مقالات فناوری اطلاعات و ارتباطات

راز افزایش لایک در اینستاگرام مشخص شد

بررسی بیش از یک میلیون عکس ارسالی در اینستاگرام نشان می‌دهد که به طور متوسط پست‌های ارسالی زنان پنج برابر بیش از مردان محبوبیت دارد و تعداد لایک ها و نظرات ارسالی برای این مطالب هم حدودا پنج برابر مردان است.

بررسی یاد شده که توسط موسسه Hopper HQ انجام شده، می‌تواند به کاربران کمک کند تا راهی برای افزایش محبوبیت پست‌های ارسالی خود پیدا کنند.

تجزیه و تحلیل بیش از ۱.۲ میلیون پست اینستاگرام که از طریق ۴۰۰۰ حساب کاربری ارسال شده نشان داده که مطالب ارسالی زنان به طور متوسط ۵۷۸ لایک و نظر دریافت می‌کند، ولی این رقم در مورد مردان ۱۱۷ مورد است. اگر تنها بخش اظهارنظرها یا کامنت‌ها مورد محاسبه قرار بگیرد، این رقم برای زنان در مقایسه با مردان به ۱۷۰ در برابر ۱۱۳ می‌رسد.

یک نکته جالب دیگر این است که تعاملات در پست‌های مردان بیشتر در بخش اظهارنظرهاست و نه لایک‌ها. اگر چه اکثر کاربران اینستاگرام را زنان تشکیل می دهند، اما کاربران مرد اینستاگرام بیشتر تمایل به تعامل در بخش نظرات در زیر پست‌های با موضوعات مربوط به تناسب اندام و ورزش دارند.

علاوه بر این پست‌هایی با موضوعات شخصی مانند مسافرت تا کاهش وزن بیشترین لایک را دریافت می‌کنند. تصاویر حیوانات در رتبه دوم و تصاویر دیدنی طبیعت و ... در رتبه سوم هستند.

متون ارسالی همراه عکس‌ها هم در ایجاد محبوبیت بیشتر تاثیرگذار است. متون طولانی لایک را تا ۱۵ درصد کاهش می دهند و متون همراه با ایموجی و شکلک بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. استفاده از هشتگ هم بازدید را افزایش می‌دهد.

زمان ارسال پست ها نیز مهم است و ارسال پست در عصرها بیشترین بازدید را موجب می‌شود. در روزهای تعطیل انجام این کار در حدود ساعت ۱۱ صبح مناسب است.

 

گروه تحقیقات شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

ترفند های مخفی در اینستاگرام

اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند هر چه به قابلیت‌های بیش‌تری مجهز می‌شوند، برخی از ویژگی‌های آن‌ها در زیر انبوهی از مراحل و انتخاب‌ها مدفون می‌گردند. اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگامی که اینستاگرام فعالیت خود را شروع کرد تنها یک اپ ساده برای اعمال فیلترهای مختلف روی تصاویر بود اما اکنون به یک شبکه‌ی اجتماعی بزرگ و ویرایشگر تصاویر حرفه‌ای تبدیل شده است. در این ترفند به معرفی ۶ قابلیت کم‌تر شناخته‌شده‌ی اینستاگرام می‌پردازیم که نسبت به دیگر قابلیت‌های آن مخفی‌تر هستند.

اعمال سلیقه بیش‌تر به فیلترها

به هنگام راه‌اندازی اینستاگرام، تنها می‌شد فیلترها را فعال یا غیرفعال کرد. این قابلیت برای تصاویر کم‌کیفیتی که توسط گوشی‌های هوشمند اولیه گرفته می‌شد مناسب به نظر می‌رسید، اما اکنون دیگر مناسب تصاویر باکیفیتی که توسط گوشی‌های مدرن‌تر گرفته می‌شود نیست. خوشبختانه اینستاگرام امکان تغییر شدت و میزان هر فیلتر را به اپ خود اضافه کرده است.

هنگامی که یک فیلتر را به تصویر خود اضافه می‌کنید، فیلتر را برای دوم مجدد لمس کنید تا یک نوار لغزنده بین 0 تا 100 مشاهده کنید. اگر مایلید فیلتر به صورت نامحسوس به تصویر اضافه شود می‌توانید آن را میان 20 الی 50 تنظیم کنید.

مقایسه نسخه اصلی تصویر با نسخه ویرایش‌شده

هر چقدر هم هنگام ویرایش تصاویر خود دقت کنید ممکن است گاهی زیاده‌روی کنید. در واقع مرز باریکی بین یک تصویر ویرایش‌شده‌ی عالی با یک تصویر ویرایش‌شده‌ی مضحک وجود دارد. راه ساده‌ای که برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد، مقایسه‌ی نسخه‌ی اصلی تصویر با نسخه‌ی ویرایش شده است.

در اینستاگرام، هنگامی که بر روی تصویر یک فیلتر اعمال کردید و ویرایش‌هایی نیز صورت دادید، اگر انگشت خود را بر روی تصویر پیش‌نمایش قرار دهید و نگه دارید، تصویر اصلی را بدون فیلتر و بدون ویرایش مشاهده می‌کنید. کافی است انگشت خود را رها کنید تا مجدد نسخه‌ی ویرایش‌شده و همراه با فیلتر را مشاهده کنید.

سازمان‌دهی فیلترها

واضح است که برخی از فیلترهای اینستاگرام بسیار کاربردی هستند و برخی نه. در میان انتخاب‌های زیاد فیلترها برخی از آن‌ها قطعاً بیش از بقیه مورد پسند شما هستند.

برای سازمان‌دهی و نظم‌بخشی فیلترها جهت سفارشی‌سازی آن‌ها می‌توانید موارد محبوب را در ابتدای انتخاب‌های خود قرار دهید. برای این کار به انتهای لیست فیلترها بروید و Manage را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید چینش فیلترها را به دلخواه خود تغییر دهید و فیلترهایی که دوست ندارید را با برداشتن تیک آن از لیست فیلترها محو کنید و آن‌هایی که فعال نیستند را نیز فعال کنید.

به‌اشتراک‌گذاری بیش‌ از یک تصویر در یک پست

اینستاگرام اخیراً راهی برای به‌اشتراک‌گذاری تا 10 تصویر در یک پست را اضافه کرده است. این موضوع باعث می‌شود به اشتراک‌گذاری تصاویر مرتبط به هم بیش از قبل آسان شود.

به هنگام ایجاد یک پست جدید، ابتدا (ترفندستان) تصویر اول را انتخاب کنید و سپس دکمه‌ی Select Multiple را لمس نمایید. سایر تصاویری که مایلید منتشر شوند را نیز انتخاب کنید و به مرحله‌ی بعدی که صفحه‌ی فیلترها هستند بروید. شما می‌توانید یک فیلتر خاص را به تمام تصاویر اضافه کنید یا هر یک را به طور مجزا ویرایش کنید.

