به فلش ویا نشانگر نیاز دارد؟) تمرکز خود را بر روی قابلیتهای استفاده از وب، فروش، تبدیل بازدیدکنندگان به خریدار و خریداران متمرکز کنید. وب سایت هایی که طراحی سایت ساده ای دارند نیز این قابلیت را دارند.

۴- جلب توجه با استفاده ازفضای سفید!

در طراحی سایت خود از ایجاد شلوغی و آشفتگی مطالب بپرهیزید.سعی در ایجاد یک وب سایت مرتب و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان و جستجوی سریع و آسان آن در وب داشته باشید. به خاطر داشته باشید فضای سفید در طراحی وب کمک زیادی به طراح می کند. همچنین اگر وب سایت شما دارای محتوای زیاد و صفحات زیاد می باشد، اضافه کردن یک کادر جستجو برای جستجوی آسان و سریع بازدیدکننده ضروری می باشد.

۵- مشخصات تماس خود را کاملاً مشخص در وب سایت قرار دهید

وجود و یا عدم وجود صداقت در مطالب وب سایت شما تاثیر مستقیمی بر فروش محصولات شما و در نهایت موفقیت شما خواهد داشت. اگر در وب سایت خود فروش مستقیم محصولات دارید، دادن اطلاعات تماس و داشتن فرم تماس بسیار مهم و ضروری می باشد. اگر حفظ حریم خصوصی برای شما مهم است، می توانید از خدمات لینک های که اتوماتیک آدرسهای ایمیل را دریافت می نمایند استفاده کنید.

۶- آسان سازی فرایند خرید

حرکت از صفحهء اصلی به صفحهء محصولات و چشم انداز آن در صفحهء اصلی برای بازدیدکنندگان را آسان نمایید. این چشم انداز را به صورت زنجیروار نسازید؛ که باعث می شود افراد برای مشاهده و خرید، تمامی صفحات را یکی پس از دیگری برای پرداخت پول به شما سپری کنند. در غیر این صورت آنها را از دست خواهید داد.

۷- آسان سازی دستیابی افراد به وب سایت

به یاد داشته باشید تا حد امکان چشم انداز وب سایت خود را از طریق خبرنامه-RSS feed و دیگر مطالب در بالاترین حد دید نگه دارید.

۸- به روز رسانی مطالب وب ، به طور منظم

از این روش انگیزه ای در کاربر ایجاد میشود که برای خواندن مطالب جدید به وب شما بازگردند. بعلاوه موتورهای جستجو به مطالب جدید واکنش خاصی دارد. بنابراین از طریق به روز رسانی مطالب به صورت منظم به سئوی(بهینه سازی سایت) وب سایت خود کمک می کنید.

 

تهیه شده توسط دپارتمان بهینه سازی و طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

چگونه مشکل عمر کم باتری گوشی خود را برطرف کنیم؟

مصرف زیاد باتری در گوشی می تواند عوامل زیادی داشته باشد. برخی از تنظیمات گوشی و همچنین عادات بد در هنگام استفاده از گوشی می تواند مصرف باتری را افزایش دهد. در این مطلب قصد داریم به بررسی مشکلات احتمالی که می توانند باعث زیادتر شدن مصرف باتری شوند، بپردازیم و راه حل هایی برای برطرف کردن آن ها بیان خواهیم کرد.

ابتدا باید ببینید که میزان مصرف هر یک از بخش های گوشی چقدر است
در گوشی های آیفون برای مشاهده میزان مصرف بخش های مختلف گوشی از زمان آخرین شارژ، باید مسیر Settings>General >Usage>Battery Usage>Battery Percentage>On را دنبال کنید.
در گوشی های اندروید نیز می توانید در بخش Battery در تنظیمات گوشی، میزان مصرف و تاریخچه بخش های مختلف گوشی را مشاهده کنید.
می توانید با برداشتن هر گونه قاب یا کاور از روی گوشی ببینید آیا در میزان مصرف باتری تغییری ایجاد می شود یا نه.
مطمئن شوید که خود گوشی آسیبی ندیده است.
برای جلوگیری از شارژ شدن گوشی با سرعتی آهسته، از شارژری که به همراه خود گوشی عرضه شده است، استفاده کنید.
شارژرهای USB یا شارژرهایی که در خودروها مورد استفاده قرار می گیرند، با سرعت کمتری گوشی را شارژ می کنند.
استفاده از گوشی در حین شارژ باعث می شود گوشی با سرعت کمتری شارژ شود.
شارژ کامل گوشی معمولا چندین ساعت طول می کشد
ریست کردن یا خاموش و روشن کردن و یا برداشتن یا تعویض باتری
هر چند وقت یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید (حداقل هفته ای یک بار) تا پاکسازی حافظه صورت گیرد.
از جدیدترین نسخه نرم افزارها برای گوشی خود استفاده کنید.
بررسی کنید و ببینید که آیا نحوه استفاده شما از گوشی تغییر نکرده است و یا مصرف باتری با نصب یک اپلیکیشن جدید تغییر کرده است یا نه. اگر این چنین است، اپلیکیشن مورد نظر را شناسایی کنید و تنظیمات آن را تغییر دهید و یا آن را به طور کلی حذف کنید. پس از تغییر در تنظیمات اپلیکیشن یا حذف آن، ۲۴ تا ۴۸ ساعت مصرف باتری را کنترل کنید و ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا نه.
بررسی اپلیکیشن های مختلف
تمام اپلیکیشن هایی را که از آن ها استفاده نمی کنید، حذف یا غیر فعال کنید.
ممکن است نصب اپلیکیشن های ایجاد شده توسط توسعه دهندگان مستقل بر روی گوشی های اندرویدی، مصرف باتری آن ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
در گوشی های آیفون نیز استفاده از سرویس هایی همچون iCloud ،iMessage ،Face Time و همچنین دستیار مجازی Siri می تواند مصرف باتری را تا میزان قابل توجهی افزایش دهد.
بررسی میزان قدرت امواج و پوشش دکل های مخابراتی (برای مثال بررسی قدرت امواج شبکه ۱G، ۳G، ۴G، شبکه خانگی، استفاده از خدمات شبکه اپراتورهای دیگر و خدمات رومینگ)
نوع و قدرت امواج شبکه های مختلف بر روی مصرف باتری، تاثیر زیادی دارد. در صورتی که امواج شبکه ای که در حال استفاده از آن هستید، ضعیف است. مکان خود را تغییر دهید تا قدرت امواج بهتر شود.
چنانچه میزان قدرت امواج در مناطق پوشش شبکه ضعیف است و با روش های مختلف تقویت نشد، برای ذخیره سازی شارژ باتری گوشی خود، یا از شبکه وای فای استفاده کنید و یا گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید.
تنظیمات صفحه نمایش
روشنایی: قابلیت تنظیم نور صفحه نمایش به صورت خودکار یا Auto Brightness را فعال کنید.
هنگامی که نمی خواهید برای مدت طولانی از گوشی استفاده کنید و یا وبگردی کنید؛ می توانید مدت زمان فعال بودن صفحه نمایش یا قفل شدن به صورت خودکار را بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه تنظیم کنید.
والپیپر: مصرف باتری والپیپرهای متحرک بیش از انواع ثابت آن است.
فعال بودن قابلیت های بی سیم (شبکه وای فای، هات اسپات، بلوتوث و غیره)
توصیه می شود تنها در زمان استفاده از این قابلیت ها، آن ها را فعال کنید. در ضمن لازم به ذکر است به عنوان مثال زمانی که شبکه وای فای فعال باشد، گوشی شما دائما برای یافتن شبکه وای فای جدید جستجو می کند.
فعال بودن GPS
هنگامی که از نقشه یا سایر اپلیکیشن های مکان یاب، استفاده نمی کنید، GPS گوشی را غیر فعال کنید.
تنظیمات همگام سازی ایمیل (Push Email یا Pull Email) با شبکه های اجتماعی
تنظیمات مربوط به همگام سازی (سینک کردن) را طوری تنظیم کنید تا ایمیل ها با فاصله زمانی بیشتری بررسی شوند که باعث می شود ایمیل های جدید کمتر چک شوند و قابلیت Push Email را نیز غیر فعال کنید تا ایمیل ها به صورت خودکار به سرویس ایمیل گوشی شما انتقال داده نشوند و تنها در مواقع نیاز، این کار انجام شود.
قابلیت پوش نوتیفیکشن را فعال کنید (این قابلیت کاربر را از پیام ها و نوتیفیکیشن های اپلیکیشن های مختلف آگاه می کند) حتی اگر کاربر در حال استفاده از آن اپلیکیشن ها نباشد).
فواصل زمانی به روز رسانی نوتیفیکیشن های شبکه های اجتماعی را تنظیم کنید.
استفاده از سرویس های پخش آنلاین فیلم و موسیقی (به عنوان مثال سرویس های Library، Pandora، You Tube، Netflix)
پخش آنلاین فیلم و موسیقی باعث می شود مصرف باتری گوشی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و تنها در موقعی این کار را انجام دهید که گوشی به برق متصل شده باشد.
ریست فکتوری
اگر مطمئن شدید گوشی نیازمند ریست فکتوری است، حتما تمام اطلاعات خود را به روی حافظه دیگری ذخیره کنید.
همانطور که می دانید گوشی های همانند آیفون یا نکسوس، از کارت حافظه پشتیبانی نمی کنند و باید قبل از ریست کردن آن ها، اطلاعات آن ها را بر روی یک کارت حافظه یا کامپیوتر ذخیره کنید.
فکتوری ریست در برخی از گوشی های اندرویدی باعث می شود تمام تنظیمات به حالت کارخانه باز گردد؛ بنابراین ممکن است آپدیت خودکار اپلیکیشن ها غیر فعال شود و اپلیکیشن ها آپدیت نشوند و در نتیجه مصرف باتری به دلیل آپدیت نبودن برخی از اپلیکیشن ها افزایش پیدا کند.
در گوشی های آیفون نیز برخی از تنظیمات با ریست شدن گوشی تغییر می کنند و ممکن است برخی از اپلیکیشن ها به صورت خودکار بارگزاری نشوند که می تواند در مصرف باتری تاثیر داشته باشد.
بعد از اینکه گوشی خود را ریست کردید، تنها مخاطبان را دوباره ذخیره کنید و از سرویس ایمیل استفاده کنید و اطلاعات دیگر مانند تصاویر، اپلیکیشن ها و فایل های موسیقی را که می توانند منبع مشکل مصرف زیاد باتری باشند، به گوشی انتقال ندهید و مصرف باتری را برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت بررسی کنید. چنانچه مشکل مصرف باتری حل شد، اپلیکیشن ها و سایر اطلاعات را نیز به گوشی انتقال دهید و دوباره نتیجه را بررسی کنید. چنانچه مصرف باتری دوباره زیاد شد، ببینید کدام یک از اپلیکیشن ها باعث ایجاد مشکل شده است.

 

گروه تحقیقاتی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

نکات طلایی در موفقیت بهینه سازی سایت

یک بخش مقالات یا بلاگ برای وب سایت راه اندازی کنید.
تجربیات خود در صنعتی که فعالیت میکنید را بصورت مقالات آموزشی در آن وارد کنید.
در متن مقاله بصورت متعادل از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.
مقالات آموزشی و مطالب مفید در رابطه با فعالیت خود را از سایت‌های معتبر خارجی پیدا کنید و پس از ترجمه در سایت منتشر کنید.
مقالات تولید و ترجمه شده سایت خودتان را بصورت رپورتاژ آگهی در خبرگزاری‌های معتبر ( با اتوریتی بالای گوگل ) منتشر کنید.
در متن رپورتاژ آگهی دو کلمه کلیدی مهم را به سایت خود لینک کنید ؛ یکی به صفحه اول و یکی به صفحات داخلی مرتبط.
همانطور که میدانید تک تک نکات فوق برای موفقیت در سئو بسیار مهم است و ایجاد ارتباط درست میان آنها رمز پیروزی است .

 

دپارتمان طراحی سایت و بهینه سازی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

روش های افزایش عضو در کانال تلگرام

مالک و سازنده کانال به عنوان مدیر اصلی می تواند در بدو ساخت کانال تا ۲۰۰ نفر از مخاطبین دوجانبه (Mutual Contacts یعنی مخاطبینی که شما شماره آنها را دارید وآنها نیز شماره شما را دارند) خود را به کانال اضافه کند. این عمل برای استارت کار و شروع فعالیت کانال به عنوان یک محرک مناسب از طرف تلگرام به سازنده کانال داده شده است تا کار رشد کانال سرعت بیشتری پیدا بکند. اما مشکل بزرگ این روش این است که عضویت افراد بدون اطلاع و جلب رضایت آنها صورت می گیرد و ممکن است باعث ناراحتی و به طبع ترک کانال توسط آنها شود.