پس از به‌اشتراک‌گذاری تصویر توسط شما، فالوئرهای شما ابتدا تصویر اول را مشاهده می‌کنند و می‌توانند با حرکت دادن انگشت خود روی تصویر، مابقی تصاویر را نیز مشاهده کنند.

حذف پیش‌نویس‌ها

تاکنون پیش آمده است که بعد از ویرایش یک عکس از به اشتراک گذاشتن آن منصرف شوید؟ به طور پیش‌فرض، اینستاگرام شما را تشویق می‌کند تا آن را به عنوان یک پیش‌نویس یا Draft ذخیره کنید. این موضوع یک قابلیت خوب محسوب می‌شود، مگر آن که تعداد این تصاویر پیش‌نویس زیاد شوند به طوری که به هنگام اشتراک عکس جدید تعداد زیادی از آن‌ها را مشاهده کنید.

برای حذف یک Draft، دکمه‌ی Manage در قسمت Drafts را لمس کنید. سپس Edit را لمس کرده و پیش‌نویس‌هایی که مایلید حذف شوند را انتخاب کنید. اکنون Discard Posts را لمس نمایید تا این پیش‌نویس‌ها حذف شوند.

ارسال پیام مستقیم به دوستان

با وجود این که اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی برای به اشتراک‌گذاری تصاویر برای عموم است، با اینستاگرام می‌توانید به دوستان خود به طور خصوصی پیام دهید یا اصطلاحاً دایرکت بفرستید. این قابلیت موجب می‌شود تصاویر اینستاگرام را بدون نیاز به اپ‌های پیام‌رسان دیگر برای دوستان خود به طور خصوصی ارسال کنید.

برای این کار می‌توانید مستقیم وارد صفحه پیام‌ها شوید (با انتخاب آیکن موشک در بالای سمت راست صفحه) یا در صفحه پروفایل هر فرد از طریق Send Message پیام ارسال نمایید یا آیکن موشک را در زیر هر پست انتخاب کنید.

 

گروه آموزش طراحی سایت فاواکو

دنبال کردن این مطلب

تاریخچه یوتیوب

یوتیوب توسط چاد هرلی، استیو چن و جاوید کریم به وجود آمد که هر سه از کارمندان شرکت پی پال بودند.هرلی در دانشگاه ایندیانا در پنسیلوانیا درس طراحی می خواند در حالی که چن و کریم در دانشگاه ایلینوی در اوربانا دانش کامپیوتر را مورد مطالعه قرار داده بودند.

آن ها پس از موفقیت وب گاه فلیکر برای اشتراک گذاری عکس، تصمیم گرفتند وب گاهی برای اشتراک گذاری ویدئو ایجاد کنند و به همین منظور، در آپارتمان چن در سانفرانسیسکو میهمانی شام برگزار شد و در این باره بحث کردند.سرمایهٔ گذاری آن ها برای راه اندازی این شرکت ۱۱٬۵۰۰٬۰۰۰ دلار بود. دفتر فنی اول یوتیوب بالاتر از یک رستوران پیتزا فروشی ژاپنی در سان ماتئو، کالیفرنیا بود. سرانجام دامنهٔ وب گاه یوتیوب در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۰۵ فعال شد و در طول چند ماه توسعهٔ فراوانی یافت.
ویدئوهای یوتیوب برای اولین بار در باغ وحش سن دیگو توسط جاوید کریم، از بنیانگذاران این شرکت عنوان شد. از این صحنه ها فیلمبرداری شد و در تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۰۵ به وب گاه یوتیوب ارسال شد و هنوز هم می توان آن را تماشا کرد.
یوتیوب عمومی در ماه مه سال ۲۰۰۵، شش ماه قبل از راه اندازی رسمی در نوامبر ۲۰۰۵ ارائه شد. این وب گاه به سرعت رشد کرد و در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۶، اعلام شد که در هر روز در یوتیوب بیش از ۶۵٬۰۰۰ ویدئو بارگذاری می شود و ۱۰۰ میلیون بار مورد بازدید قرار می گیرد. با توجه به آمار ارائه شده توسط شرکت تحقیقات بازار comScore، یوتیوب بهترین وب گاه به اشتراک گذاری ویدئو در ایالات متحده آمریکا است و ۴۳٪ مردم این کشور، ویدئوهای خود را در این وب گاه بارگذاری می کنند و در ماه مه سال ۲۰۱۰، ۱۴ میلیارد فیلم در یوتیوب بارگذاری شده است. در هر دقیقه، حدود ۶۰ ساعت ویدئو در یوتیوب بارگذاری می شود که حدود سه چهارم این ویدئوها را مردم ایالات متحده آمریکا بارگذاری می کنند. وب گاه یوتیوب در ماه ۸۰۰ میلیون کاربر منحصربه فرد دارد.بر اساس رتبه بندی سایت الکسا، یوتیوب پیش از گوگل و فیس بوک و پس از یاهو، سومین وب گاه پربازدید اینترنت است.
به علت شباهت زیاد وب گاه لولهٔ جهانی و تجهیزات (www.utube.com) به وب گاه یوتیوب (www.youtube.com)، وب گاه utube از یوتیوب شکایت کرد و قرار بر این شد که www.utube.com به www.utubeonline.com تغییر نام دهد.با توجه به آمار خیرهٔ کننده یوتیوب، شرکت گوگل در اکتبر سال ۲۰۰۶ پیشنهاد داد که قصد دارد یوتیوب را به قیمت ۱٫۶۵ میلیارد دلار بخرد تا این که این قرارداد در ۱۳ نوامبر ۲۰۰۶ قطعی شد و یوتیوب با ۱٫۶۵ میلیارد دلار به گوگل فروخته شد.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

دلایل تنفر کاربران از ایمیل های شما

یکی از بخش های ضروری از استراتژی بازاریابی برای هر شرکت B2B استراتژی ایمیل مارکتینگ است. برنامه زمانی شما برای ارسال ایمیل های به چه صورت است؟

هفتگی، روزانه، ماهانه، دوماهه یا سه ماهه هر برنامه زمانی که داشته باشید ایمیل مارکتینگ راه بسیار خوبی برای ماندن در ذهن مشتریان است از طریق ایمیل می توانید مشتریان فعلی خود را حفظ کنید و مشتریان بالقوه را از آخرین اخبار کسب و کار خود آگاه کنید و ترافیک ورودی به سایت خود را افزایش دهید.