خیلی از دوستان در این مدت از من سوال می کنند که مثلاً چطور یک لیست شماره (مثل فایل اکسل، متنی و …) را وارد اعضاء کانال کنیم؟ یا مثلاً چطور بیشتر از ۲۰۰ نفر را به کانال اضافه کنیم؟ و سوالاتی از این دست. باید به اطلاع همه دوستانی که این سوال ها را دارند برسانم که می توان فقط و فقط ۲۰۰ نفر از مخاطبین Mutual را به کانال اضافه کرد. اضافه کردن لیست شماره و یا مخاطب بیشتر توسط مدیر فعلاً امکان پذیر نیست و شاید در نسخه های بعدی تلگرام چنین قابلیت هایی به آن اضافه شود که بنظر خودم دور از انتظار است.

۱- ارائه و تولید محتوای مناسب و ارزشمند

باید اعتراف کنم که بهترین راه جذب مخاطب برای کانال تولید محتوای ارزشمند است طوری که مخاطبین فعلی کانال مجاب به بازنشر آن در گروه های دیگری که در آنها عضو هستند شوند و افراد عضو در آن گروه ها با دیدن مطالب بازنشر شده از کانال شما و پسندیدن آن به عضویت در کانال شما تشویق شوند. برای این منظور توجه به توصیه های زیر می تواند مفید باشد:

تصویر لوگو و توضیحات (Description) مناسبی برای کانال خود انتخاب کنید.
در انتهای هر پستی (متن یا تصویر) که در کانال منتشر می کنید شناسه (ID, Username) کانال یا URL (لینک) آن را قراردهید تا اگر پست های کانال در جایی دیگر توسط اعضاء فوروارد میشوند لینک کانال هم فرستاده شود.

اگر در گروههایی عضو هستید مطالب کانال خود را با لینک زیر آن در گروهها منتشر (Forward) کنید تا توسط اعضاء گروه ها دست به دست شود. این عمل یکی از موثرترین راه ها می باشد. البته بیاد داشته باشید در تبلیغ کانال حتما از عکس و تصویر و لینک دعوت استفاده کنید.

۲- انتخاب موضوع و هدف مناسب

ابتدا هدف خود از ساخت کانال مشخص کنید و به هیچ عنوان بعد از مدتی لینک و موضوع کانال و تغییر ندهید، سعی کنید مطالب مرتبط با نام و پیشینه کانال منتشر کنید تا از ریزش اعضاء جلوگیری شود. مثلاً اگر در کانالی که از اسم و توضیحات آن برمی آید که یک کانال علمی باشد مطلب طنز یا سیاسی ارسال شود ممکن است برخی از اعضاء از این موضوع خوششان نیاید و کانال را ترک کنند.

همچنین موضوع کانال خود نقش کلیدی در آینده آن دارد. به طور مثال کانال های سرگرمی و حاوی مطالب طنز بهتر از کانالهای تجاری، علمی و … در جذب اعضا موفق هستند.

۳- انجام تبادل لینک با دیگر کانال ها

راه دیگری که می تواند خیلی سریع به رشد اعضاء کانال تان کمک کند انجام تبلیغ در کانال های پر مخاطب در خود تلگرام میباشد که اینکار خود به دو روش تبلیغ متقابل و تبلیغ پولی انجام می گیرد.

در روش تبلیغ متقابل (که به مبادله لینک هم معروف است) شما می توانید با مدیر کانال دیگری بر سر این موضوع که شما تبلیغ کانال وی را در کانال خود قرار دهید و در عوض وی نیز کانال شما را در کانال خود تبلیغ کند توافق کنید. کاری که این روزها در بسیاری از کانال ها مشاهده می کنید. البته کانال ها معمولا با تعداد اعضاء برابر تبادل لینک را انجام می دهند.

نکته مهم دیگر اینکه تبادل لینک در یک دوره ابتدائی جذابیت دارد ولی استفاده بیش از اندازه از آن باعث افت کیفیت کانال و خود دلیلی برای ترک کانال توسط اعضاء می شود. سعی کنید در روز یک یا نهایتاً دوبار اینکار را انجام دهید.

در روش دوم که مختص کانال های با اعضاء بالای ۱۰۰ هزار نفر است مدیران کانال با دریافت مبالغی اقدام به تبلیغ کانال شما در کانال خود خواهند کرد.

۴- تبلیغ کردن کانال در رسانه های دیگر

یکی از راه های موثر دیگر در افزایش اعضای کانال تلگرام انتشار اطلاعات و نشانی URL کانال در وب سایت های اینترنتی است. برای اینکار می توانید با جستجو در گوگل و پیدا کردن وب سایت هایی که لیست کانال های تلگرام را به اشتراک می گذارند در آن وب سایت ها اقدام به به اشتراک گذاری اطلاعات کانال خود کنید مثلاً بصورت ارسال نظر (Comment) و …

همچنین استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس، لاین و … نیز می تواند مفید باشد.

۵- نگه داشتن عضو مهمتر از جذب عضو جدید

یکی از مهمترین روش های افزایش اعضای کانال تلگرام حفظ آنها در کانال است. یعنی شما باید بتوانید درکانال جاذبه ای ایجاد کنید که اگر عضو جدیدی به کانال وارد شد به ماندن در کانال تشویق شود. در همه کانال ها همواره جذب عضو وجود دارد اما در بسیاری از آنها ریزش اعضاء بقدری است که نتنها رشدی در تعداد اعضاء دیده نمی شود بلکه کاهش در تعداد اعضاء قابل لمس می شود.

۶- کار تیمی مستمر

کانال تلگرام این قابلیت را دارد که چند مدیر (Admin) انتخاب کنید، اگر افراد مورد اعتمادی میشناسید آنها را ادمین کنید تا به شما در انتشار مطالب کانالتان کمک کنند. با تولید مطالب با کیفیت بیشتر بطبع احتمال انتشار آنها در دیگر گروهها و جذب عضو بالاتر خواهد رفت. البته سعی کنید ادمین های کانال زیاد نباشند چون ممکن است از آن طرف بام بیوفتید و با تولید محتوای زیاد عده ای از اعضاء بدلیل عدم وقت برای چک کردن همه آنها کانال را ترک کنند.

دیگر اینکه اگر کانال دارای چند مدیر است حتما طبق یک برنامه جاری همیشه یک مدیر آنلاین داشته باشید. همچنین با مدیران خود همفکر شده و مشورت کنید تا بتوانید مطالب بهتر و ارزشمندتری منتشر کنید.

و چند نکته مهم دیگر

سعی کنید حتماً نوع کانال عمومی باشد، هر کاربر می تواند ۴ کانال عمومی (Public) داشته باشد. زیرا کانال های عمومی در نتایج جستجو کاربران نمایش داده می شوند و این خود می تواند یکی از راه های جذب عضو باشد.

تا جای ممکن سعی کنید لینک کانال را کوتاه و با معنی انتخاب کنید تا کاربران بتوانند آن را براحتی بخاطر سپرده و در تایپ آن مشکلی نداشته باشند. هرچند که الان انتخاب شناسه مناسب بدلیل کثرت کانال ها کار سختی شده است.

تکرار مطالب باعث افت جذابیت کانال می شود. بنابراین از ارسال مطالب تکراری خودداری کنید.

مطالب را بر اساس یک زمانبندی مشخص شده انتشار بدهید. جوری نباشد که در یک ساعت ۱۰۰ مطلب منتشر کنید و در بقیه روز هیچ مطلبی منتشر نکنید.همچنین سعی کنید از ساعت ۱۲ شب تا حدود ۹ صبح مطلبی در کانال تلگرام خود منتشر نکنید.در صورت عدو رعایت این موضوع امکان خارج شدن کاربران از کانال بسیار بالا خواهد رفت.

دنبال کردن این مطلب

لب تاب را روی پایتان نگذارید


به نظر می‌رسد این روزها، لپ‌تاپ‌ها به دلیل امکان استفاده در مکان‌های مختلف از روی کاناپه گرفته تا روی نیمکت پارک، درحال پیشی گرفتن از دسکتاپ‌ها هستند.

با این حال اگر شما از افرادی هستید که عادت به استفاده از لپ‌تاپ‌تان در این نوع مکان‌ها دارید، هرگز آنها را مستقیم روی پایتان قرار ندهید تا از مشکلات زیر دوربمانید.

سندرم پوست برشته

این احتمال وجود دارد کسانی که عادت به استفاده طولانی از لپ‌تاپ و قراردادن آن روی پایشان دارند به سندرم پوست برشته مبتلا شوند. گزارش‌های پزشکی حاکی از آن است قراردادن ابزارهایی مثل لپ‌تاپ در مجاورت پوست برای مدت‌های طولانی می‌تواند به دلیل قراردادن پوست در معرض گرمای طولانی‌مدت، به ایجاد لک‌های پوستی غیرمعمول یا کهیر منجر شود. این شرایط در طول زمان ایجاد می‌شود و به مدت زمانی که لپ‌تاپ روی پا قرار می‌گیرد و همچنین میزان داغ شدن آن بستگی دارد. هرچند این سندرم به‌طورکلی بی‌ضرر است و پس از برطرف شدن شرایط از میان می‌رود، اما می‌تواند تغییررنگ دائمی در پوست ایجاد کند. به گفته محققان سوئیسی از مرکز پزشکی کلولاند، این سندرم در موارد نادری به سرطان پوست نیز منجر می‌شود.

مشکلات ناباروری در مردان

ناباروری در مردان شاید جدی‌ترین خطری باشد که به استفاده از لپ‌تاپ‌ها مربوط است. بر‌اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ایالتی نیویورک، بیضه‌ها، اندام‌های بسیار حساسی هستند و برای نگهداری از اسپرم‌ها در شرایط دمایی متناسب با بدن تنظیم شده‌اند. قراردادن لپ‌تاپ روی پا، دمای بیضه‌ها را تا 35 درجه بالاتر از دمای معمولی بدن افزایش می‌دهد. این شرایط، تاثیرات منفی بر تولید اسپرم داشته و حتی ممکن است باعث ناباروری شود.

خطر سرطان

به گفته محققان دانشگاه آریزونا، التهاب پوستی طولانی‌مدت به شکل بالقوه‌ای، شانس ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی، شایع‌ترین نوع سرطان پوست که معمولا صورت را درگیر می‌کند، اما می‌تواند به قسمت‌های دیگر بدن انتشار یابد را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، امکان دارد میدان مغناطیسی تولید شده توسط لپ‌تاپ، جریان‌های مضری را در داخل بدن ایجاد کند. محققان دانشگاه سینای ایتالیا پی برده‌اند قدرت تابشی لپ‌تاپ‌ها وقتی روی پا و در نزدیکی بدن قرار می‌گیرند می‌تواند به شکل خطرناکی افزایش یابد و به ایجاد تومور منجر شود.

خوشبختانه بسیاری از مشکلات سلامت مرتبط با لپ‌تاپ‌ها قابل پیشگیری هستند. قرار ندادن لپ‌تاپ روی پا می‌تواند یکی از راه‌های موثر باشد.

دنبال کردن این مطلب

چگونه مرورگر فایرفاکس را شبیه به مرورگر اج کنیم

یک توسعه‌دهنده خلاق توانسته است تم جدیدی برای مرورگر فایرفاکس بسازد که هدف آن عوض ظاهر کردن این مرورگر وایجاد شباهت به مرورگر اج مایکروسافت است.

در توضیحات رسمی این تم آمده است:

فایرفاکس اج یک تم برای مرورگر فایرفاکس است که می‌تواند ظاهر این مرورگر را شبیه به مرورگر اج مایکروسافت تغییر دهد. با نصب تم تیره یا روشن مرورگر اج روی فایرفاکس، هیچ‌یک از امکاناتی آن را از دست نخواهید داد و تنها ظاهر مرورگر تغییر خواهد کرد. این تم بر روی ویندوز 10 و فایرفاکس نسخه ۵۰ آزمایش شده است.
در صورتی که با نصب تم فایرفاکس اج مشکل دارید می‌توانید از روش زیر اقدام کنید:

افزونه Stylish را نصب کنید
از این قسمت به صفحه فایرفاکس اج بروید
یکی از تم‌های تیره یا روشن را انتخاب کنید
بر روی گزینه Install with Stylish کلیک کنید تا تم نصب شود

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

۵ روش خلاقانه برای شارژ تلفن‌های هوشمند بدون شارژر!