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که شما ایمیلی را ارسال می کنید اما حتی محاطبان آنها را باز نمی کنند؟

آیا ممکن است که مخاطبان خبرنامه شما را دوست نداشته باشند؟ یا اینکه آن را در صندوق پستی خود نبینند؟

هر یک از این اتفاق ها می تواند دلیلی داشته باشد.نگران نباشید، اگر فکر می کنید که مشتریان شما طرفدار بازاریابی ایمیل نیستند،و از ایمیل های ارسالی شما استقبال نخواهند کرد.در این مقاله بازاریابی اینترنتی ما به شما کمک می کنیم آن را بهبود بخشید.

1.ایمیل ها خیلی تبلیغاتی یا خودخواهانه است!

فروش! فروش! فروش!

"ببینید که ما چقدر خوب هستیم"

به جمله بالا دقت کنید.اگر متن ها و تیترهای ارسال شده در ایمیل شما، مفهومی مثل جمله بالا را می رساند راه را اشتباه رفته اید، ایمیل های تبلیغاتی زمان و مکان خاص خود را دارند.ایمیل های تبلیغاتی برای حفظ و جذب مشتری و یا افزایش ترافیک ورودی به سایت مناسب نمی باشند و در واقع باعث دور شدن مشتری از شما می شوند.

از خود بپرسید چگونه می توانید با ایمیل به مشتریان ارزش ببخشید؟ چگونه می توانید به آنها در پیشرفت کسب و کارشان کمک کنید؟چگونه می تواند کمک کنید در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنند؟ چگونه می توانید فرایندها را ساده کنید؟

برای انجام اینکار می توانید با ارسال ایمیلی تستی از اخرین مطالب اموزشی بلاگتان،این روش را تست کنید و نتیجه آن را بررسی کنید.

2.ایملها اسپم می شود

ممکن است ایمیل های ارسالی شما از طریق سیستم ایمیل اسپم شود و در قسمت اسپم ایمیل کاربران قرار گیرد.

آیا لیستی از ایمیل ها تهیه کرده اید که خودشان به دلخواه خود در سایت شما ثبت نکرده اند؟ اینکار باعث می شود بسیاری از کاربران ایمیل های شما را بعنوان اسپم بشناسند.

برخی نرم افزارهای ارسال ایمیل های گروهی نیز ممکن است ایمیل ها را در اسپم ایمیل گیرنده قرار دهند.

مطمئن شوید افرادی که ایمیل ها را دریافت می کنند واقعا داوطلب هستند و به درخواست خود برای دریافت ایمیل اقدام کرده اند و همچنین بسترهایی که برای ارسال ایمیل استفاده می کنید مطمئن هستند و ایمیل ها را به اسپم کاربران ارسال نمی کنند. سعی کنید از برنامه های معتبری چون spam-conscious و MailChimp استفاده کنید.

3.ارسال ایمیل زیاد

ارسال ایمیل بصورت مرتب و بدون فاصله زمانی مشخص و به دفعات زیاد کاربر را خسته می کند و باعث می شود اشتراک خود را لغو کند و یا به ایمیل ها توجه ای نکند.

از کاربران بپرسید که چند وقت یک بار مایل هستند اخبار مربوط به کسب و کار یا بلاگ های شما را دریافت کنند.

می توانید این کار را با ارسال فرم نظر سنجی انجام دهید.

4.ایمیل ها برای همۀ کاربران قابل نمایش نیست

ایمیل های ارسالی در تمامی دستگاهها باز نمی شوند و خوانا نیستند.ممکن است بسیاری از مخاطبان شما، کاربر موبایل باشند و نتوانند ایمیل های ارسالی توسط شما را در دستگاه خود باز کنند.

هر پلت فرم ارسال ایمیل دارای گزینه ای برای نمایش در قالب های مختلف می باشد سعی کنید یکی از ایمیل ها را در گوشی هوشمند باز کنید و نحوه نمایش آن را بررسی کنید.

5.ایمیل های طولانی

ایمیل ها را مختصر و کوتاه بفرستید بسیاری از کمپین های موفق ایمیل مارکتینگ ایمیل های خود ا بصورت نکته ای و کوتاه ارسال می کنند. تمام مطالب بلاگ را داخل ایمیل نفرستید چرا که وقتی کاربر ایمیل را باز می کند در نوشته ها غرق شده و از طرفی تمایلی به باز کردن صفحه سایت و خواندن آن مطلب پیدا نمی کند.

خلاصه ای از مطالبی که می خواهید ارسال کنید را در ایمیل قرار دهید و برای توضیحات بیشتر لینک آن را قرار دهید.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات

دنبال کردن این مطلب

تاثیر رنگ در سئو سایت

رنگ و اندازه فونت در سئو و بهینه سازی طراحی سایت تاثیر گذار است. بایدها و نبایدها رنگ ها و فونت های انتخابی و تاثیر آن در سئو در این مطلب آورده شده است.

از دیدگاه وبسمترها رنگ و اندازه فونت هیچ تاثیری در سئو ندارد. ولی از دیدگاه طراحان و بهینه سازان موتور جستجو یا متخصصین سئو رنگ و اندازه فونت در بهینه سازی سایت تاثیر گذار است. سئو و طراحی سایت به طور متقابل روی یکدیگر تاثیر گذارند هر چند شاید این تاثیر زیاد نباشد. اما باید چه کارهای انجام بدهیم و چه کارهایی انجام ندهیم؟ در این مقاله سئو میخواهیم در خصوص تاثیر رنگ در سئو صحبت کنیم به گونه ای می خواهیم شما را با روانشناسی رنگ و فونت در سئو آشنا کنیم. پس با سئوکار باشید.

قبل از اینکه بخواهیم وارد این بحث شویم، بهتر است نکته ای را بیشتر توضیح دهیم. شما حتی اگر ساده ترین رنگ و فونت را به کار برید، از نظر گوگل جریمه نمی شوید. در واقع جریمه های گوگل بیشتر در مورد نوع استفاده از تکنیک های سئو می باشد نه ظاهر سایت اما همین ظاهر طراحی سایت شما می تواند باعث جذب یا خروج زود هنگام کاربر شود. اگر کاربرانی که به وب سایت شما بیابند، ظاهر وب سایت شما را مورد پسند قرار ندهند و نتوانند به خاطر رنگ فونت ارتباطی با متن شما برقرار کنند، سریعا وب سایت شما ترک می کنند و این سریع ترک کردن که ممکن است به طور زیاد اتفاق بیفتد، باعث افزایش bounce rate و جریمه شدن وب سایت شما از نظر گوگل می شود. تاثیر رنگ در سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از مهمترین مواردی است که شما باید بدانید که این جریمه حداقلی برای وب سایت شما ایجاد نشود.
تاثیر رنگ و اندازه فونت در سئو

1. رنگهایی را انتخاب کنید که مناسب فضای کسب وکارتان باشد

گاهی اوقات کسب وکار شما نیاز به یک فضای رنگی سیاه و سفید دارد. مخاطبان بیشتر کسب وکارها، شرکتها و افراد بزرگسال می باشند. پس شما نباید یک وب سایت با طرح کودکانه طراحی کنید. اما این را باید در نظر بگیرید که طرح سایت شما در برندسازی کسب وکارتان خیلی کمک می کند. اگر طرح و رنگ و فونتی که برای وب سایت خود انتخاب می کنید، نامناسب باشد در همان ثانیه های اول، باعث دل زدگی مخاطب و نهایت ترک وب سایت شما خواهد شد. بهتر است قبل از شروع به طراحی و انتخاب رنگ، از تاثیر و روانشناسی رنگ در سئو آگاهی لازم را کسب کنید.

اما کاری نباید در این زمینه انجام بدهیم

انتخاب رنگی که باعث زشتی طراحی وب سایت شما می گردد

این مساله بارها عنوان شده است که رنگ شما باید توسط طراح وب سایت انتخاب شود نه شخص دیگر. طراحی سایت براساس نوع کسب و کار می تواند بهترین رنگ را انتخاب کند. رنگ های صورتی و سبز لیمویی بیشتر برای طراحی وسایل و وب سایت های کودکان استفاده می شود و برای کسب و کار و جذب مشتری اصلا مناسب نیستند. مهمترین نکته این است که وب سایت شما نباید طرح بچه گانه داشته باشد. چون علاوه بر اینکه وب سایت شما را ناپسند می کند باعث کاهش اعتماد مشتری به وب سایت شما می گردد.

2. اشیا را طوری طراح کنید که کاربر را برای کلیک ترغیب کند

اشیاء مانند دکمه، متن و عکس باید به گونه ای به نظر برسند که لینک می باشند که این لینک سازی بین صفحات داخلی وب سایت باعث افزایش رتبه سایت می شود. در اکثر مواقع برای متن ها یک زیر خط آبی قرار می دهند یا وقتی که ماوس برروی آنها می رود، یک زیر خط آبی ظاهر می شود، همچنین برای دکمه و عکسها وقتی که ماوس برروی آنها می رود میزان روشنایی یا رنگ آنها تغییر می کند. اصولا رنگ آبی به معنای قابل کلیک بودن عبارت یا هر شی می باشد اما خب با توجه به رنگ صفحه وب سایت شما گاهی مجبور هستید که از رنگ دیگه ای استفاده کنید. به هر حال باید اشیاها را طوری نمایش دهید که کاربر در همان اول متوجه قابل کلیک بودن آنها شود.

کاری که در این زمینه نباید انجام داد

هیچ تفاوتی بین عبارت و متنهای قابل کلیک و غیر قابل کلیک قائل نشوید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که طراحان وب در لینک سازی عبارت ها انجام می دهند، قرار ندادن هیچ تمایزی بین آنها و بقیه عبارت های موجود می باشد که کاربر به راحتی بتواند متوجه شود که اینها قابل کلیک می باشند. ساده ترین شکل یک شی قابل کلیک این است که وقتی ماوس روی آنها می رود، یک علامت دست ظاهر می شود. این حالت در طراحی سایت خیلی قدیمی شده است و برای طراحی وب سایت های مخصوص کودکان استفاده می شود. شما علاوه بر تغییر ظاهر ماوس، باید در رنگ عبارت و حالت آن تغییراتی ایجاد کنید مثلا وقتی ماوس روی آن می رود یک زیر خط رنگی ظاهرشود یا رنگ عبارت تغییر کند.
3. رنگی را به عنوان رنگ پس زمینه انتخاب کنید که در خوانا بودن عبارات شما مشکلی ایجاد نکند

بهترین رنگ متن و پس زمینه، سیاه و سفید است یعنی رنگ متن سیاه باشد و رنگ پس زمینه سفید. از نظر روانشناسی رنگ در سئو، انتخاب این حالت باعث بالا رفتن خوانایی و علاقه کاربر به ادامه جتسجو و خواندن در وب سایت شما می گردد.استفاده از رنگ های متمایل به سفید مانند خاکستری یا زرد رنگ که در پس زمینه به وضوح دیده نمی شوند، میزان خوانایی را کاهش می دهد، برای همین توصیه می شود از رنگی استفاده کنید که دارای قابلیت خواندن را داشته باشد.

انتخاب رنگ فونت مشابه با رنگ پس زمینه

گاهی اوقات شما می خواهید متنی را از دید کاربران و مخاطبان وب سایت خود مخفی نگه دارید، برای همین رنگ آن را مشابه به رنگ پس زمینه خود می کنید. این مساله دارای تاثیر منفی در سئو وب سایت شما دارد، چونکه متن شما غیر قابل مشاهده و اسپم تلقی می گردد و وب سایت شما جریمه می شود. راه های بیشتر و بهتری برای مخفی کردن رنگ متن وجود دارد، بدون اینکه نیاز باشد رنگ متن را تغییر دهید. بهتر از قبل از طراحی در خصوص متن های مخفی با مدیر وب سایت خود مشورت کنید. اینها همان اشتباهات سئو می باشد که بعضی از افرادی که دراین حوزه کار می کنند، انجام میدهند.
4. انتخاب رنگ متناسب با فرهنگ

فرهنگ های مختلف، رنگ های مختلفی دارند. در آمریکا و ایران، رنگ مشکی به عنوان رنگ عزا تلقی می شود ولی در ژاپن این رنگ، سفید می باشد. رنگ قرمز به عنوان عشق و خشونت تلقی می شود اما در هند به عنوان غرور و خلاقیت در نظر گرفته می شود و در چین، رنگ قرمز را رنگ خطر می دانند. همه این ها به نوعی روانشناسی رنگ می باشند. قبل از انتخاب رنگ حتما به فرهنگ خود و رنگی که در آن معمول می باشد، توجه داشته باشید.

کاری که نباید انجام دهید

استفاده از تک رنگ برای طراحی وب سایت خود

متاسفانه اکثر وب سایت ها از یک رنگ تکراری برای وب سایت خود استفاده می کنند و فقط گاهی در بعضی از قسمت های وب سایت سعی می کنند که رنگ متفاوتی را استفاده کنند. استفاده از رنگ های متفاوت مخصوصا شاد، یک احساس زندگی به کاربران وب سایت شما تلقین می کند. متاسفانه امروزه شاهد هستیم که اکثر وب سایت ها از رنگهای سیاه و سفید و خاکستری استفاده می کنند که این باعث یک حس ناخوشایند در مخاطب می شود. این مساله باعث می شود که کاربر سریعا وب سایت شما را ترک کند .
5. اندازه فونت شما باید در کامپیوتر و موبایل قابل خوانا باشد

اگر اندازه فونت شما کمتر از 10 یا 12 پیکسل باشد، خوانایی آن را برای کاربر خیلی سخت می کند. شما با انتخاب این اندازه فونت باعث می شود که کاربر چشم خود را نزدیک صفحه کند تا بتواند متن آن را بخواند. در واقع انتخاب اندازه کوچک برای متن های وب سایت باعث می شود که کاربر بعد از مدتی خسته شود و وب سایت شما را ترک کند حتی اگر متن شما متن دلخواه آنها باشد و آنها بتواننند اطلاعات مفیدی بدست بیاورند.