۱- شارژ مجدد با استفاده از صدا
اگر اولین واکنش شما در مقابل هشدار به اتمام رسیدن باتری، جیغ کشیدن است، به این کار ادامه دهید!

به لطف دیوایسی که توسط یکی از دانشگاه‌های کشور کره جنوبی طراحی شده است، صدای شما به شارژ شدن باتری دستگاه کمک می‌کند! طرح اولیه، قادر است تا از صدایی با امواج ۱۰۰ دسی‌بل، ولتاژ ۵۰ میلی ولت را استخراج کند. این میزان صدا، هنگام ترافیک‌های سنگین، عبور هواپیما از بالای سر یا جیغ زدن به وجود می‌آید. روند تولید انرژی الکتریکی به وسیله لرزش دو الکترود منعطف و تولید اکسید روی میان آنها ایجاد می‌شود.

۲- شارژ مجدد با استفاده از یک قطعه دارای اهرم
اگر تمایل ندارید از روش اول استفاده کنید، راه دوم مناسب‌تر است. با خرید این قطعه ۷۵ دلاری، می‌توانید با استفاده از چرخش مچ خود، انرژی مورد نیاز برای شارژ دیوایس را تأمین کنید. این قطعه که BoostTurbine 4000 نام دارد، از چراغ‌های LED بهره می‌برد که میزان شارژ را به شما اطلاع داده و ضمانت می‌دهد که می‌تواند تلفن هوشمند شما را با چرخاندن اهرم آن در حدود چهار دقیقه، به اندازه یک تماس یک دقیقه‌ای شارژ کند.

۳- شارژ مجدد با استفاده از باد
در روش سوم، از یک فن استفاده می‌کنیم و با استفاده از باد، دستگاه خود را شارژ می‌کنیم. برای شارژ دیوایس خود، کافی است که تلفن هوشمند خود را داخل کیس iFan گذاشته، آن را جلوی دوچرخه خود قرار داده و به مدت هشت ساعت در شهر حرکت کنید. به این ترتیب، شما انرژی لازم برای کامل شدن شارژ گجت خود را تأمین کرده‌اید. در حال حاضر این کیس تنها برای آیفون تولید شده است. اما ایده این کار واقعا خلاقانه بوده و هم برای کاربر و هم برای محیط زیست مفید است.

۴- شارژ مجدد با استفاده از گرمای بدن
شما حتی می‌توانید از خواب خود برای شارژ دیوایس‌تان استفاده کنید. به جای اینکه تلفن هوشمند خود را تنها در گوشه‌ای از اتاق برای گرفتن شارژ رها کنید، اجازه بدهید تا همواره کنار شما باشد! محققان Vodafone اقدام به طراحی PocketPower کرده‌اند. به وسیله پارچه‌هایی از جنس کتان و در طول هشت ساعت، شما می‌توانید تلفن هوشمند خود را برای یک مکالمه ۲۴ دقیقه‌ای شارژ کنید. تمامی این صحبت‌ها به شرایطی بستگی دارد که دمای این پارچه‌های کتانی روی ۳۷ درجه بماند. ایده این کار نامعقول به نظر می‌رسد. مخصوصا زمانی که در حال ورزش هستید یا برای مسافرت به خارج از منزل رفته‌اید.

۵- شارژ مجدد با استفاده از میوه‌ها و سبزیجات
شخصی به نام Caleb Charland موفق شد تا تلفن هوشمند لومیا ۹۳۰ خود را با استفاده از میوه‌ها و سبزیجات شارژ کند. برای انجام این کار، شما به ۸۰۰ سیب و سیب‌زمینی که توسط سیم‌هایی از جنس روی و مس به یکدیگر متصل شده‌اند، نیاز دارید. ترکیب این موارد، قادر است تا انرژی معادل ۲۰ میلی آمپر و حدودا ۶ ولت تولید نماید که برای شارژ یک دیوایس، کافی به نظر می‌رسد.

 

دپارتمان تحقیقاتی و طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

نکاتی سودمند هنگام استفاده از اینترنت

با رعایت نکات و ترفندهای زیر،خواهید توانست از اینترنت مفید تر استفاده نمایید.با این آموزش در سایت سرزمین دانلود با ما همراه باشید.

● باز کردن لینک ها در صفحات جدید:

با نگه داشتن کلید shift هنگام کلیک بر روی یک پیوند یا لینک (مقصود همان کلمات یا عباراتی است که عموما آبی رنگ هستند و "کرزر" با رفتن بر روی آنها، به "دست" تبدیل می شود) و یا راست کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه Open in new window پیوند مربوطه در یک صفحه جدید باز می شود. این کار به سرعت جستجوهای شما کمک شایانی می کند. شما برای باز کردن لینک ها در پنجره های جدید، محدودیت دارید. اگر تعداد زیادی پنجره باز شود ممکن است باعث "هنگ" کردن برنامه مرورگرتان شود. بنابراین بطور همزمان، حدود 10 تا 15 پنجره بیشتر باز نکنید.

● خطوط و حروف به هم ریخته:

این مشکل بیشتر در سایت های فارسی دیده می شود. در روی صفحه حاوی متن، کلیک راست موس را فشار دهید، از صفحه باز شده، در قسمت encoding گزینه UTF8 را امتحان کنید.

درصورت برطرف نشدن مشکل در قسمت encoding گزینه های دارای کلمه Arabic را امتحان نمایید.

اگر در دو روش ذکر شده اشکال برطرف نشد، ببینید (احتمالا در صفحه اول سایت) آیا صفحه فارسی با قلم خاصی نوشته شده که از شما خواسته شده که : "ابتدا قلم ما را نصب کنید"؟ در اینصورت مجبور هستید ابتدا آن فونت را به شکل زیر نصب کنید:

1) فونت را دانلود کنید.

2) در پنجره control panel روی fonts دوبار کلیک کنید تا پنجره مورد نظر باز شود.

3) گزینه Install new font را از منوی File همان پنجره Fonts انتخاب کنید.

4) مسیر فونت مورد نظر را از پنجره های لیست Folders، Drives همان پنجره مشخص کنید. سپس فونت شما در پنجره کوچک list of fonts ظاهر می شود.

5) حال آن را انتخاب و ok بزنید تا فونت مورد نظر روی سیستم نصب شود. پس از این با زدن refresh صفحه وب مورد نظر، می توانید آن را به راحتی بخوانید. ولی اگر باز مشکل داشتید، روی صفحه وب، کلیک راست کنید و در encoding گزینه User defined را انتخاب کنید. قاعدتا" با refresh کردن باید بتوانید صفحه را بخوانید.