در صورتی متن شما از طرح موبایل قابل خوانا نباشد، وب سایت شما توسط گوگل جریمه خواهد شد.

کاری که در این زمینه نباید انجام بدهید

انتخاب اندازه فونت خیلی کوچک یا خیلی بزرگ

همانگونه که انتخاب اندازه فونت کوچک باعث اذیت کاربران می شود، انتخاب اندازه فونت خیلی بزرگ نیز تاثیر منفی بدی دارد. فونت های با اندازه بزرگ باید در عنوان ها یا داخل عکس ها استفاده شود. بیشترین اندازه فونتی که باید استفاده کنید، مقدار 20 پیکسل می باشد. تاثیر اندازه فونت در سئو این است که کاربر چون نمی تواند وب سایت شما را بخواند سریعا آن را ترک کرده و که این در زمان ماندن کاربر در وب سایت تاثیر منفی دارد.
6. برای زیباتر کردن فونت خود از دستورات CSS استفاده کنید

اگر می خواهید رنگ و اندازه و حالت فونت خود را تغییر دهید، باید از دستورات CSS استفاده کنید. دستورات CSS برای تغییرات فونت خیلی ساده است برای مثال برای تغییر رنگ فقط کافی است مقدار color آن را تغییر دهید یا فرمت و اندازه آن نیز به راحتی و با چند خط کد در قابل تغییر می باشند. با تغییر حالت فونتها شما می توانید قابلیت خوانایی وب سایت خود را افزایش دهید. مهمترین نکته تاثیر رنگ در سئو، این است که اگر گوگل تشخیص دهد متن شما توسط موبایل قابل خوانا نیست، رتبه منفی به وب سایت شما میدهد.

اما کاری که نباید در این زمینه انجام داد

استفاده از فرمت کلاسیک باعث آسیب رساندن به وب سایت شما می شود. سایت های قدیمی هنوز از رنگ پس زمینه روشن و متن سیاه استفاده می کنند. این مساله باعث می شود که سایت شما بیشتر حالت اسپم به خود بگیرد.
7. از تگ h1 و strong در سئو استفاده کنید

متخصصان سئو ارزش تگ h1 و strong را می دانند. شما مجاز هستید که حداکثر در صفحه فقط یکبار از تگ h1 استفاه کنید. از این تگ بیشتر برای نشان دادن عنوان اصلی استفاده می کنند و برای عنوان های زیر مجموعه از تگهای h2 تا h6 استفاده می کنند. البته بعضی ها به جای استفاده از تگ برای عنوان، فرمت و اندازه متن عنوان را تغییر می دهند که خب این نظر سئو اصلا اهمیت ندارد و گوگل آن را به عنوان تگ p می شناسد.

کاری که در این زمینه نباید انجام بدهید

از نظر سئو، اندازه و رنگ تاثیری در بیان عنوان ندارد.پس بهتر است که از تگ h استفاده کنید.
8. نوع قلم مناسبی را انتخاب کنید

نوع قلم های استانداردی در طراحی وب سایت وجود دارد که به صورت پیشفرض برای هر مرورگری تعریف شده اند اما گاهی اوقات مخصوصا در زبان فارسی، ما فونت پیش فرضی نداریم و برای اینکه بتوانیم قابلیت خوانایی و زیبایی صفحه وب سایت خود را افزایش دهیم، باید از فونت های مخصوص استفاده کنیم. نوع قلم شما علاوه بر خوانا بودن باید متناسب با وب سایت شما انتخاب گردد.

کاری که در این زمینه نباید انجام داد

اگر از فونت های مخصوص که پیش فرض نیستند، استفاده می کنید شما باید آن را در سرور وب سایت خود قرار دهید و با استفاده از دستور font-face آن را فرا بخوانید، پس از فونت های جدید که قبلا تعریف نشده اند، استفاده نکنید.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

ضرورت داشتن سایت رسپانسیو

همانطور که در مطالب پیشن بدان اشاره کردیم، طراحی سایت واکنش‌گرا امروز رویه‌ای است که بطور جد توسط وب مستران دنبال می شود.در آن زمان که صفحات نمایش گوشی های موبایل حداکثر ۲٫۴ و یا در بهترین حالت ۳٫۲ اینچ بوده و در شبکه ۲G و نسل دوم موبایلی کار می‌کردند، کسی توجهی به نحوه نمایش وب سایت در گوشی های موبایل نداشت، اما امروز به لطف گوشی هایی با صفحه نمایش های بالای ۵ اینچ و همچنین نسل چهارم شبکه های موبایلی و سرعت خارق العاده اش، بیشتر کاربران بیشتر مرور صفحات وب خود را به وسیله گوشی هوشمندشان انجام می‌دهند، از همین رو نمایش صحیح طراحی وب سایت در گوشی اهمیت خاصی پیدا کرده است.

ریسپانسیو(Responsive) به معنای واکنشگرا می باشد. به این معنا که طراحی سایت بطوری باشد که در صفحات مختلف و ابزارهای متفاوت مانند موبایل ها و تبلت ها سایت به درستی نمایش داده می شود، به عنوان مثال زمانی که شما از طریق گوشی موبایل یا تبلت سایت را مشاهده می کنید ساختار ظاهری سایت به گونه ای تغییر پیدا می کند که قابلیت پیمایش سایت در این ابزارها به راحتی فراهم شود. از طرفی دیگر در مانیتورهای با رزولوشن بالا نیز سایت به گونه‌ای مناسب نمایش داده می شود و به عبارت دیگر کاربران با هر ابزاری سایت شما را مشاهده کنند از محتوا و ظاهر سایت شما راضی بوده همچنین بصورت کامل از مطالب و ویژگی های سایت شما استفاده می کنند و وبگردی در سایت برای آنها بسار آسان خواهد بود.

سایت های ریسپانسیو ، به زبان ساده به سایت هایی گفته می شوند که خودشان را با شرایط وفق می دهند و برحسب ابعاد مرورگر تغییر شکل می دهند. معمولا این تغییر شکل شامل حذف و تغییر برخی از تصاویر یا اسلایدر ها ، منوها و یا حتی برخی از صفحات یا بخش های سایت می شود.