● نحوه دیدن فایل های Flash و PDF :

بسیاری از صفحات و فایل ها در اینترنت به این دو صورت می باشند.

برای دیدن فایل های پویا یا Flash که به swf ختم می شوند به برنامه Macromedia Flash Player احتیاج است.

برای دیدن فایل های متنی PDF نیز که به .pdf ختم می شوند باید از برنامه Adobe Acrobat Reader استفاده کنید.

● مواجهه با سایت های شلوغ و گیج کننده:

اگر وارد صفحه اول یک سایت شلوغ که دارای تعداد زیادی لینک، انواع جعبه ها و کادرهای مختلف در نقاط مختلف صفحه می باشد، شدید، بجای صرف زمان زیاد برای درک صفحه، سریعا به بالا یا به سمت چپ صفحه نگاه کنید، ببینید آیا کلیدی به نام site map دارد یا خیر، اگر چنین کلیدی موجود بود با زدن آن به صفحه ای می روید که در آن تمام لینک های موجود در سایت بصورت فهرست آورده شده است. با خواندن آن می توانید سریعا بفهمید، در سایت چه صفحاتی با چه موضوعاتی موجود است.

به دنبال یک کلمه در یک صفحه می گردم، چه کاری باید انجام بدهم؟

گاهی وارد یک صفحه ای می شویم که پر از مطالب مختلف است. می خواهیم ببینیم توی این صفحه راجع به مثلا" ایران صحبتی شده یا خیر، به عبارت دیگر آیا در این صفحه کلمه "ایران" آمده است یا خیر.

کافیست در مرورگر IE ( یعنی Internet explorer ) کلید View و سپس گزینه Find را انتخاب کنیم. و یا از کلید های میانبر Ctrl + F استفاده کنیم. در صفحه ای که باز می شود کلمه IRAN را تایپ کنید، و کلید Find را فشار دهید. اگر این کلمه در صفحه موجود باشد آن کلمه در وسط صفحه آورده شده و های لایت می شود. با فشردن مکرر کلید Find دیگر کلمات مورد جستجو در صفحه آورده می شود.

● افزایش سرعت برقراری ارتباط یا Log in شدن:

البته این ترفند فقط مختص ویندوز 98 می باشد. برای حصول اطمینان از اینکه ارتباط شما در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد مراحل زیر را طی کنید:

در My Computer پوشه Dial up Networking را باز کنید. روی کانکشن مورد نظر خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. زبانه Server Types را انتخاب کنید و مطمئن شوید که گزینه Log on to network غیر فعال باشد و در کادر Allowed Network Protocols فقط TCP/IP انتخاب شده باشد.

● معرفی فرایندهای اصلی:

با تایپ آدرس صفحه وبی که در نظر دارید در قسمت Address Bar و زدن Enter و یا دکمه Go به آن صفحه دستیابی خواهید داشت.

دکمه stop فرآیند بارگزاری صفحه را متوقف می کند.

دکمه refresh یا کلید F5 کار بارگزاری صفحات را از نو شروع می کند.

دکمه Back صفحات باز شده در صفحه پیش رو را به قبل می برد.

دکمه Favorites صفحه را به لیست علاقمندی های شما اضافه می کند. به این صورت که در منوی Favorites با کلیک بر گزینه Add To Favorites و با ایجاد یک فولدر و انتخاب نام مناسب این صفحه به مجموعه علاقمندی های شما اضافه می شود.

● کلیدهای میانبر:

اگر پس از وارد کردن یک کلمه در نوار آدرس ( Address Bar ) از کلیدهای Ctrl + Enter استفاده کنید، عبارت http://www و .com به اول و آخر آن اضافه می شود.

با Ctrl + N می توانید یک صفحه جدید باز کنید.

● راهنمای جستجو در اینترنت :

در دنیای اینترنت به سادگی می توانید به مطالب و علاقمندی های خود دستیابی داشته باشید. برای جستجوی مطالب در اینترنت احتیاج به یک موتور جستجو می باشد که ما قویترین و در عین حال ساده ترین موتور جستجوی اینترنتی یعنی گوگل به آدرس http://www.google.com را پیشنهاد می کنیم.

● جستجوی اساسی:

برای جستجو در گوگل باید کلیدواژه مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنید و دکمه Enter را بزنید ( یا برروی دکمه Search کلیک کنید ) تا صفحاتی که آن کلیدواژه در آن ها وجود دارد و یا صفحاتی که به آن موضوع مرتبط می شود بدست آیند. مثلا اگر کلمه music را در کادر جستجو وارد کنید مهمترین سایت ها و صفحاتی که در زمینه موسیقی وجود دارند به ترتیب اهمیت و پر مخاطب بودن آن ها فهرست می شوند.

دقت داشته باشید که گوگل به طور خودکار از جستجوی کلمات بسیار رایج مثل a ، for و how صرف نظر می کند. همچنین نوشتن کلمات با حروف بزرگ یا کوچک با یکدیگر فرقی نمی کنند.

● جستجوی ترکیبی:

اگر به دنبال صفحاتی هستید که دارای چند کلمه هستند جستجو به شیوه های زیر است:

اگر دو یا چند کلمه را با 1 کاراکتر فاصله از هم تایپ کنید، گوگل معمولا صفحاتی را می آورد که ترجیحا همه آن ها با هم در یک صفحه باشند و ترجیحات بعدی این است که این کلمات را با فراوانی بیشتر کلمات به فهرست نتایج وارد نماید.

اگر به دنبال صفحاتی هستید که حتما 2 یا چند کلمه همزمان و با هم در یک جا باشند بین کلمات از + استفاده کنید. به این صورت که بین کلمات با یک کاراکتر فاصله از کلمه قبل از + استفاده کنید. مثلا" اگر دنبال صفحاتی هستید که در آن ها هم music و هم classic با شد باید عبارت music +classic را در کادر جستجو وارد نمایید.

اگر قصد جستجوی یک عبارت خاص را دارید باید این عبارت در دابل کوتیشن یعنی "" قرار بگیرد. مثلا اگر می خواهید عبارت classic music را جستجو کنید این عنوان به صورت "classic music" خواهد بود.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

نکات کلی طراحی سایت

نکات آموزشی طراحی سایت توسط دپارتمان طراحی سایت فاواکو گرد هم جمع آوری شده است و در اختیار مخاطبان قرار داده ایم :

۱- انتخاب DOMAIN: انتخاب دامنه و نوع پسوند براى نامگذارى سايت بسيار مهم است. اين مسئله بر اساس موضوعيت پايگاه، نقش مهمى در به خاطرسپارى نام سايت در نزد كاربران دارد.