امروزه کاربرانی که با موبایل و یا تبلت به اینترنت می روند و صفحات وب را مشاهده می کنند بشدت در حال گسترش است، تا آنجا که تعداد کاربران اینترنتی که با موبایل در اینترنت هستند از تعداد کاربرانی که با کامپیوترها از سایت ها بازدید میکنند پیشی گرفته است.

ریسپانسیو ، گامی به جلو

طراحی سایت ریسپانسیو یک تکنولوژی رو به جلو است.بدین منظور که شما سایت خود را با جدیدترین گوشی ها و تکنولوژی های موجود در بازار تطبیق داده و بدین وسیله میتوانید گامی بزرگ در طراحی یک سایت بدون نقص داشته باشید و همچنین شما با طراحی سایت ریسپانسیو طبق الگوریتم های موتورهای جستجو جلو رفته که اینکار میتواند تاثیر بسزایی در بهینه سازی سایت شما و افزایش ترافیک کاربرانی که با گوشی های هوشمند وارد سایتتان میشوند داشته باشد.

بهینه شدن برای موتورهای جستجوگر

اینکه سایت ریسپانسیو تاثیری در رتبه بر روی موتور های جستجوگر دارد یا نه شاید نمیتواند سوال درستی باشد!

ولی میتوان گفت که ما بدون سایت واکنش گرا بسیاری از کاربرانی که با گوشی های موبایل خود وارد سایت میشوند را از دست میدهیم ،بدلیل اینکه این افراد با یک سایتی بی نظم روبرو می شوند و سایت های دیگر را ترجیح خواهند داد.

هدف موتور های جستجو کاربر پسند بودن سایت می باشد و طراحی سایت بصورت واکنش گرا یک قدم بزرگ برای کاربرپسند کردن سایت است که به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک الگوریتم های گوگل و یا سایر موتورهای جستجوگر ریسپانسیو بودن سایت را در معیارهای خود قرار بدهند.

در آخر برای اینکه بدانیم با داشتن یک سایت واکنش گرا چه مقدار بازدید را از دست نمیدهیم آماری از کاربرانی که با گوشی های هوشمند خود وارد سایت می شوند را منتشر می کنیم.

۸۰% کسانی که گوشی های هوشمند دارند هنگام صبح قبل از اینکه دندان های خود را مسواک بزنند گوشی های خود را چک می کنند.
۸۰% کسانی که گوشی های هوشمند دارند هر ۱۵ دقیقه گوشی خود را برای مطالب جدید چک می کنند.
۸۰% کسانی که عضو شبکه اجتماعی مانند فیسبوک هستند ، گوشی های هوشمند – تبلت و آیفون دارند.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

تاریخچه گوگل

گوگل پربازدیدترین وبگاه جهان است.
اولین سرور گوگل که در آن از سخت‌افزار ساده و کم‌خرجی استفاده کرد
گوگل پروژهٔ تحقیقاتی بود که در ژانویهٔ ۱۹۹۶ توسط لری پیج و سرگئی برین دو دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رقم خورد. آن‌ها نام پروژه خود را "BackRub" گذاشته بودند زیرا موتور جستجوگر آن‌ها لینک‌های پشتیبانی سایت‌ها را بررسی می‌کرد و بر همان مبنا میزان اهمیت آن‌ها را در نتایج جستجو تعیین می‌کرد (که بعداً رتبه صفحه نامیده شد)، که در همان زمان یک وبگاه کوچک دیگری با نام RankDex با روشی مشابه کار می‌کرد. موتور جستجوگر آن‌ها ابتدا با دامنه google.stanford.edu استفاده می‌شد و در ۱۵ سپتامبر سال ۱۹۹۷ دامنه google.com ثبت شد و در سپتامبر ۱۹۹۸ در واقع اولین دفتر کار گوگل راه‌اندازی شد و این شرکت رسماً به ثبت رسید. در واقع اولین دفتر کار گوگل در گاراژ خانهٔ سوزان وژکیکی در منلو پارک، کالیفرنیا قرار داشت. در اوت ۲۰۱۱ گوگل اعلام کرد که بخش تلفن‌های همراه شرکت موتورولا را خواهد خرید و چند ساعت پس از اعلام، صاحب آن شد. این شرکت برای خرید سهام موتورولا مبلغ ۱۲٫۵ میلیارد دلار به صورت نقد پرداخت می‌کند و براین اساس مالکیت موتورولا موبیلیتی به گوگل واگذار می‌شود و با این خرید صاحب ۱۹ هزار کارمند جدید خواهد شد. به دست آوردن شرکت موتورولا، که همکار اختصاصی برای اندروید محسوب می‌شود، گوگل را قادر خواهد ساخت تا اندروید را تقویت و رقابت بین سیستم‌های موبایل را افزایش دهد. موتورولا، دارای حق امتیاز اندروید باقی خواهد ماند و اندروید نیز متن باز باقی می‌ماند. گوگل، به شرکت موتورولا به عنوان یک کسب و کار مجزا نگاه کرده و آن را به صورت جداگانه خواهد گرداند.از سال ۲۰۰۷ که گوگل سیستم عامل مخصوص موبایل خود اندروید را عرضه داشته روز به روز بر محبوبیت آن افزوده شده و شرکت‌های معتبر و بزرگی تلفن‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید گوگل ارایه کردند. بیش از ۱۵۰ میلیون دستگاه اندرویدی در سرتاسر جهان وجود دارد و روزانه ۵۵۰ هزار دستگاه بر تعداد آنان اضافه می‌شود. شرکت موتورولا که قدمتی ۸۰ ساله در زمینهٔ ارتباطات و تلفن همراه دارد یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان تلفن همراه در آمریکا است و در رقابت با شرکت‌های بزرگی چون اچ‌تی‌سی و سامسونگ کمی عقب مانده‌است.

اولین بودجه گوگل در اوت ۱۹۹۸ توسط اندی بکتولشیم، مؤسس سان مایکروسیستمز که به مقدار ۱۰۰ هزار دلار بود به گوگل داده شد، و این در حالی بود که این شرکت هنوز ثبت نشده بود. در سال ۱۹۹۹ در حالی که برین و پیج که هنوز در حال تحصیل بودند، به این نتیجه رسیدند که موتور جستجویی که آن‌ها به وجود آوردند وقت بسیار زیادی از امور دانشگاهی آن‌ها را اشغال کرده‌است. آن‌ها سراغ جورج بل رفتند و به قصد ترغیب، پیشنهاد فروش آن به مبلغ یک میلیون دلار را به او دادند. او این پیشنهاد را رد کرد و در مذاکراتش، ۷۵۰ هزار دلار را به آن دو پیشنهاد داد. در ۷ ژوئن ۱۹۹۹، سرمایه‌ای حدود ۲۵ میلیون دلار اعلام شد.

پیشنهاد اولیه عمومی‌سازی (IPO) گوگل، پنج سال بعد در ۱۹ اوت ۲۰۰۴ صورت گرفت. شرکت سهام ۱۹٬۶۰۵٬۰۵۲تایی با ارزش ۸۵ دلار برای هر سهم را پیشنهاد داد. سهام به صورت یک مزایده آنلاین و منحصربه‌فرد که توسط مورگان استنلی و کردیت سویس ساخته شده بود به فروش رسید. فروش ۱٫۶۷ میلیارد دلاری سرمایه‌ای بیش از ۲۳ میلیارد دلار به گوگل داد.بیش از ۲۷۱ میلیون سهم از سهام تحت کنترل گوگل باقی‌مانده بود و بسیاری از کارمندان گوگل میلیونرهای روی کاغذ شدند. یاهو!، یکی از رقبای گوگل، نیز سود کرد، چرا که ۸٫۴ میلیون سهم از را گوگل را تا قبل از اینکه IPO انجام شود در اختیار داشت.

 

گروه تحقیقاتی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

نقش طراحی سایت در رونق کسب و کار

با گسترش و پیشرفت تکنولوژی، تعداد کاربران اینترنتی در سال های اخیر به شکل فزاینده ای افزایش داشته است. با افزایش تعداد کاربران اینترنت، تعاملات اینترنتی نظیر ارتباطات و خرید و فروش نیز افزایش چشمگیری داشته است. این رشد سریع، باعث شده تا خرده فروشان و کسب و کار های کوچک نیز وارد عرصه رقابت شده و به ارائه خدمات و محصولات خود از طریق اینترنت بپردازند.
یکی از راههای سبقت گرفتن در این رقابت، داشتن وب سایت با طراحی سایت مناسب است. استراتژی های طراحی سایت تأثیر بسیار شدیدی در گرفتن تصمیمات مربوط به خرید و فروش و تعاملات تجاری در کسب و کارهای کوچک و بزرگ دارد. به طوری که روزانه میلیون ها دلار در فضای آنلاین تبادل می شود.
وب سایت شما به عنوان مهم ترین و آشکار ترین نمای کسب و کار شما در فضای مجازی و محیط اینترنتی است.
وب سایت شما، نسبت به کسب و کارتان می تواند تأثیر بسزایی بر دید مردم داشته باشد. در واقع کاربران اینترنت و مردمی که در فضای مجازی هستند، به همان صورت که طراحی سایت شما را می بینند، کسب و کار شما را تصور می کنند. طراحی سایت، موضوعی فراتر از زیبا ساختن سایت یا طراحی سایت است. طراحی سایت تنها به معیارها و عناصر زیبایی نظیر رنگ، فونت و لایه ها خلاصه نمی شود (هرچند که این موارد هم مهم است) بلکه برنامه ریزی سایت، پیغام رسانی آن و کارایی و قابلیت استفاده سایت را نیز شامل می شود.
برای طراحی سایت خود، علاوه بر طراحی زیبا و مناسب، عملکرد مناسب و کاربر پسند بودن آن را نیز بررسی کنید و بین این دو تعادل ایجاد کنید.
یعنی طراحی مناسب + عملکرد خوب و کاربر پسند
با استفاده از این راهکار، سایت خود را به سلاحی استراتژیک و قدرتمند تبدیل کنید که بتواند رقبای شما را کنار بزند و برای شما منافع اقتصادی به ارمغان آورد.
منابع مالی شما بسیار ارزشمند هستند. پس آن ها را بر روی سایت های نامربوط با کسب و کار خود و غیر حرفه ای، سرمایه گذاری نکنید.

نکته بسیار مهم دیگر در طراحی سایت این است که:

برداشت اول کاربر از سایت شما و اولین تأثیری که سایت شما در بیننده دارد بسیار مهم است و باید از قانون ” دو دهم” در نوشتن محتوا استفاده کنید.
طبق تحقیقات دانشگاه علوم و تکنولوژی میسوری بر روی معیار های مهم در طراحی سایت که در ماه فوریه سال ۲۰۱۲ منتشر شد، دو دهم ثانیه بیشترین مدت زمانی است که طول می کشد تا اولین تأثیر بر روی شخص بازدید کننده از طرف سایت شما اعمال شود. در واقع اولین برداشت شخص از سایت شما حداکثر در دو دهم ثانیه اتفاق می افتد.
پس هرچه بازدیدکنندگان مدت زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند، نشان دهنده آن است که بیشتر از طراحی سایت شما لذت برده اند.
نکته مهم این است که اگر طراحی سایت شما مناسب نباشد، ممکن است که کاربران و بازدیدکنندگان را در یک چشم به هم زدن به سایت رقیبان شما هدایت کند. در واقع با طراحی بد یک وب سایت، بازدیدکنندگان وادار به ترک وب سایت شما و بازدید از وب سایت دیگری می شوند که احتمالاً رقیب شما هم هست.
اگر طراحی سایت شما جذاب نباشد و نتواند کاربران و بازدیدکنندگان را به چرخیدن و بازدید کردن بیشتر از سایت شما تشویق کند، دیگر هیچ اهمیتی ندارد که شما چه خدماتی ارائه می کنید، حتی اگر شما خدمات و محصولاتی را عرضه کنید که مشتری می خواهد و به آن نیاز داشته باشد، کاربر سایت شما را ترک خواهد کرد.
این نکته حیاتی است که:
از طریق طراحی سایت، پیغام خود را در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان و بازدیدکنندگان سایت برسانید.

از همین حالا شروع کنید. طراحی سایت مناسب و قدرتمند برای کسب و کار خود راه اندازی کنید.
اگر از قبل سایت دارید، نگاهی با دقت و کارشناسانه به طراحی، عملکرد و ابزار بازاریابی مورد استفاده در سایت خود بیندازید؛ نقاط ضعف خود در مقابل رقیبانتان را بشناسید و برای تغییرات لازم، هر چه سریعتر دست به اقدام بزنید.
محصولات و خدمات برجسته خود را با استفاده از طراحی سایت مناسب، به مشتریانتان عرضه کنید.

 

دپارتمان طراحی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی سایت می باشد . و کارشناسان متخصص در زمینه طراحی سایت به صورت شبانه روز و کاملا رایگان آماده ارائه مشاوره های تخصصی به شما سروران گرامی را دارند . 