۲- ادبيات توليد محتوا: در سايت هاى مختلف ادبيات توليد محتوا متفاوت است. يك سايت علمى با يك سايت شخصى، اگر ادبيات مختلفى را در نگارش مطالب اينترنتى خود رعايت نكنند، اثربخشى رسانه اى آنها در دنياى وب كاهش مى يابد.

۳- پيمايش عرضى صفحات: كاربران علاقه اى به پيمايش افقى صفحات ندارند. از اسكرول خوردن افقى صفحات وب خوددارى كنيد.

۴- اندازه ثابت فونت ها و متون: به خصوص افراد بالاى ۴۰ سال با حروف نازك يا كوچك مشكل دارند و بايد ترتيبى اتخاذ شود تا از طريق مرورگر امكان تغيير سايز فراهم شود.

۵- انبوهى متون: معمولا طراحی سايت هاى حاوى متون حجيم خسته كننده هستند.

۶- پنجره هاى بازشونده خودكار: كاربران ترجيح مى دهند كه خودشان مقصد را تعيين كنند.

۷- جمع آورى آدرس پست الكترونيك بدون هيچ روند امنيتى: كاربر بايد براى وارد كردن آدرس اى ميل خود كاملا مطمئن و متقاعد شود.

۸- آدرس هاى طولانى يا پيچيده صفحات: انتخاب يا هرگونه كار بر روى آدرس هايى كه بيش از ۷۵ كاراكتر دارند مشكل است.

۹- لينك هاى اى ميل در مكان نامناسب: اى ميل بايد كاملا برجسته و مشخص و در مكان هاى مناسب بوده و از لينك هاى معمول صفحه تفكيك شود.

۱۰- بازگشت كند يا ناموفق به صفحات قبل: كليد Back دومين دكمه مورد استفاده كاربران است.

۱۱- رابط گرافيكى (GUI) غيراستاندارد: برداشت كاربر از عناصر و اشياى موجود در برنامه ها تثبيت شده است.

۱۲- نبود بيوگرافى در سايت ها: عدم وجود بيوگرافى باعث ايجاد جو عدم اطمينان در خوانندگان مى شود. يك about us كامل، روشن كننده خيلى از حقايق است. اين مسئله در سايت هاى صنعتى و تجارى براى مخاطبان از ارزش بسزايى برخوردار است.

۱۳- ضعف آرشيو: در اغلب مواقع اطلاعات قديمى هم مورد استفاده كاربران قرار مى گيرد. همه سايت هاى توليدكننده محتوا بايد آرشيو تاريخى و موضوعى در اختيار داشته باشند تا مرور بر اطلاعات آنها توسط كاربران آسان باشد.

۱۴- لينك هاى متعدد براى رسيدن به صفحات خاص در طراحی سایت: كاربران مايل به استفاده مكرر از لينك ها براى رسيدن به هدف نيستند.

۱۵- استفاده پيش از موعد از امكانات پيشرفته: استفاده از امكاناتى مانند CHAT، ايجاد انجمن هاى گفت وگو، اى ميل رايگان، نقشه سه بعدى سايت و غيره بار مالى زيادى را بر مديران سايت تحميل مى كنند.

۱۶- بارگذارى كند صفحات در طراحی سایت: وجود گرافيك هاى سنگين آزاردهنده خواهد بود.

۱۷- ساختارهاى تبليغاتى: كاربران معمولا از مشاهده ساختارهاى تبليغاتى خوددارى مى كنند.

۱۸- رسالت و هدف نامشخص سايت: بايد نوع سايت از جنبه هاى تجارى يا اطلاع رسانى مشخص باشد.

۱۹- طراحى اختصاصى براى افراد خاص: سايت بايد كاملا براى تمام كاربران اينترنت (نه فقط متخصصين) قابل استفاده و گشت زنى باشد. حتى سايت هاى سياسى هم امروزه نسخه كودكانه دارند.

۲۰- لينك به سايت هاى ديگر: به دليل فلسفه و ساختار متفاوت طراحى در سايت هاى مختلف، نبايد تعداد لينك هاى خارج از سايت زياد باشند. رعایت اين مسئله رتبه سايت شما را در سيستم رتبه بندى موتورهاى جست وجو افزايش مى دهد!

۲۱- فراموش كردن هزينه پشتيبانى سايت: بودجه پشتيبانى و نگهدارى بايد حداقل به اندازه ۵۰ درصد از هزينه راه اندازى سايت در نظر گرفته شود.

۲۲- تلقى از سايت به عنوان يك رسانه دست دوم: سايت با تلويزيون، روزنامه يا بروشور فرق هاى اساسى دارد. بنابراين نبايد از آنها كپى بردارى كند. از طرفى ارتباط ما را به عنوان يك رسانه تمام وقت با افراد متعددى برقرار مى كند و نبايد آن را دست كم گرفت.

۲۳- لينك هاى تكرارى از لحاظ محتوا: مثلا لينك يك تبليغ بعد از ورود به آن نبايد حاوى همان لينك تبليغ در صفحه باز شده باشد.

۲۴- تلقى يكسان از اينترنت و اينترانت: در اينترنت داخلى اهداف و كاربردهاى مرتبط با امور شركت مد نظر است ولى اينترنت يك مكان عمومى است.

۲۵- عدم قبول مهندسى بهره ورى و تحقيقات بازار: رد خواسته هاى بازار به منزله رد نيازهاى كاربران است.

۲۶- استفاده از قاب ها و صفحات چندفريمى: اين موضوع براى چاپ و آدرس دهى صفحات مشكلاتى را دربر دارد.

۲۷- انيميشن ها و متون متحرك: بر هم زدن تمركز بازديدكنندگان از سايت.

۲۸- صفحات غيرقابل بازگشت: عدم لينك بازگشت به صفحه اصلى و صفحات ديگر مشكلى بزرگ در تحليل سايت است.

۲۹- نوار پيمايش طولانى: اسكرول شدن صفحات به طور كلى جالب نيست.

۳۰- ضعف در راهنمايى كاربران سايت: كاربر نبايد هنگام گشت زنى تنها بماند. يك help آن لاين در سايت، مثل يك لنگه كفش در بيابان است.