دنبال کردن این مطلب

دلایل مهم برای داشتن وب سایت برای کسب و کار

با افزایش استفاده از شبکه های اجتماعی گاهی اوقات وبسایت ها نادیده گرفته می شوند. وقتی یک کسب و کار تصمیم می گیرد از راه اندازی وبسایت چشم پوشی می کند یک فرصت عالی را از دست می دهد. با استفاده از وب سایت می توان به هدف های زیادی از جمله پیاده سازی استراتژی های بازاریابی رسید که به پیشرفت کسب و کار کمک می کنند. در این نوشته 7 دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار بیان شده است.

7 دلیل برای داشتن وب سایت ویژه کسب و کار:

1. دسترسی بیشتر

تقریبا همه چیز در اینترنت 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در دسترس است. کاربران وب سایت با کمی تلاش در مورد خرید اینترنتی تصمیم گیری می کنند. مشتریان شما می توانند هر جایی باشند و ممکن است محصول شما دقیقا چیزی باشد که آن ها به دنبالش هستند.

2. هزینه کم

در زمان راه اندازی وب سایت بیشتر هزینه آن را پرداخت می کنید و مانند یک فروشگاه فیزیکی در طول زمان برای شما هزینه بر نیست. اگر در زمان راه اندازی در انتخاب نوع و بسایت و هاست دقت کنید سود زیادی با هزینه کم عاید شما می شود. هزینه نگهداری وب سایت نیز معمولا در زمان طراحی مشخص می شود.

3. بالا بردن اعتبار

با ساختن وب سایت کسب و کار فرصت اعتماد را برای مشتریانش فراهم می آورد. بیشتر اوقات مشتریان برای اطمینان از یک محصول پیش از خرید، آن را در اینترنت جستجو می کنند. بعضی از افراد هنوز هم از به دلیل هک شدن و عدم اعتماد از خرید آنلاین دوری می کنند و شما باید سعی کنید برای راحتی مشتریانتان یک وب سایت امن طراحی کنید.

4. راحتی

خرید درحالی که در منزل خود به استراحت می پردازید بسیار آسان تر از این است که در ترافیک از یک فروشگاه به فروشگاه دیگر بروید. صاحبان کسب و کار این را می دانند و به همین دلیل وبسایت طراحی می کنند. این کار به مشتریان شما امکان جستجو در محصولات و انتخاب را می دهد. امکان اضافه به سبد خرید یا کالای مورد علاقه امکان ذخیره محصول برای آینده را به مشتری می دهد.

5. بازاریابی عالی

کانال های بازاریابی زیادی برای تبلیغ سایت شما وجود دارند. این کار باعث می شود با کمترین میزان هزینه بیشترین میزان نمایش را داشته باشید. حتی بدون هیچ تلاشی تنها با داشتن یک وب سایت مشتریان بالقوه شما چند برابر می شود.

6. افزایش فروش

اگر در یک کسب و کار درآمد کمتر از هزینه باشد، به سمت نابودی می رود. با داشتن یه وب سایت شما می توانید در هر زمان به افراد در نقاط مختلف محصول خود را بفروشید. وقتی کسب و کار در دید قرار دارد احتمال کسب مشتری آن افزایش می یابد.

7. هدف قرار دادن بازار بزرگتر

داشتن یک وب سایت باعث می شود کسب و کار شما محدود به یک شهر یا منطقه خاص نباشد و بتوانید بازار بیشتری داشته باشید. ممکن است کسب و کار به حدی بزرگ باشد که بین المللی بشود.

 

دپارتمان طراحی سایت و بهینه سازی سایت شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب

سایت یا وبسایت چیست ؟

طراحی وب سایت مجموعه ای از صفحات مرتبط به هم است که این صفحات میتوانند شامل متن، تصویر، صوت، ویدئو و یا فایل فلش و یا فایل های دیگر باشند. معمولا صفحات در یک سایت به صورتی منظم برای هدفی خاص در کنارهم قرار گرفته و به یک دیگر پیوند داده شده‌اند.

فایل های یک وب سایت بایستی در کامپیوتری قرار گیرد که در سراسر اینترنت شناخته شده است که به آن سرور گفته می‌شود، نام دامنه نیز همان آدرس اینترنتی وب سایت است و به آن دومین هم گفته می‌شود.

همچنین وب سایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته می شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به بیان دیگر به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب سایت گفته می شود.

محتویات وب سایت ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار دارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می دهند. هر سرور می تواند یک یا تعداد بیشتری از سایت ها را درون خود جای دهد.

معمولا وب سایت ها دو دسته اند:1) سایت های ثابت یا ایستا 2) وب سایت های پویا که به آن داینامیک هم گفته میشود

 طراحی سایت ایستا یا ثابت

در توضیح سایت های ایستا یا ثابت باید خدمتتان بگویم که این قابلیت بروزرسانی توسط افرادی که دانش طراحی و برنامه نویسی وب سایت را دارا نباشند ندارد چون این نوع سایت دارای کنترل پنل مدیریت نمی‌باشد و قابلیت ایجاد خودکار صفحه‌ی جدید و مدیریت سایر نواحی وب‌سایت را ندارد و هر تغییر کوچک بایستی توسط طراح کننده سایت صورت بگیرد. دسته ای از سایت های فلش هم از این نوع می‌باشند، این نوع سایت های به فضای کمتری نیاز دارند و بیشتر بدرد آنهایی می‌خورد که نیازی به بروزرسانی سایت خود ندارند.

طراحی سایت پویا یا داینامیک

طراحی سایت پویا پیشرفته تر از سایت های ایستا می‌‌باشند و قابلیت بروزرسانی توسط مدیر سایت و افزودن صفحات جدید و ده ها امکان دیگر را به راحتی و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی دارا می باشند.
در این سایت ها کاربر قادر است به راحتی مطلب اضافه کند، نظرات بازدیدکنندگان را جویا شود و فرم های مختلف را در سایت خود بسازد بدون اینکه از زبان های برنامه نویسی وب سردربیاورد.
همچنین در طراحی وب سایت داینامیک قابلیت تغییر پوسته وجود و میتوان برای آن ها قالب جدید طراحی کرد، بدون آنکه مطلبی از بین برود و یا نوع چیدمان خراب شود.
وب سایت هایی که ما برای مشتریانمان طراحی می‌کنیم پویا هستند و تمامی نیاز مدیر سایت را بر‌آورده میسازند. نا گفته نماند که یک فایل آموزشی هم به مشتریان عزیز ارائه خواهد شد ضمن اینکه می‌توانند در صورت بروز مشکل با ما تماس بگیرند و راهنمایی شوند.

 

دپارتمان طراحی سایت و بهینه سازی شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات فاواکو

دنبال کردن این مطلب
ratingValue4.8 worstRating 1 bestRating 5 reviewCount 229