۳۱- استفاده از رنگ هاى غيراستاندارد براى لينك در طراحی سایت: هر رنگ معنايى دارد.

۳۲- اطلاعات قديمى در سايت: كه باعث كاهش اعتبار و ارزش سايت مى شوند.

۳۳- عدم وجود جست وجو: بخش Search بايد براى سايت هايى با بيش از صد صفحه قرار داده شود.

۳۴- يك قانون طلايى: از سايت هاى پربازديد بايد الگو گرفت.

۳۵- قانون طلايى بك گراند: سفيد رنگ محبوب سايت هاى بزرگ وب است. روانشناسى رنگ ها در طراحى وب، در طراحى لوگو، چيدمان مطالب در صفحه و رنگ بندى لينك هاى ديده شده از اهميت خاصى برخوردار است.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

10 نشانه از وجود بدافزارها در سیستم

حتی اگر تمام قوانین مهم امنیتی را برای سیستم خود مثل آپدیت منظم سیستم‌عامل و برنامه‌های خود، جلوگیری از اسپم‌های آزاردهنده، کلیک نکردن بر روی لیک‌های مشکوک و البته استفاده از یک آنتی‌ویروس مناسب را رعایت کنید، باز هم ممکن است سیستم شما به بدافزارها آلوده شده باشد. اما چگونه از وجود آن باخبر خواهید شد؟ باتوجه به ۱۰ نشانه‌ای که در پایین به آن اشاره خواهیم کرد ممکن است از حضور آن‌ها در سیستم خود باخبر شوید اما خیلی هم از این موضوع خوشحال نباشید چون در رابطه با بدافزارها هیچ اطمینانی وجود ندارد.

۱. کِرَش(۱‌)های غیرمنتظره: اگر تا به حال وجود کِرَش را در سیستم خود تجربه کرده‌اید، باید بدانید که کِرَش شدن سیستم اتفاقی تاسف‌بار است . اگر در حال حاضر با این مشکل روبه رو شده‌اید سریعا سیستم خود را به منظور جلوگیری از آلودگی‌ها اسکن کنید.

۲. سرعت کند سیستم: اگر هر برنامه سنگینی بر روی سیستم شما قابل اجرا نیست و کلا برنامه‌ها به کندی اجرا ‌می‌شوند بدانید که ممکن است سیستم شما با یک ویروس آلوده شده باشد.

۳. فعالیت بیش از حد‌ هارد‌دیسک: اگر شما متوجه فعالیت بیش از حد‌هارد دیسک، حتی زمانی که کامپیوتر شما غیر فعال است، شده‌اید، این ‌می‌تواند علامتی هشداردهنده از آلودگی پنهانی باشد.

۴. رفتار عجیب و غریب ویندوز: اگر پنجره‌های عجیب و غریب پاپ‌آپ در طی فرآیند بوت شدن ویندوز نمایان شدند این هشداری برای شماست که بیانگر محدود شدن دسترسی شما به درایوهای مختلف بر روی سیستم است و قطعا در اینجا یک مشکلی وجود دارد.

۵. پیام‌های عجیب و غریب: اگر مسیج‌های مزاحمت باری هنگا‌می‌که سیستم شما در حال اجرا است موجب آزار شما شد، به شما هشدار ‌می‌دهد که برنامه‌های مختلف و یا فایل‌ها باز نخواهند شد، که این نشانه خوبی نیست.

۶. فعالیت برنامه‌های بد: اگر برنامه‌های شما از بین ‌می‌روند، خراب ‌می‌شوند و یا خودبه‌خود بدون اینکه شما این کار را انجام دهید، باز ‌می‌شوند و یا این‌که نوتیفیکیشن‌هایی دریافت ‌می‌کنید که یک برنامه بدون فرمان شما تلاش برای دسترسی به اینترنت ‌می‌کند، این نشانه جدی است که شما قربانی بدافزارها شده‌اید.

۷. فعالیت شبکه به صورت تصادفی: زمانی که شما در حال اجرای هیچ برنامه‌ای نیستید و یا به مقادیر بالایی از اطلاعات در اینترنت دسترسی ندارید، اگردر این هنگام روتر شما به طور مداوم در حال چشمک زدن باشد نشان‌دهنده سطح بالای فعالیت شبکه است که این امری غیر عادی است و یک جای کار در اینجا ‌می‌لنگد.

۸. ایمیل‌های نامنظم: اگر ایمیل‌های شما فرستاده نمی‌شوند و یا از مخاطبین خود ‌می‌شنوید که ایمیل‌هایی عجیب‌وغریب از جانب شما دریافت کرده‌اند در صورتی که شما آن‌ها را ارسال نکرده اید، این نشانه‌ای قوی است برای اینکه سیستم شما به خطر افتاده است (یا شاید هم پسورد ایمیل شما دزدیده شده است).

۹. لیست سیاه آدرس آی.پی: اگر شما نوتیفیکیشن‌هایی دریافت ‌می‌کنید که آدرس آی.پی شما به بلک‌لیست اضافه شده است این را لحاظ کنید که کامپییوتر شما در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و به این معنا است که سیستم شما در معرض خطر قرار گرفته و به عنوان یک بات‌نت برای ارسال هرزنامه‌ها مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد.

۱۰. از کار انداختن غیرمنتظره آنتی‌ویروس‌ها: بسیاری از بدافزار‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آنتی‌ویروس‌های را غیر فعال کنند در غیر این صورت خود آن‌ها هستند که نابود ‌می‌شوند. بنابراین اگر سیستم آنتی‌ویروس شما به طور ناگهانی غیر فعال شد، نشانه‌ای دیگر از وجود یک مشکل بزرگ است.

مطمئن‌ترین راه برای اینکه مطمئن شوید سیستم شما آلوده شده است انجام اسکن توسط یک آنتی‌ویروس قوی و قابل اعتماد است. اگر شما آنتی‌ویروسی به این منظور نداشته باشید، احتمال آلودگی سیستمتان زیاد ‌می‌شود، شما ‌می‌توانید ابزار رایگان کسپرسکی را جهت اسکن سیستم خود و بررسی آن دانلود کنید.

۱. کِرَش در واقع همان پیام معروف صفحه آبی رنگ مرگ است که به شما در مورد از کار افتادن سیستم هشدار ‌می‌دهد.

دنبال کردن این مطلب
ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 265